[ ? ]
16/11/2018 2:00 pm
Ballina / Lajme (page 12)

Lajme

Mesazhi i deputetit të LSDM-së drejtuar shqiptarëve

Muhamet Zekiri Pas kesaj cope letre qendrojne mijera qytetare qe votuan dhe dhane mbeshtjetjen e tyre qe une te jem i zgjedhuri i tyre. Eshte ndere dhe para se gjithash pergjegjesi per mua perkrahja Juaj e madhe dhe besimi Juaj ndaj meje. Do te jem zeri Juaj ne çdo moment …

Më shumë

Çka po ziejnë Ermira dhe Fatimja?!

Ish –deputetja e BDI-së, Ermira Mehmeti është takuar me prokuroren e fuqishme shqiptare, Fatime Fetai, njofton agjencia e lajmeve INA.Gjatë këtij shoqërimi temë debati mes dy kolegeve, ka qenë funskionimi i Prokurorisë Speciale, e cilat pritet të ndjek politikanët e korruptuar. “A tha dikush se do i perfundoje mandati Speciales?! …

Më shumë

Sela: Nuk do të hyjë kurr në qeveri me Gruevskin

Lideri i LR-PDSH-së, Zijadin Sela deklaroi sonte se nuk hynë kurrë në qeveri me Nikolla Gruevskin. Ai tha se, nuk hy në qeveri me një lider që na ka quajtur Indian, me një njeri që i ka bërë dëme të mëdha shqiptarëve, por edhe Komunës së Strugës duke i marrë …

Më shumë

BEJTA: Në zgjedhjet e 11 dhjetorit ka fituar BDI-ja

Nënkryetari i BDI-së Nevzat Bejta ka thënë se qëllimi i ftesës së BDI-së është që të plotësojmë dëshirën e shqiptarëve që të bashkohen, pra ata që morën besimin nga votuesit shqiptar. “Në zgjedhjet e 11 dhjetorit ka fituar BDI, 10 mandate dhe mbi 86 mijë vota. E dyta është ‘Rilindja …

Më shumë

PËRFITIMET SHËNDETËSORE PËR TË MOSHUARIT

Share on Facebook Tweet on Twitter Zgjidhje komplete për e-shëndetësi dedikuar për persona të sëmurë të moshuar, persona të sëmurë nga sëmundjet kronike opstruktive të mushkërive (HOBB) dhe persona me dëmtimet të vogla kongitive, prezantoi ekipi i Maqedonisë WIN Group nga Fakulteti i Elektroteknikës dhe Teknologjive Informatike. Përmes projektit “eWALL …

Më shumë

Skandaloze: Ivanovi nuk fal asnjë shqiptarë të burgosur  

Presidenti i shtetit, Gjorgje Ivanov, sërish në këtë fundvit është treguar dorështrënguar me faljen e shqiptarëve të dënuar, njofton agjencia e lajmeve INA. Shumica e dosjeve të të burgosurve shqiptarë të cilët kanë mbërritur në tryezën e presidentit maqedon nuk janë miratuar, apo janë refuzuar. Këtë e vërteton edhe Avdil …

Më shumë

Vidhen rreth 30 mijë euro në Bogovinë të Tetovës

Dy vjedhje të shumave të mëdha të parave dhe dokumenteve personale kanë ndodhur në dy shtëpi në Bogovinë, derisa pronarët e tyre kanë genë në gjumë, njoftoi sot zëdhënësi i policisë së Tetovës Marjan Josifovski. Në rastin e parë gjatë vjedhjes në shtëpinë e XH.A. (51), shuma e përgjithshme e …

Më shumë

Deputeti me fytyrë të bardhë

Vade-mecum, deputetë shqiptarë të Maqedonisë! “Prof. dr. Izet Zeqiri do te jete deputeti qe u be nje here dhe shkurt kohe deputet, por ne kujtesen pozitive te shqiptarëve do mbetet historikisht deputeti me fytyre te bardhe para shqiptarëve dhe para historise se tyre. Vepra e tij, jo vetem kjo gjysma …

Më shumë

Komandat “Hoxha”: Daim Hiseni përgjigju pyetjeve të mija!

Në një postim në facebook Xhezair Shaqiri, i njohur si komandant Hoxha, kërkon nga Daim Hiseni që të përgjigjet në disa pyetje lidhur me SHVL UÇK.Tetova1 jua sjell postimin e plotë të tij:Hipokrizia është bërë modë.Nese nuk din ta shesësh mjegullën për mjalt, je i prapambetur dhe vështirë e ke …

Më shumë

Thaçi sot shkon tek Erdogani

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi të mërkurën do të udhëtojë për në Turqi ku do të pritet nga homologu i tij Recep Tayyip Erdogan. Thaçi pritet që me homologun e tij turk të diskutojë zhvillimet dhe marrëdhëniet mes dy shteteve.

Më shumë