[ ? ]
18/10/2018 4:11 pm
Ballina / Lajme (page 10)

Lajme

Putini për sulmin në Stamboll

“Është e vështirë ta parafytyrosh një sulm më cinik se t’i vrasësh civilët gjatë festimeve të Vitit të Ri,” thuhet në mesazhin e Putinit, njofton Kremlini, përcjell Express. “Megjithatë, terroristët nuk kanë vlera morali. Detyra jonë e përbashkët është ta luftojmë agresionin e terroristëve,” thuhet më tej në mesazh. Rusia …

Më shumë

Kush është Rexhep Selimi jashtë kuvendit?

Duke folur rreth asaj se kush është në të vërtetë deputeti Rexhep Selimi, jashtë dyerve të Kuvendit, se me kënd e kalon kohën e lirë,  deputeti Selimi ka thënë për “ Bota Sot”, se jashtë kuvendit, ai është një person modest, një adhurues i sportit i muzikës dhe i artit. …

Më shumë

Nga dita e martë reshje bore (FOTO)

Nga dita e martën pasdite pritet të ketë reshje të borës, kjo pasi që do të kemi ndikim të masës ajrore ga veru dhe pjesa verilindore. Të martën para dite do të mbaj mot i qëndrushëm, i thatë dhe i ftohot.Reshet lokale të shoit kanë ngelur me nj butik. SHPËRNDAJE …

Më shumë

Me 9 janar do të dihet emri i mandatarit, ka kush mund të jetë

Deri me 9 janar presidenti Gjorgje Ivanov duhet që ta ndaje mandatin ndaj kandidatit të partisë ose partive që do të ketë sukses të mbledh 61 nënshkrime se e ka shumicën për të formuar qeveri. Pas konstituimit të Parlamentit të ri, gjegjësisht verifikimit të mandateve të 120 deputetëve është plotësuar …

Më shumë

Gruevski do që të mbetet në pushtet

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski ka thënë se nëse nuk do të ishte kriza politike kanë mundur të bëhen më shumë gjëra por të gjetur në situata të tilla është nxjerr maksimumi. “Unë personalisht dhe partinë që e drejtoj do të bëjmë gjithçka që është në fuqinë tonë që të …

Më shumë

Ja kush nga BDI po i ikë dueleve me Lëvizjen BESA (FOTO)

Anëtari i kryesisë së lëvizjes BESA, Skender Rexhepi- Zejdi ka shkruar se BDI po i ikë përballjes me BESA në debatet televizive. Në fillim këta të BDI-së mungesën e tyre në debate e arsyetonin që Lëvizja BESA është “parti e vogël”, “pa adresë”, “nuk dihet a është shoqatë apo parti”, …

Më shumë

Artan Grubi: Injoranca në kulm!

Deputeti i BDI-së Artan Grubi ka reaguar përmes një statusi të tij në rrjetin social Facebook, kundër analistëve dhe opinionistëve të cilët sipas tij komentojnë ngjarje dhe japin mendime të tyre duke mos ditur asgjë në esencë. Ai poashtu ka sulmuar edhe deputetë, të cilët në Kuvend veprojnë në kundërshtim …

Më shumë

Putin zbulon çfarë synon Rendi i Ri Botëror

Presidenti rus Vladimir Putin në konferencën vjetore të tij me rastin e Krishtlindjeve, tha se elitat perëndimore kanë braktisur vlerat e krishtera dhe kjo mund të kthehet në bumerang për to. Ai tha se elitat kanë krijuar një kulturë të re politike që mund të jenë shkatërruese për to dhe …

Më shumë

Mustafa se thotë asnjë fjalë për dorëheqjen e ministres Jetviq

Mariana Jevtiq është ministrja që la Qeverinë e Kosovës, pas presionit nga kryeministri serb Aleksandër Vuçiq, së cilës i kishte kërkuar që para 31 dhjetorit ta linte postin. Gjatë ditës, KTV-ja ka bërë përpjekje që të ketë një deklarim zyrtar nga Qeveria, por askush nuk pranoi të fliste për këtë …

Më shumë