[ ? ]
16/11/2018 2:00 pm
Ballina / Lajme (page 9)

Lajme

Sondazhi i AFP-se per Kinen

– Rritja ekonomike e Kinës ra në normën e saj më shumë se një çerek shekulli në vitin 2016, një studim i AFP ka parashikuar,  se shohin rreziqe në rritje  ekonomike botërore me Donald Trump si president. Ndërsa gjiganti  Asian është një motor i rëndësishëm i ekonomisë globale, që ndikonë …

Më shumë

Disa foto të Obamës që të bëjnë të qash!

Viti i fundit si President i Obamës ka qenë shumë i ngarkuar por kjo nuk ka qenë pengesë për të kaluar disa kohë të këndshme me më të vegjlit e vendit dhe me miqtë e tij. Më poshtë janë disa nga fotot më të këndshme dhe prekëse gjatë vitit të …

Më shumë

Deklarata e Sigmar Gabriel per Trump

    Gjermania ka goditur presidentin Trump pas kritikave të politikës së refugjatëve dhe kërcënimit te  tarifave per makinat  gjermane qe do te hyjne ne Amerike. Zëvendës kancelari fajëson ‘politiken  ndërhyrëse “te Amerikës për krizën e refugjatëve . Berlin ka ngritur një mbrojtje te  fortë te politikave të saj pasi Donald …

Më shumë

BMW Seria 4 !

Dy vite pas prezantimit te modeleve  facelift te Seria 3,BMW ka prezantuar   modelet facelift Serise 4 . BMW ka hequr kapakun mbi varg  të ri  ne Serine 4 për vitin 2017. Këto makina të reja kane ndryshime te vogla dhe ne pamjen e tyre, plus teknologjia e  re e  kabinës, dhe shume …

Më shumë

Festa e Shen Valentinit

Shën Valentini është fshehur gjithmone si nje  mister. Ne e dimë se shkurti ka qenë prej kohësh dhe festohet si një muaj i romancës ,dhe se ditën e Shën Valentinit, siç e njohim ne sot, përmban gjurmë të dy të krishterëve dhe traditës së lashtë romake. Por kush ishte Shën …

Më shumë

Tendencat pranvere/vere 2017

Pranverë / Verë 2017 eshte ne fazen pergatitore per përcaktimin e  sigurt te  linjave  te ekzagjeruara, efekteve metalike, printimeve grafike në logo të ri të gjeneratës së ndritshme trendafili ,karamele dhe diellit te verdhë. Me ngjyra dhe drita për sezonin, shohim tendencat për vitin 2017.

Më shumë

pirja e duhanit dhe semundjet qe shkaktohen

Sipas Agjencisë Ndërkombëtare për Kërkime mbi Kancerin (IARC) nje cigare leshon 5.000 kimikate te ndryshme ,shumica prej tyre jane helmuese dhe me shume se 70 prej tyre shkaktojne kancerin . Pirja e duhanit pa dyshim qe eshte shume e rrezikshme per shendetin tone . Ja disa semundje qe shkaktohen nga pirja e …

Më shumë

Sekrete bukurie nga Gwen Stefani

Une perdor  shtresa te lehta toni ne sy per te krijuar ngjyra te reja.Filloj me nje buzekuq mat qe eshte me te vertet i thate me jo shume lageshtire per mos tu perhapur deri ne dhembet e mi.Duhet te jeni shume te kujdesshem ka thene Gwen Stefani!

Më shumë

Supe me brokoli

Shkrihet nje luge gjelle me gjalpe ne nje tigan mesatar.Hedhim qepen ne gjalpe te nxeht per 5 minuta. Marim 1/4 filgjan me gjalpe te shkrire dhe miellin dhe i lem ne zjarr te ngadalte ,hedhim dhe 2 gota qumesht per te eleminuar ngjitjen per 3 -4 minuta duke i trazuar vazhdimisht. …

Më shumë

Jolie akuzon Pitt!

Angelina Jolie akuzon Brad Pitt se ai ka vene ne dyshim publikisht karakterin e saj në dokumente të reja gjyqësore duke thënë se është e tmerruar dhe e vërteta do të dalë. Jolie akuzuar Pitt për përdorimin e dokumentave  të gjykatës për të “shmangur nga roli i tij në stuhi …

Më shumë

Test iphone app

TART BODY TEXT —BODY TEXT —BODY TEXT —BODY TEXT —BODY TEXT —BODY TEXT —BODY TEXT —BODY TEXT —BODY TEXT —BODY TEXT —BODY TEXT —BODY TEXT —BODY TEXT —BODY TEXT —BODY TEXT —BODY TEXT —BODY TEXT —BODY TEXT —BODY TEXT —BODY TEXT —BODY TEXT —BODY TEXT —BODY TEXT —BODY TEXT —BODY …

Më shumë

Ivanov tregon rolin e tij në formimin e qeverisë së re

Presidenti, Gjorgje Ivanov është shprehur sot lidhur me rolin e tij në formimin e qeverisë së ardhshme, njofton agjencia e lajmeve INA. Duke u përgjigjur në pyetje të gazetarëve lidhur me procesin e krijimit të qeverisjessë re, Ivanov tha se duhet të respektohen afatet sipas Kushtetutës. “Unë si president jam …

Më shumë

Merkel thotë se po lutet për viktimat e Stambollit

Merkel ka thënë se lutjet e saja janë me viktimat, familjet, dh miqët e tyre. “Terroristët kanë kryer një sulm çnjerëzor dhe dinak për njerëzit të cilët dëshironin për të festuar vitin e ri së bashku. Lutjet e mia këtë mëngjes janë me viktimat, familjet dhe miqtë e tyre”. Ndërkohë …

Më shumë

Pamje të tmerrshme nga nata e mbrëmshme në Stamboll (FOTO)

Të paktën 39 persona kanë humbur jetën pas një sulmi në një lokal nate në Reina në Stamboll.AKP mobile Mësohet se në klub kanë qenë rreth 700 njerëz, ndërsa disa prej tyre kanë kërcyer në lumin e Bosforit për të shpëtuar raporton Gazeta Blic.Të paktën gjashtë ambulanca janë duke transferuar …

Më shumë