[ ? ]
18/10/2018 3:57 pm
Ballina / Lajme (page 4)

Lajme

Lirohet nga burgu ish presidenti Hosni Mubarak.

Është bërë I ditur lajmi se ish presidenti egjiptian Hosni Mubarak ka dale nga burgu pas 6 viteve. Mubarak la spitalin ushtarak ku ishte i shtruar, në jug të Kajros, dhe ka shkuar në shtëpinë e tij në veri të Heliopolis, ka bërë të ditur avokati i tij. Lirimi i tij …

Më shumë

Deklarata e Khan, pas sulmit në Londër!

Kryetari i Londrës, Sadiq Khan, i është përgjigjur sulmit terrorist në kryeqytetin e Britanisë së Madhe, duke u zotuar se londinezët “asnjëherë nuk do t’i përkulen terrorizmit”. Khan e ka dhënë deklaratën  pasi u kritikua shumë për heshtjen e tij pas sulmit që la të vdekur pesë persona mbasditen e …

Më shumë

Vritet ish deputeti Denis Voronenkov!

Është qëlluar për vdekje ish deputeti rus Denis Voronenkov ,jashtë një hoteli në kryeqytetin  e   Ukrainës,Kiev. Denis Voronenkov dhe truproja e tij u sulmuan duke dalë nga hoteli “Premier”,  në qendër të qytetit. Sipas mediave të dy  sulmuesit  janë plagosur nga truproja e ish deputetit rus. Denis Voronenkov ishte një  nga …

Më shumë

Së shpejti në familjen Trump,vjen anëtari më i ri!

Djali i presidentit amerikan Eric, ka bërë të ditur përmes rrjetit social Twitter se ai dhe bashkëshortja e tij po presin një fëmijë dhe gjinia e tij është djalë. “Lara dhe unë jemi të emocionuar të iu tregojmë se po familjes Trump po i shtohet një djalë në shtator. Ka qenë …

Më shumë

Melanie Trump “e fiksuar pas takave të larta”!

Dizajneri i famshëm Jimmy Choo është një  ndër dizajnuesit më të mirë në botë  të këpucëve me  taka. Këpucët e dizajnerit të famshëm vishen nga dama me famë botërore,taka e të cilave mund të arrijë në 12 cm. Këto këpucë janë parë shpesh në tapetin e kuq,ku me këto këpucë …

Më shumë

Portieri i Milanit transferohet në Juventus!

Portieri i Milanit, Gianluigi Donnarumma do të transferohet në Juventus, sipas ish portierit të “Bianconerëve”, Stefano Tacconi. Portieri Donnarummaështë objektivi i kampionit të Serie A si pasardhës i Gianluigi Buffon. “Ai është tashmë i Juventusit, nuk e di askush por është Bianconer”, deklaroi Tacconi për “Tuttosport”. “E ka puthur fanellën …

Më shumë

Deklarata e ministrit Sigmar Gabriel për turqit!

Zhvillimi i fundit në përshkallëzimin e tensioneve në mes të Ankarasë zyrtare dhe Evropës ka arritur që Gjermania  të kërcënojë politikanët turq se do t’ua ndalojë paraqitjet publike. Erdogan është përgjigjur duke akuzuar Gjermaninë për “praktika naziste” dhe ka fajësuar Holandën për masakrën në Srebrenicë më 1995. Ministri i Jashtëm …

Më shumë

Akuzat e presidentit Trump për reperin Snoop Dogg!

Presidenti i zgjedhur  amerikan, Donald Trump deklaroi të mërkurën se reperi Snoop Dogg duhet të arrestohet për shkak të spotit muzikor . “A mund të mendoni se si do të ishte përçartja sikur Snoop Dogg, me karrierë të dështuar do të merrte në shenjë dhe të shtinte në presidentin Barack Obama? …

Më shumë

Sulmi në Damaske,shume persona kanë humbur jetën!

  Një sulmues vetëvrasës ka vrarë  të paktën 25 persona në ndërtesen e gjykatës në Damaskë. Të mërkurën, mediat shtetërore kanë,raportuar se ,është sulmi i dytë me bombë në kryeqytetin sirian në këto pesë ditë. Sulmi ka ndodhur në ndërtesen e gjykatës në qendër të Damaskut në afërsi të qytetit të vjetër. Agjencia …

Më shumë

Dua Lipa në një lidhje të mundshme me Dj Harris!

Sipas thashethemeve të fundit thuhet se këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa,  është ndarë nga i dashuri i saj Isaac Carew për tu lidhur me Dj Calvin Harris. Calvin Harris, kohë më parë ka qenë në lidhje me këngëtaren e njohur botërore ,me origjinë shqiptare Rita Ora Dua ishte në lidhje me …

Më shumë

Sulm në qytetin e Damaskut.

Sulmin e dyfishtë i cili ndodhi  sot në qytetin e vjetër të Damaskut, numri i të vdekurve ka arritur në 60 persona, ndërsa mbi 100 të tjerë janë plagosur. Shumica e viktimave ishin gazetar të televizionit të Hezbollahut, “Al Manar”. Sulmet ndodhen  në afërsi të varrezave Bab al Sagir, ndërsa …

Më shumë

Futbollisti i njohur largohet nga skuadra e Napolit!

Futbollisti i njohur Faouzi Ghoulam duket se ka vendosur të largohet nga skuadra e Napolit gjatë verës. Mbrojtsi i krahut të majtë ka qenë fantastik me skuadrën italiane në sezonet e fundit. Sipas mediave për algjerianin 26 vjeçar janë të interesuara shumë skuadra të tjera si Bayern Munchen, PSG dhe …

Më shumë

Aktorja Scarlett Johansson,nis dokumentat e divorcit!

Pas spekulimeve të shumta për aktoren hollivudiane në lidhje me gjendjën e martesës së saj tani ju erdhi fundi. Pasi Scarlett Johansson i ka vënë firmë dhe vulë gjithçkaje,duke nisur dokumentat për t’u divorcuar nga bashkëshorti i saj, francezi Romain Dauriac. Sipas avokates Judith Poller  kjo ndarje duket se do të …

Më shumë