[ ? ]
18/10/2018 3:58 pm
Ballina / Sport (page 2)

Sport

Denis Suarez nuk do të transferohet tek Roma!

Mesfushori Denis Suarez nuk do të transferohet tek Roma. Përkundër minutazhës së vogël në këtë edicion, ai ka vendosur që të qëndrojë edhe më tej në “Camp Nou”. Sipas mediave  drejtori i ri i Romës, Monchi, ka bërë përpjekje për ta bindur Suarezin që të transferohet në “Olimpico”, por mesfushori …

Më shumë

Costa i qëndron besnik Bayernit!

Futbollisti i njohhur thuhet se do mbetet edhe për një sezon tek Bayerni Douglas Costa kërkohet nga disa klube shumë të njohura evropiane përfshirë edhe Juventusin e Liverpoolin Duket se t se lojtari ka vendosur të qëndroj tek ‘Bavarezët’. “Douglas Costa nuk është menduar asnjë ndryshim gjatë kësaj verë dhe ai …

Më shumë

Douglas Costa,refuzon Liverpoolin!

Douglas Costa e  ka konfirmuar se nuk ka asnjë mënyrë që ai të transferohet te Liverpool,këtë e ka bërë nëpërmjet shokut të tij më të ngushtë. Shumë spekulime thanë që Costa mund të transferohej  në Liverpool pasi ishte mjaft i pëlqyer nga  Jurgen Klopp. Por duket se futbollisti Costa nuk i …

Më shumë

Nuri Sahin vazhdon kontratën me skuadrën gjermane!

Borussia Dortmund ka filluar të mendoj  që tani për sezonin e ardhshëm.Skuadra gjermane ka vazhduar kontratën me mesfushorin turk Nuri Sahin. Ky i fundit do të qëndrojë tek verdhezinjtë deri në verën e vitit 2019.Theksojmë se 28-vjeçari është produkt i akademisë së futbollit të Dortmundit.  

Më shumë

Për Ivan Perisic,Chelse ofron 65 milion euro!

Drejtues të Chelseas janë të gatshëm të ofrojnë 65 milionë euro për blerjen e lojtarit  Ivan Perisic. Antonio Conte, trajner i Chelsea ka filluar të mendojë për sezonin e ardhshëm dhe për këtë po kërkon lojtarë cilësor në treg. Sipas “Football-Italia” prioriteti i londinezëve gjatë verës pritet të jetë anësori i …

Më shumë

Real Madrid nuk heqë dorë nga Dybala!

Real Madrid nuk e ka ndërmend të heqi dorë nga lojtari  Paulo Dybala. Pavarësisht se ai ka vazhduar kontratën e tij deri në vitin 2020. Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez është duke përgatitur një ofertë të jashtëzakonshme për Juevntusin. Perez është gati që për shërbimet e argjentinasit, paulo Dybala …

Më shumë

Arda Turan së shpejti në skuadër tjetër?Zbulojeni se ku!

Skuadra e Arsenalit është  në pritje të madhe të një përforcimi nga ana e asaj të Barcelonës,pasi është në pritje të një marrëveshje të re. Skuadra nga Londra është gati për të arritur një marrëveshje  për transferimin e mesfushorit të Barcelonës, . “CNN Turk” raporton se gjiganti katalan është i …

Më shumë

Vdes lojtari Ugo Ehiogu!Një humbje e madhe për futbollin!

Ish mbrojtësi i Anglisë, Aston Villas, Ugo Ehiogu ka vdekur në moshën 44 vjeqare, pasi ka pësuar një arrest kardiak në qendren e trajnimit të Tottenham këtë të martë. Thonë se Ehiogu ka vdekur gjatë orëve të para të mëngjesit këtë të premtë në spital. “Fjalët nuk mund ta shprehin trishtimin që …

Më shumë

Bernardo Silva,i gatshëm për Premier Ligë!

Në një intervistë për  CNN mesfushorti Bernardo Silva ka thënë se është i gatshëm të luajë në Premier Ligë. Pas kësaj deklarate Bernardo  Silva thuhet se është drejt një transferimi të mundshëm në Man Utd. Pas spekulimeve  të shumta thuhet se Man Utd është e interesuar në sherbimet e 22 …

Më shumë

Futbollisti brazilian Neymar,në një të ardhme e shikon vetën në Flamengon!

Sulmuesi brazilian, Neymar ka pranuar se kur të vendosi të largohet nga  Barcelona  do  dëshironte të luante për Flamengon. Në një intervistë për të përditshmen katalanase “Sport”, gjithashtu braziliani ka pranuar se rikthimi te Santosi është i pamundur. “Dua që një ditë të luajë për Flamengon, Maracana e mbushur në Libertadores. Ende …

Më shumë

Aksident i tmerrshëm në Garën e F4!

Piloti Billy Mo nger ,mund të kthehej në një tragjedi të vërtet.Gara e F4 në pistën e Doningtonit u rrezikua të kthehej në tragjedi,ku piloti Billy është bërë protagonist i aksidentit të tmerrshëm. Makina e cila kishte ndaluar në mes të pistës,u përplas nga piloti anglez Billy ku ishte me …

Më shumë

Mbrojtësi i njohur i Interit,mund të iki gjatë këtij sezoni!

Sipas shumë të dhënave për mbrojtësin e Interit, thuhet se ka pranuar se mund të largohet nga klubi, pas përfundimit të këtij sezoni. Sipas burimeve mbrojtësi Nagatomo është kritikuar  shumë shpesh dhe nga tifozët e tij.. Yuto Nagatomo mund ta  konsiderojë të ardhmen e tij në ‘Giuseppe Meazza’ gjatë sezonit të …

Më shumë

Ja kush është trajneri i ri i Barcelonës!

Ekipi i Barcelonës duket se e ka gjetur trajnerin e ri i cili do ti   udhëheqë në këtë sezon të ri. Bëhet fjalë për trajnerin aktual të klubit austriak,  Oscar Garcia. Sipas mediave katalanase, drejtuesit e klubit spanjoll kanë gjetur zëvendësuesin perfekt për Luis Enriques, pasi Oscar Garcia e …

Më shumë

Deklarat e Zinedine Zidane për fitoren ndaj Bayernit!

Futbollisti i njohur Zinedine Zidane nuk është  i kënaqur me fitoren 2-1 ndaj Bayernit.Ai në një deklaraten e tij ka thënë se: “Jam i zhgënjyer nga rezultati, të paktën për mënyrën sesi u zhvillua loja nga ana jonë. Ne shënuam dy gola, por mund të kishim shënuar edhe më shumë. …

Më shumë

Operohet futbollisti Marc Bartra,pas sulmit në Dortmund!

Futbollisti ka pësuar frakturë në krah pas shpërthimit të sotëm në Dortmund. “Marc Bartra për momentin është duke u operuar”, thuhet në njoftimin e skuadrës gjermane. Si pasojë e këtij shpërthimi është shtyrë dhe ndeshja  ndërmjet  Dortmundit dhe Monacos.

Më shumë