[ ? ]
16/10/2018 12:53 pm
Ballina / Sport (page 10)

Sport

A është ky Messi në Turqi apo kloni i tij? (Foto)

Shumë futbollistë kanë dëshirë t’i përngjajnë Messit sa i përket mënyrës se si luan. Mirëpo futbollisti i Kırklarelispor në ligën e tretë turke, Soner Birinci është një sozi origjinale e yllit të Barcelonës. Madje ai i përngjan edhe nga stili i flokëve dhe mjekrës që futbollisti turk i ka përshtatur …

Më shumë

Bajern Mynih e mbyll me fitore 2016-n, fiton ndaj Lajpcig

Bajern Mynih është shumë i fortë për Lajpcigun. Në Allianz Arena kampionët e Gjermanisë “shkërmoqën” që në pjesën e parë skuadrën surprizë të këtij sezoni duke triumfuar me rezultatin 3-0, për të kryesuar të vetëm Bundesligën në kuotën e 39 pikëve pas 16 javëve të para, dhe për ta mbyllur …

Më shumë

Bayern Munich e mbyll me fitore 2016-n, dominon RB Leipzig

Bayern Munich është shumë i fortë për Leipzigun. Në Allianz Arena kampionët e Gjermanisë “shkërmoqën” që në pjesën e parë skuadrën surprizë të këtij sezoni duke triumfuar me rezultatin 3-0, për të kryesuar të vetëm Bundesligën në kuotën e 39 pikëve pas 16 javëve të para, dhe për ta mbyllur …

Më shumë

Azdren Llullaku, kontratë 2-vjeçare me Astanan

Azdren Llullaku do të transferohet te Astana. Sulmuesi i Kombëtares Shqiptare ka firmosur me klubin kazak duke i dhënë fund aventurës së tij me rumunët e Gaz Metanit. Lajmi është bërë i ditur nga mediat rumune, ndërsa Supersport ka mundur të mësoje dhe detajet e marrëveshjes. Llullaku do të transferohet …

Më shumë

RONALDO NË PUSHIME ME DASHURINË E TIJ

Ylli i Real Madridit, CristianoRonaldo tashmë ka marrë 7 ditë në dispozicion për të pushuar, pas një viti të jashtëzakonshëm me kombëtare dhe klub. Ai këtë pushim do ta kalojë me djalin e tij Cristiano Jr. të cilin e quan edhe si dashuri të tij. “Duke shpenzuar kohë me dashurinë …

Më shumë

Hoze Murinjo, përjetësisht te Mançester Junajtid

Hoze Murinjo përjetësisht te Mançester Junajtid. Pavarësisht se “Djajtë e Kuq” kanë një distancë prej 13 pikësh nga Chelsea kryesues, drejteusit e klubit anglez janë të gatshëm ti ofrojnë “Special One” rinovimin e kontratës deri më 2025. E përkthyer ndryshe do të thotë se, pak rëndësi ka nëse Manchester United …

Më shumë

Këlni “blindon” Mavrajn pas interesimit të Hamburgut

Këlni blindon Mërgim Mavrajn. Pas interesimit që Hamburgu shfaqi për mbrojtësin shqiptar, në mënyrë zyrtare klubi njoftoi se 30 vjeçari nuk do të largohet. Kontrata e Mavrajt me Kolnin përfundon në fund të sezonit dhe me rinovimin që ende nuk ka ardhur, u ngrit hipoteza se lojtari mund të shitej …

Më shumë

Reagon Tramezzani: Ja përse u largova nga Shqipëria

Trajneri i ri i Luganos, Paolo Tramezzani ka dhënë intervistën e parë për mediat zvicerane pas emërimit në krye të ekipit të Super Ligës. Trajneri i ri i Luganos, Paolo Tramezzani ka dhënë intervistën e parë për mediat zvicerane pas emërimit në krye të ekipit të Super Ligës. Ai ka …

Më shumë

Rinovimi i Diego Kostës, 62 milionë euro në 5 vjet

Diego Kosta shënon një tjetër gol. Një rrjetë që i shërben si statistikë në listën e golashënuesve të Premierligës, ku kryeson me 13 gola, por që ka mjaft rëndësi. 28-vjeçari është pranë rinovimit të kontratës me Chelsea-n. Shifrat janë të rëndësishme: sulmuesi spanjoll do të zgjasë me 5 vjet qëndrimin …

Më shumë

Rinovimi i Diego Kostës, 62 milionë euro në 5 vjet

Diego Kosta shënon një tjetër gol. Një rrjetë që i shërben si statistikë në listën e golashënuesve të Premierligës, ku kryeson me 13 gola, por që ka mjaft rëndësi. 28-vjeçari është pranë rinovimit të kontratës me Chelsea-n. Shifrat janë të rëndësishme: sulmuesi spanjoll do të zgjasë me 5 vjet qëndrimin …

Më shumë

Rinovimi i Diego Kostës, 62 milionë euro në 5 vjet

Diego Kosta shënon një tjetër gol. Një rrjetë që i shërben si statistikë në listën e golashënuesve të Premierligës, ku kryeson me 13 gola, por që ka mjaft rëndësi. 28-vjeçari është pranë rinovimit të kontratës me Chelsea-n. Shifrat janë të rëndësishme: sulmuesi spanjoll do të zgjasë me 5 vjet qëndrimin …

Më shumë

Tramezzani: Shqipëria do të më mungojë

Në komentet e “Domenica Sportiva” ku është bashkëpunëtor me dashamirësi shpesh shprehen, “Tramezzani duket si një personazh i dalë nga “Beautiful”. Bëhet fjalë për serialin kult të viteve 80-të, dhe është vetëm një batutë, por në 5 vite pranë De Biasit, 5 vite në shërbim të Shqipërisë, 46-vjecari ka treguar …

Më shumë