[ ? ]
16/11/2018 2:00 pm
Ballina / Lajme

Lajme

Fotoja që dëshmon se Linda Morina ka ndërruar identitetin!

Linda Morina është  një nga personazhet më të përfolura kohëve të fundit. Gjithkund flitet për mënyrën se si ajo këndon dhe gjithmonë kritikohet,ajo tashmë është fenomen i rrjeteve sociale. Linda Morina para 1 viti e gjysem ka qenë e ftuar në emisionin “Zonë e lirë”,Arian Çani i kishte zbuluar jetën private …

Më shumë

Si po na mashtrojnë modelet me fotot në Instagram!

Oriola Marashi, është bërë një prej femrave më të përfolura të showbizit shqiptar. Ajo komentohet mjaft për format e saj bombastike, megithatë Oriolën shpesh e akuzojnë se përdor photoshop nëpër foto. Së fundmi, një faqe në Instagram i ka publikuar Oriolës një foto ku ajo është pa mendje në rrugë. …

Më shumë

Tuna i hakmeret Robertit duke ija nxjerrur të palarat!

Prej kohësh është përfolur shumë për marrëdhënien e mes dy kunatave të famshme, Tunës dhe Nora Istrefi. Por fare ka ndodhur mes tyre? Nuk flasin me njëra-tjetrën? Po vëllezërit Berisha? Këto përgjigje na e dha Roberti, bashkëshorti i Norës i ftuar te “Rudina”. Ai zbuloi marrëdhënien e shumëpërfolur dhe si …

Më shumë

Hapet Rivedil Akademi në Maqedoni

Rivedil Akademi hap dyerët për mundësi të re !Kompania e profesionalizuar per shitjen  e ngjyrave decorative  hap dyert per mundesi te re ,trajnim praktik dhe teorik të produktit Riverdil, të gjith ata të cilët jan të interesuar  të ndjekin trajnim për produktin dekorativ Rivedil tash e keni kohën  . Të …

Më shumë

Seksbomba australiane po e çmend njerzimin..(FOTO)

Bukuroshja bombastike nga australia po çmend njerzimin me këto poza super të nxeta. Emri i saj është Emily Sears dhe ajo ska të ndalur. Ajo ka realizuar një mori fotografish të reja ku secila fotografi është më joshëse se tjetra.   Fotografi Kittrell Cage i ka shkrepur disa fotografi, në …

Më shumë

Ja si duket IPHONE 8! (VIDEO)

2017 do të shënojë 10 vjetorin e iPhone dhe Apple ka diçka të madhe të planifikuar për të festuar rastin. Me këtë rast kjo kompani e madhe paraqet IPHONE 8. IPhone 8 një celular i ri në treg ku ndryshon shumë nga IPHONE 7 dhe 6. Ky celular mban më …

Më shumë

Kafja e mëngjesit na përmirëson kujtesën!

Gjatë viteve të fundit, studime të ndryshme kanë treguar për përfitimet e shumta të kafes. Një studim i fundit ka zbuluar se kafja e mëngjesit ndihmon në përmirësimin e kujtesës, largon stresin dhe parandalon një nga sëmundjet më vdekjeprurëse, kancerin. Gjatë një studimi të fundit, të publikuar tek revista “Scientific …

Më shumë

Këto janë femrat që ‘çmenden’ për meshkujt shqiptarë!

Statistikat tregojnë se 2 nga 5 zviceranë kanë partnerë të huaj. Martesat mes personave me kombësi të ndryshme janë rezultat i ndryshimeve politike, ekonomike dhe sociale ku kanë ndikuar edhe rritja e dixhitalizimit. Me rritjen e globalizimit po rriten edhe martesat e njohura si “dykëmbëshe” edhe në Zvicër. Në vitet …

Më shumë

Kjo femër po trondit meshkujt, zbulojeni arsyen!(FOTO)

Ajo ka qenë e përqëndruar në pasionin e saj për joga muajt e fundit, duke ndarë poza të lëvizjeve mbreslënëse me ndjekësit e saj në mediat sociale. Të dielën pasditë, Casey Batchelor ka treguar rezultatet e stërvitjeve të saj intenzive, derisa është shfaqur me rroba banje ngjyrë të zezë. Ylli …

Më shumë

Sa i domosdoshëm është lëngu i qershisë për shëndetin!

Qershitë janë një burim i mirë i vitaminave, A, B1, B2, B3, B6, C dhe K, mineraleve kalium, kalcium, hekur, bakër, mangan, magnez, fosfor dhe zink. Përmbajnë fibra, celulozë, pektinë, proteina dhe karbohidrate. Ato rekomandohen për shkak të vetive shëruese që kanë: Të mbrojnë nga kanceri Qershitë janë të pasura …

Më shumë

8 ushqimet që zbardhin dhëmbët në mënyrë natyrale!

Kur duam të zbardhim dhëmbët shkojmë te dentisti, por jo të gjithë e dimë që zbardhja e tyre mund të vijë edhe në mënyrë natyrale. Janë disa ushqime që japin një efekt të tillë zbardhues, nëse konsumohen shpesh si për shembull: 1.Luleshtrydhet Ato mund të jenë të kuqe, por ndihmojnë …

Më shumë