[ ? ]
16/11/2018 1:59 pm

Rihanna braktis të dashurin milioner,arsyeja do ju lë gojëhapur!

Mediat Angleze pretendojnë se Rihanna hoqi dorë nga lidhja e saj me miliarderin, sepse ajo është “lodhur nga meshkujt”. Është apo jo kjo arsyeja e vërtetë e ndarrjes pritet të shohim. “Ishte një marrëdhënie e mirë, por tani ka mbaruar,ka shkruar Rihanna. Sigurisht që Rihanna ia theu zemrën atij, kjo …

Më shumë

Fotoja që dëshmon se Linda Morina ka ndërruar identitetin!

Linda Morina është  një nga personazhet më të përfolura kohëve të fundit. Gjithkund flitet për mënyrën se si ajo këndon dhe gjithmonë kritikohet,ajo tashmë është fenomen i rrjeteve sociale. Linda Morina para 1 viti e gjysem ka qenë e ftuar në emisionin “Zonë e lirë”,Arian Çani i kishte zbuluar jetën private …

Më shumë

Arsyet pse duhet të konsumoni vaj ulliri çdo mëngjes!

Vaji i ullirit nuk përdoret vetëm në kuzhinë, por edhe në mjekësi, farmaci apo për higjienën personale. Ajo çka e bën vajin e ullirit një super ushqim është niveli i lartë i yndyrave mono të pangopura, sidomos acidit oleik dhe antioksidues të ndryshëm. Për shkak të përfitimeve të shumta që …

Më shumë

Mamaja që po çmend rrjetin me foto provokuese!(FOTO)

Ildiko Ferenczi konsiderohet në botën e modës si “mami më seksi në botë”. Po të shikoni fotot në galerinë e mëposhtme do të kuptoni se modelja kanadeze e meriton plotësisht këtë përcaktim. Falë bukurisë së saj, Ildiko ka qenë në kopertinën e revistave si FHM dhe Playboy, është një yll …

Më shumë

Ja për kë braktisi të dashurin Dua Lipa!(FOTO)

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Dua Lipa, duket se ka nevojë ti rishikojë rregullat e saj, kjo pasi është rikthyer me ish të dashurin, Isaac Carew. Vetëm pak muaj më parë Dua u nda nga këngëtari Paul Klein, dhe tani ajo është rikthyer te dashuria e vjetër. Çifti raportohet se kanë …

Më shumë

Këngëtarja shqiptare joshëse në robdëshambër!

Është emër i pëlqyer për publikun. Greta Koci është këngëtarja e cila për çdo të re rreth profesionit që ushtron dhe përditshmërisë së saj, njofton përmes rrjeteve sociale, shkruan lajmi.net. Së fundi, ajo ka postuar një foto në të cilën shfaqet në robdëshambër, duke e lënë paksa të hapur tek …

Më shumë

Gjërat që duhet të keni parasysh kur u jepni fëmijëve ilaçe!

Gjatë përdorimit të medikamenteve duhet të keni parasysh se: Duhet të pyesni gjithmonë mjekun në lidhje me medikamentet që duhet të mbani në shtëpi dhe mënyrën e përdorimit të tyre. Për shembull paracetamoli mund të merret edhe pa ngrënë ushqim ndërsa ibubrofeni jo. Ndiqni gjithmonë edhe udhëzimet e fletës shoqëruese …

Më shumë

Si po na mashtrojnë modelet me fotot në Instagram!

Oriola Marashi, është bërë një prej femrave më të përfolura të showbizit shqiptar. Ajo komentohet mjaft për format e saj bombastike, megithatë Oriolën shpesh e akuzojnë se përdor photoshop nëpër foto. Së fundmi, një faqe në Instagram i ka publikuar Oriolës një foto ku ajo është pa mendje në rrugë. …

Më shumë

Ky është ritmi ideal i zemrës për moshën që keni!

Ritmi i zemrës është numri i rrahjes së zemrës në minutë. Ju mund të matni atë ndërsa jeni në pushim (të quajtur “pushimi i zemrës”) dhe gjatë ushtrimit (të quajtur “frekuenca e zemrës”). Shpesh herë matja e ritmit të zemrës bëhet me aparate automatike ose në mënyrë manuale. Më poshtë …

Më shumë

Zogu i Tiranës: Pa 1 milion euro nuk shkoj, jam i shtrenjtë!

Hermes Nikaj ose i njohur ndryshe si ‘Zogu i Tiranës’ është bërë i famshëm për publikun shqiptar fal pjesëmarrjes në emisionin e mëngjesit ‘Aldo Morning Show’ ku me batutat e tij tërhoqi shumë vëmendjen.  I pyetur nga moderatori se sa shumë kushton Hermesi, Zogu ka treguar se është shumë i shtrenjtë. …

Më shumë

Tuna i hakmeret Robertit duke ija nxjerrur të palarat!

Prej kohësh është përfolur shumë për marrëdhënien e mes dy kunatave të famshme, Tunës dhe Nora Istrefi. Por fare ka ndodhur mes tyre? Nuk flasin me njëra-tjetrën? Po vëllezërit Berisha? Këto përgjigje na e dha Roberti, bashkëshorti i Norës i ftuar te “Rudina”. Ai zbuloi marrëdhënien e shumëpërfolur dhe si …

Më shumë