[ ? ]
18/10/2018 3:57 pm
Ballina / Lajme (page 3)

Lajme

Lëngu i panxharit,lëngu çudibërës!

Panxharët duhet të jenë pjesë e tavolinës sonë të përditshme pasi përmbajnë betalaine, të cilat kanë efekte antioksidante, antipezmatuese dhe detoksikuese. Panxhari ka vlera të fuqishme ushqyese të cilat mbrojnë  zemrën, parandalojnë defektet e ndryshme të lindjes dhe disa lloje të kancerit. Panxhari ka nivel të lartë të fibrave,gjë që e bën …

Më shumë

“Daily Mail ” dëmshpërblen Melanie Trump-in!

Gazeta më e madhe “Daily Mail” pas padisë së Zonjës së Parë amerikane,Melanie Trump,ka vendosur  të paguajë dëmshpërblimin . Daily Mail ka vendosur ti japi  fund padisë për pretendime të rreme për punën e Melanie Trump  si modele. Palët kanë  rënë dakord paranjë gjykatësi britanik në Gjykatën Mbretërore, por shuma e dëmshpërblimin …

Më shumë

Chloe Khan ,çmend pushuesit në Dubai!

Modelja Chloe Khan,është duke shijuar  pushimet në Dubai ,ajo ka ekspozuar trupin e saj tejet seksi. Ishin me fat të gjithë pushuesit që ndodheshin aty pasi modelen mund ta shikonin nga afër.   Modelja angleze nuk e ka aspak problem tëprovokoi me fotografitë e saj ku si zakonisht ekspozon gjoksin …

Më shumë

Nisin sulmet ajrore kundër një baze ajrore në siri!reagon Putin!

Presidenti I SHBA-ve Donald Trump ka nisur sulmet ajrore kundër një baze ajrore siriane, duke gjuajtur rreth 60 raketa në aeroportin Al-Shayrat pranë  Homs. Ky veprim vjen vetëm disa orë pasi Trump   dënoi sulmin e tmerrshëm  të armëve kimike si një “krim skandaloz”, duke thënë se “kjo nuk duhet të …

Më shumë

Modelja e njohur çmend fansat e saj!

Eva Padlock është një nga modelet më të njohura .Kjo falë bukurisë dhe formave trupore që ajo ka. Modelja e njohur është shumë active në rrjetet sociale.Ajo arrin ti çmend fansat e saj me fotografitë që ajo poston.Të cilat janë të shpeshta. Bukuroshja Eva ka publikuar një fotografi në Instagramin …

Më shumë

Arrin në 254 numri i viktimave në Kolumbi!

Kanë gjetur  vdekejn shumë fëmijë në mesin e 254 viktimave ,nga rrëshqitja e dheut  në jugperëndim të Kolumbisë. NUmmri I të vdekurve I cili arriti shifren 254 në total,ka dhe qindra të tjerë të plagosur kanë thënë  mediat e huaja. Rrëshqitja e dheut ndodhi si pasojë e motit të keq,shirave …

Më shumë

Pamje tmerruese nga Shën Petersburg!!

Mëngjesi I sotëm ishte një tragjedi për qytetin e Shën Petersburg,në Rusi! Dy shpërthime të fuqishme në dy metro të ndryshme kanë ndodhur në Shën Petërsburg, në Rusi, ku kanë gjetur vdekjen të paktën 10 persona ,dhe janë plagosur shumë të tjerë. Shpërthimet kanë ndodhur në mes të stacioneve Sennaya …

Më shumë

Arrestohet ish presidentja e Koresë Jugore!

Arrestohet ish-presidentja e Koresë së Jugut, Park Geun-hye. Ish presidentja u arrestua për shkak të një skandali për korrupsion. Ish presidentja Park ishte shkarkuar nga detyra që para tre javësh ku solli dhe arrestimin e saj. Mbi zonjën Park janë ngritur shumë akuza si ajo e korrupsionit,falsifikim dokumentash,shfrytëzim posti etj. …

Më shumë

Porosia e Merkel për daljen e Britanisë së Madhe nga BE-ja!

Theresa May ,natën e kaluar ishte akuzuar për përpjekje shantazhi të BE-së mbi një marrëveshje të tregtisë . Kjo zemëroi Brukselin, duke bërë që kancelarja e Gjermanisë Angela Merkel ti japi një porosi. Angela Merkel ka porositur të mërkurën se Gjermania në bisedimet për daljen e Britanisë së Madhe nga …

Më shumë

Aksidenti në Texas,shumë persona të vdekur!

Nga aksidenti I  ndodhur në Kishën Baptise të New Braunfels në Texas ka gjetur vdekjen 13 persona. Autobusi mbante 14 persona të Kishës Baptise,të cilët ishin të gjithë në moshë të madhe . Shkaqet e aksidentit nuk janë bërë të ditur akoma por dihet se shoferi I kamionit dhe një …

Më shumë