[ ? ]
16/10/2018 12:14 pm
Ballina / Lajme (page 173)

Lajme

Rutina e lëkurës së yndyrshme

Qëllimi kryesor i kujdesit të lëkurës së yndyrshme është të largohet sebumi i tepërt nga lëkura. Një nga gabimet më të zakonshme është larja e shpeshtë e lëkurës dhe largimi i tërësishëm i yndyrës. Kujdesi ndaj lëkurës së yndyrshme nuk nënkupton eliminimin e tërësishëm të yndyrës, nëse e bëni lëkurën …

Më shumë

10 gjërat befasuese që mund t’i bëni me llak të thonjve

Nëse mendoni se llaku i thonjve mund të përdoret vetëm për t’i dhënë ngjyrë thonjve tuaj, jeni tërësisht gabim. Ka shumë gjëra tjera që mund të bëni me anë të llakut për thonjë. Më poshtë do t’ju paraqesim 10 mënyrat që mund të shfrytëzoni me zgjuarësi për manikyrin tuaj. 1. …

Më shumë

5 probleme shqetësuese të thonjve dhe si t’i rregulloni ato

Shkaqet e problemeve të ndryshme të thonjve shpesh i ngatërrojmë me diçka tjetër që në të vërtetë nuk ka fare të bëjë me atë. Thonjtë e krisur apo të care nuk nënkuptojnë mungesë të diçkaje apo dehidratim. Lynn Gray, menaxhere e shitjes për Mavala, tregon se çfarëdo problemi të thonjve që …

Më shumë

Ja pse kurrë nuk duhet të preni lëkurën përreth thonjve tuaj

Gishtërinjtë tuaj janë si një lule delicate, apo si një virgjëreshë në natën e matures, kështuqë ju do duhet të jeni i kujdesshëm. Asnjëherë nuk duhet të preni lëkurën përreth thonjve tuaj, vetëm ti shtyni prapa. Në vazhdim po ju paraqesim disa nga këshillat që thonjtë tuaj të duken sa …

Më shumë

Kujdesi për thonjtë, përdorni qumështin

Kujdesi ndaj duarve është mjaft i nevojshëm, duke vënë në zbatim kremrat e shumtë zbutës për lëkurën. Qumështi për thonjtë është mjaft i domosdoshëm dhe jep një efekt të shkëlqyer.Vetëm qumështi i cili përmban acid laktik mund të largojë paronychian, e cila është sëmundje e thonjve. Ndërkaq edhe qumështi i ëmbël …

Më shumë

Si të hiqni mjekrën e dyfishtë

Shkaku i mjekrrës së dyfishtë mund të jenë gjenet, obesiteti, mosha apo vetëm mbajtja e lëngjeve. Mund të na bëjë të dukemi më të shëndoshë se sa jemi dhe të na kufizojë me përdorimin e makijazhit dhe garderobës. Përdorimi i njërës apo përzierjes të këtyre truqeve të vogla për një …

Më shumë

Si të theksoni më mirë grimin në fytyrën tuaj

Kim Kardashian është një nga yjet e parë që zbuloi se sekreti i grimit të saj qëndron në theksimin e duhur të fytyrës.   Më pas edhe yjet tjerë kanë pranuar se në këtë mënyrë për disa sekonda mund të transformoni fytyrën tuaj me ndihmën e makeup-it. Është metodë shumë …

Më shumë

7 gabime të grimit që ju bëjnë të dukeni më të moshuara

Buzëkuq i errët Shumica e femrave vendosin buzëkuq me ngjyrë të errët, gjë që i bën buzët të duken më të vogla dhe të ftohta. Përdorni nuanca të ndryshme, vetëm sigurohuni që t’ju shkojnë për ftyrë – Molly R. Stern.7 gabime të grimit që ju bëjnë të dukeni më të …

Më shumë

Si të pastroni brushat e grimit

Pyetja: Sa shpesh në të vërtetë keni nevojë të pastroni brushat e grimit cheap jerseys from China dhe cila është mënyra – më e mirë për të bërë atë?   Përgjigja: Nëse Ja shpresoni se do ua bëjmë qejfin, lajm i mirë Beautiful një studim ka treguar se ne i …

Më shumë

Mënyra natyrale të riparimit të majave të çara

Larja e vazhdueshme, tharja dhe stilimi i flokëve mund të lë majat të wholesale nba jerseys thata dhe të brishta. Kjo gjë sjell paraqitjen e një armiku të madh të femrave: thyerjen e majave të flokëve. Në treg ekzistojnë shumë produkte që pretendojnë se mund të krehni rregullojnë këtë problem, …

Më shumë

Ja arsyet pse flokët tuaja nuk rriten

Nuk është vetëm eliminimi i stresit që ndikon si përparësi. Gjithashtu është e domosdoshme të kufizoni ngjyrën dhe dëmtimin nga nxehtësia që të parandaloni çarjen e majave të flokëve dhe dëmtimin e tyre. Nuk ka garancë që flokët t’ju rriten si të Rapunzel cheap mlb jerseys (personazh i filmave të …

Më shumë

Si të krehni flokët në mënyrën e duhur

Zgjedhni me kujdes furçën tuaj Nëse flokët i keni të dendura dhe të trasha, një furçë apo krehër me shumë dhëmbë nuk është edhe miku juaj, thotë Osterman. Një krehër i rrafshtë është opcioni më i mirë për shumicën e llojeve të flokëve sepse është i butë dhe nuk ka …

Më shumë