[ ? ]
18/10/2018 4:24 pm
Ballina / Këshilla+ (page 10)

Këshilla+

Receta me aloe vera dhe mjalt kundër kancerit!

Një prift brazilian ka shpikur kurën që shëron kancerin. Për të nevojiten këta përbërës: 500 gramë mjaltë natyral 250 gramë aloe vera 6 gota alkool, (rum, whiskey, etj) Përgatitja Pastroni lëkurën e aloe verës dhe përzijeni bashkë me mjaltin dhe alkoolin. Përziejini mirë të gjithë këta përbërës, derisa të përftoni …

Më shumë

Sa janë të shëndetshme kokoshkat!

Vitin e kaluar, shitjet e kokoshkave u rritën me 38% në Britani dhe janë ngrënë më shumë se 12 milionë kilogramë sipas Grupit Kërkimor Konsumues, Mintel. Por nëse besoni se kokoshkat janë një mënyrë e mirë ushqyerje, gaboheni. Prodhuesit e kokoshkave i kanë rishpikur kokoshkat si një alternativë e re …

Më shumë

Sëmundjet që kuron bima Aloe Vera!

Aloe Vera është me të vërtetë një bimë mjaft e jashtëzakonshme. Ajo është një bimë e lëngshme dhe pjesë e familjes së zambakut (Liliaceae) – e njëjta familje ku bëjnë pjesë edhe hudhra e qepa. Pjesë të ndryshme të bimës përdoren për efekte të ndryshme në trupin tonë dhe Aloe …

Më shumë

Hudhrat ideale për të luftuar aknet

Hudhrat janë shumë të mira për të shëruar aknet në fytyrën tuaj. Pritni sipërfaqen e saj në mënyrë që të lëshojë sa më shumë lëng dhe me atë pjesë fërkoni aknet tuaja. “Kjo shkakton skuqje të lëkurës dhe erë të rëndë, ndaj bëjeni para se të flini” ka thënë blogerja …

Më shumë

Mrekullia e konsumimit të misrave!

Konsumimi i misrave është i dobishëm për një sërë aspektesh të shëndetit, si për diabetin, pasi përmban karbohidrate tepër rezistente, të cilët ndikojnë në funksionin e insulinës, për trurin në sajë të vitaminës B që përmban me shumicë, misrat mbrojnë zorrën e trashë nga kanceri, po ashtu mbron dhe shikimin, …

Më shumë

Njihuni me 12 gratë më të pasura në botë!

Sot ka përafërsisht 2.400 miliarderë në botë, dhe rreth 12 për qind e tyre janë gra me një pasuri prej 930 miliardë dollarësh. Kur përmenden gratë më të pasura, ajo që na shkon menjëherë në mendje është ndonjë aktore, modele, apo grua e ndonjë biznesmeni të pasur, por këto janë …

Më shumë