[ ? ]
18/10/2018 4:18 pm
Ballina / Lajme (page 30)

Lajme

Porosi kundërambasadorit amerikan dhe “Tramp, ju duam” (FOTO)

Transparenta dhe porosi kundër ambasadorit amerikan në Shkup Xhes Bejli sot janë shfaqur nga protestuesit gjatë protestës para KSHZ, kur pritet të vendoset për ankesën e fundit të LSDM. “Bejli larg duart nga Maqedonia”, “Tramp , të duam”, ishin transparentet që u shfaqën në protestë. SHPËRNDAJE Facebook Twitter Artikulli paraprakIncident …

Më shumë

Anëtarët e KSHZ ankohen për presion të lartë nga jashtë

Derisa anëtarët e KSHZ debatojnë për ankesat e LSDM, jashtë ndërtesës në bulevard vlon nga tupana e fishekzjarre, informon Zhurnal. Jashtë po qëndrojnë simpatizantë të VMRO të cilët janë duke protestuar me pretekst se po mbrojnë votën e lirë të qytetarëve për të mos ua vjedhur të tjerët. Përfaqësues i …

Më shumë

Obama akuzon Rusinë, Iranin dhe Sirinë për tmerrin në Aleppo

Presidenti amerikan, Barack Obama, ka thënë se Rusia, Irani dhe Siria “kanë gjak në duart e tyre” nga betejat brutale të Aleppos, derisa është ankuar se nuk ka mundur ta ndalë gjakderdhjen në Siri, me gjithë përpjekjet disa vjeçare. “Bota në kohën si është tani, është e tmerruar nga sulmet …

Më shumë

BE 92.9 milion euro për Shqipërinë në 2017

Nuk ka një datë të saktë sepse kushti kryesor është Reforma në Drejtësi. Shqipëria duhet të japë rezultate të prekshme dhe prova për zbatimin e Reformës në Drejtësi, si edhe pesë prioritetet e tjera që janë vendosur. Në vitin 2017 Bashkimi Europian do t’i japë Shqipërisë 92.9 milionë euro. Pjesa …

Më shumë

KSHZ ndërpret seancën, nesër vazhdimi

Ka përfunduar seanca e Komisionit Zgjedhor e cila po shqyrtonte ankimimet e LSDM-së, njofton SHENJA. Edhe pse ka mbetur edhe një ankesë pa u shqyrtuar nga gjithsej 8 të cilat i kishte parashtruar LSDM-ja, kryetai i KSHZ-së, Aleksandar Çiçakovski, e mbylli senacën e cila do të vazhdojë nesër në ora …

Më shumë

“Oto BMW Kujtim” me salon të ri të nivelit Europian

???????????????????????????????????? Mbrëmë në Tetovë u bë hapja solemne e “Oto BMW Kujtim”. Saloni “Oto BMW Kujtim” ekziston që nga viti 1995 dhe si rezultat I kërkesave dhe nevojave gjithnjë në rritje, nga ana e pronarit u investua në një salon të ri që është i vendosur në një hapësirë prej …

Më shumë

Rusia: Forcat e Assadit kompletojnë “çlirimin” e Aleppos

Megjithatë, Ministria ruse e Mbrojtjes ka bërë të ditur se forcat qeveritare siriane kanë përfunduar operacionin për “çlirimin” e periferisë lindore të Aleppos të kontrolluar prej rebelëve. Në deklaratën e ministrisë thuhet se, trupat besnike të Assadit ishin duke eliminuar “xhepat e fundit të rezistencës” në qytet. “Operacioni për çlirimin …

Më shumë

Aktori Ylber Murtezi reagon ndaj kolegëve maqedonas: KUJDES!

Shkup, 16 dhjetor – Aktori Ylber Murtezi i revoltuar nga sjllja dhe fjalimet publike të aktorëve maqedonas, ka bërë një reagim po publik ku u kërkon atyre të jenë më të kujdesshëm në raport me shqiptarët të cilët nuk ua kanë fajin për dështimin në zgjedhje “Nga kjo situatë e tensionuar …

Më shumë

KSHZ miratoi një ankimim të BESË-s

Komisioni shtetëtor zgjedhor pasdite me gjashtë vota “pro” dhe tre “kundër” e miratoi ankimimin e Lëvizjes BESA, i cili i përket procedurës së votimit për vendvotimin 0396/1 në Gostivar, për të cilin është kërkuar ekspertizë grafologjike e nënshkrimit të një votuesi për të cilin është vërtetuar se ka përpjekje për …

Më shumë