[ ? ]
16/10/2018 12:13 pm
Ballina / Kuriozitete (page 10)

Kuriozitete

Enca: “Përse nuk më pëlqen të kem tatuazhe”

Është ndër artistet më ektravagante në Shqipëri. Pavarësisht kritikave të shumta që merr për shkak se akuzohet se përdorë shumë photoshop në fotot që poston, kjo që nuk e ndal, përkundrazi. Besojmë që e keni kuptuar që po flasim për Encën. Së fundmi duket se fansave të shumtë iu ka …

Më shumë

Pija që dëmton veshët!

Sipas një studimi kanadez, konsumi i përditshëm i kafeinës bllokon rekuperimin e veshëve nga dëmtimi i përkohshëm që mund të kenë pësuar pas një nate të kaluar duke dëgjuar muzikë me volum të lartë. Veshët zakonisht marrin 72 orë për t’u shëruar nga zhurma e madhe dhe sipas kërkuesve shkencorë …

Më shumë

A shkakton kancer proshuta?

Dilema ekzistenciale e ditëve të sotme është transformuar nga “Të jesh apo të mos jesh” në diçka të ngjashme “Të hash apo mos të hash”. Zakonisht kjo dilemë ndodh në ushqimin e mëngjesit. Vezët përshembull, për një kohë të gjatë u konsiderua si jo të shëndetshme pasi kishin shumë kolesterol, …

Më shumë

Bleona Qereti nuk ndalet përsëri del nudo..

Nuk është hera e parë dhe me siguri nuk do të jetë as hera e fundit! Jemi mësuar ta shohim me foto provokuese, të nxehta por së fundmi Bleona ka postuar një sëri fotosh që po t’i bashkosh të gjitha formohet një foto nudo e saj…si kolazh “puzzle” Ajo njihet …

Më shumë

Angelia Jolie gai për t’iu rikthyer aktrimit!

Angelina Jolie është shprehur se është gati t’i rikthehet aktrimit pas ndarjes dramatike me Brad Pitt. Projekti i fundit i Jolie ka qënë si regjisore e filmit “First They Killed My Father”. Në një intervistë të dhënë së fundmi, aktorja hollivudiane është shprehur: “Momentalisht, unë nuk kam kam ndonjë projekt …

Më shumë