[ ? ]
16/11/2018 2:04 pm
Ballina / Sport

Sport

Salah,pas vështirsisë vjen lehtësimi!

Ai ditën e sotme mori lajmin e gëzueshëm!Ai do të jetë i gatshëm për Egjiptin që prej ndeshjes së parë.  Mohamed Salah do të luajë në Kupën e Botës. Sulmuesi i Liverpoolit nuk ka pësuar frakturë në shpatull,mjekët konstantojnë se ka pasur vetëm shtypje të muskulit. Ai do të jetë …

Më shumë

Sergio Aguero,nuk do të largohet nga Manchester City!

Sulmuesi argjentinas Sergio Aguero nuk do të largohet nga Manchester City. Thuhet se ai  ka probleme me Pep Guardiolan, por agjenti i tij, Hernanes Heguera ka bërë me dije se ai do të qëndroj në “Etihad Stadium”. “Aguero nuk do të largohet nga Manchester City, pasi ka kontratë me klubin dhe …

Më shumë

Douglas Costa,së shpejti do largohet nga Bayern Munich!

E Douglas Costa duket se është  duke luajtur ndeshjet e tij të fundit në Bayern Munich. Thuhet se  Costa tashmë ka njoftuar trajnerin Carlo Ancelotti se dëshiron të largohet nga Bayerni, për shkak të minutazhës së vogël që ka pasur këtë edicion. Thuhet se ai  dëshiron që të transferohet në Juventus, ku si …

Më shumë

Ryad Mahrez,ka një objektiv!Zbulojeni se çfarë!

Futbollisti algjerian , jep sinjale largimi nga Leicester me mbylljen e këtij sezoni. Algjerian  deklaroi se dëshiron të luajë në Champions League çdo vit. Por 26-vjeçari vijoi më tej intervistën, duke theksuar se objektivi i tij është të veshë fanelën e një klubi të madh dhe të fitojë sa më …

Më shumë

Mesfushori i njohur largohet nga PSG!

Futbollisti i njohur  do të largohet nga kryeqyteti francez, pasi sipas tij ai nuk është i kënaqur  me pozitën e tij në Parc des Princes. Mesfushori i Paris Saint-Germain, Blaise Matuidi, është i gatshëm të largohet nga Parc des Princes gjatë kësaj  vere. Matuidit i është ofruar kontratë e re …

Më shumë

Pogba,në kopertinën e futbollit “FIFA 18”!

Është zbuluar se Pogda  do të jetë në kopertinën e lojës së ardhshme të futbollit, “FIFA 18”. Sipas “SegmentNext”, do të jetë Paul Pogba imazhi i njërës prej lojërave më të suksesshme të futbollit në botë. Mesfushori i Manchester United do të zëvendësojë kështu sulmuesin Marco Reus, i cili ishte …

Më shumë

Ja përgjigjja e Neymar për deklaratën e Bastian Schweinsteiger!

Ai ka shprehur dëshirën e tij për Neymarin që në një të ardhme të afërt ai të luajë për Bayernin. Fjala është për , i pyetur nga  “Goal.com”, ish-mesfushori bavarez përmendi pikërisht yllin e Barcelonës si një lojtar të madh,i cili është i aftë si lider në  “Allianz Arena”. Por …

Më shumë

100 milionë Euro për Kylian Mbappe!

Arsenali kërkon përforcime për sezonin e ardhshëm. Ata kanë hedhur sytë nga talenti i Monacos, Kylian Mbappe, është kërkuar edhe  nga Real Madrid. Por  sipas “Daily Mail”, skuadra e drejtuar nga Arsene Wenger, për të mposhtur konkurrencën e spanjollëve është gati të derdhë në arkat e skuadrës nga principata shumën e …

Më shumë

Transferi i parë që madrilenët kanë bërë!

Real Madrid duket se po përforësohet çdo herë e më shumë. Mbrojtësi i Alavesit ,Theo Hernandez është transferi i parë që madrilenët kanë bërë në afatin kalimtar të verës. Hernandez ka arritur marrëveshje me Real Madridin dhe sot ka kryer edhe testet mjekësore.

Më shumë

Sulmuesi i njohur mund të trasnferohet në Manchester United!

Sulmuesi i njohur Sergio Aguero edicionin e ardhshëm mund të luaj pë  Manchester Unitedin. Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho ka kërkuar transferimin e për sulmuesin e rivalit të qyetitt Manchester City, Sergio Aguero. Thuhet se Manchester  United është i gatshëm të paguajë për  argjentinasin 65 milionë euro, pavarësisht se lojtari …

Më shumë

Futbollisti i njohur refuzon, rinovimin e kontratës!

Futbollisti shumë i njohur Lionel Messi duket se ka  refuzuar ofertën e Barcelonës për të rinovuar kontratën. Është raportuar se  futbollisti është ndarë i pakënaqur me ofertën e klubit nga Camp Nou. Lionel messi ka një kontratë aktuale  deri në vitin 2018, ku ka refuzuar ta rinovojë kontratën me përfitime nga 30 …

Më shumë

Seamus Coleman,kontratë të re 5 vjeçare!

Seamus Coleman,mbrojtës i skuadrës së Everton-it ka nënshkruar kontratën e tij të re pesë vjeçare me skuadrën e Anglisë. Mbrojtësi 28 vjeçar ishte cak i shumë skuadrave të njohura, por Koeman e ka bindur atë  që të qëndroj tek skuadra aktuale ku ai është. “Unë jam i lumtur që kam nënshkruar …

Më shumë

Pierre Eemerick Aubameyang,transferohet në PSG gjatë sezonit të verës.

Sulmuesi  Pierre Eemerick Aubameyang ka vendosur  të transferohet në skuadrën franceze PSG. Sulmuesi i Borussia Dortmundit, Pierre Eemerick Aubameyang ka vendosur se në cilën skuadër do të transferohet gjatë verës. Bild shkruan se, Aubameyang tashmë ka vendosur dhe nga edicioni i ardhshëm do të luaj për skuadrën franceze, PSG.   …

Më shumë

Ronaldo,thyen rekord!400 gola në Real Madrid!

Futbollisti tejet i njohur për të gjithë Cristiano Ronaldo vazhdon të thyejë të rekorde të reja. Me tripletën e shënuar në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve kundër Atleticos,ai ka arritur shifrën e 400 golave me fanellën e Realit të Madridit duke u bërë golashënuesi më i mirë në histori. Shifra …

Më shumë