[ ? ]
18/10/2018 3:58 pm
Ballina / Këshilla+ (page 119)

Këshilla+

Çfarë ndodhë kur miza ndalon mbi ushqimin tuaj?

A e keni menduar ndonjëherë se çfarë bën një mizë kur futet në ushqimin tuaj? Laci Green ka bërë disa kërkime për të kuptuar pikërisht se çfarë ndodhë. Një studim i bërë kohëve të fundit ka marrë në pyetje pjesëmarrësit duke u thënë: “nëse do të ishit në një restorant, …

Më shumë

Ilaçet shtëpiake për aciditet

A vuani nga sëmundja e refluksit gastro ezofagial apo aciditeti apo thartia? A merrni antacide çdo ditë? Thartia apo refluksi acidik është e njohur si urth, është dhimbja që ndjeni në gjoksin tuaj përgjatë fytit tuaj. Kjo sëmundje ndodh kur lëngjet e përziera, me përmbajetje acidike, që vijnë nga pankreasi …

Më shumë

Pastro dhëmbët duke mbajtur brushën në mënyrën e duhur!

Sa shumë mundohemi për higjienën orale dhe padyshim se mënyra se si mbajmë brushën gjatë kohës kur pastrojmë dhëmbët është një nga pjesët më të rëndësishme për pastrim të duhur. Po ashtu edhe me ndihmen e perit që është po ashtu shumë e rëndësishme.   Pastrimi me brushe Mbajeni brushën në …

Më shumë

Çka e shkakton tensionin e ulët të gjakut?

Tensioni i gjakut i referohet forcës me të cilën gjaku qarkullon nëpër enët e gjakut gjatë qarkullimit. Ndodh kur zemra të shtyjë gjakun në arterie për qarkullim në pjesët tjera të trupit. Norma në të cilën zemra e shtyn gjakun në arterje dhe përgjigja e arterjeve gjeneron atë që ne …

Më shumë

Si të shpëtoni nga ngërçet e menstruacioneve

Sërish erdhi ajo kohë e muajit kur vizitoheni nga menstruacionet, sërish stomaku juaj dhemb tmerrësisht, ndjeheni sikur ju shtrydhet barku, iritoheni me imtësira, nuk e dini në cilën pozitë të rrini për shkak të sikleti që keni në bark, keni humbje të apetitit e tj. Ndjenja e sikletit i referohet …

Më shumë

Si t’ju qëndrojnë më gjatë këpucët?

Shumë gra e konsideerojnë një kënaqësi të vërtetë koleksionin e tyre të këpucëve me takë të larta. Natyrisht, ato jorrallë ju japin dhimbje në shputa, por cili objekt tjetër mode mund t’i japë pamjes suaj atë notë glamure dhe atë shtesë në gjatësinë tuaj, që ju bën të dukeni më …

Më shumë

Pse duhet të mos i lani xhinset tuaja

Siç mund të përkujtoni, në një intervistë televizive për përkushtimin e kompanisë së tij ndaj zhvillimit të qëndrueshëm, Presidenti i LEVI`S ka zbuluar se kishte të mbathura xhinse të vjetra një vit dhe që ende nuk kishin parë maqinë për larjen e rrobave. Kjo gjë na bëri që të riekzaminojmë …

Më shumë

5 mënyra si të ndjeheni më rehat në bikini

Në shoqërinë e sotme, duket sikur femrat përfshijnë një spektër të gjërë të gjërave: tërheqëse, seksi, qesharake, të qetë, të sigurtë, të nënshtruar dhe në thelb, çdo gjë kontradiktore që ju mund të imagjinoni. Në krye të kësaj, kur vera fillon, ne i paramendojmë trupat tanë si flutura dhe ndjehemi …

Më shumë

Si të visheni sikur të jeni milionerë

Nëse dimë që me kujdes të zgjedhim dhe të kombinojmë veshjet tona, edhe me pak para të shpenzuara ne do dukemi bukur dhe me shije. Veshje të uniformuara. Mund të bleni një fustan të zi të papërshkrueshëm, qepje ngjyrë kremi dhe xhinse të errëta. Posedimi i disa copëve klasike në dollap …

Më shumë

Çfarë të veshni nëse jeni thatanike

Përderisa shumë persona ju xhelozojnë për trupin tuaj, vajzat thatanike e kanë të veshtirë të vishen si dëshirojnë. Shpesh duket se të gjitha femrat dëshirojnë të jenë të dobëta, mirëpo nëse jeni të lindur natyrisht me një trup thatanik, ju e dini më shumë se çdokush tjetër sa vështirë mund …

Më shumë