[ ? ]
16/10/2018 12:56 pm
Ballina / Sport (page 20)

Sport

Ventura: Sfida me Shqipërinë, më e rëndësishmja e grupit

Përballja e parë historike me Italinë, në miqësoren e nëntorit të 2014, përfundoi me një disfatë ndoshta të pamerituar, me kuqezinjtë që lejuan të kaplohen nga euforia e një tifozerie të mrekullueshme në Marasi. Sfida e parë zyrtare e 2017, përballja me të kaltërit në 24 Mars në Palermo do …

Më shumë

Bari, Migjen Basha pezullohet për dy javë

Prova televizive dënon Migjen Bashën. Mesfushori shqiptar i skuadrës së Barit është vënë në qëndër të vëmendjes nga ana e Gjykatësit Sportiv të Serie B, i cili e ka dënuar me dy ndeshje lojtarin. Sipas vendimit të shpallur nga disiplina, Basha rezulton fajtor pasi në minutën e 29 të pjesës …

Më shumë

Champions League, Napoli dhe Benfika kualifikohen në 1/8

Napoli dhe Benfica janë dy ekipet që kualifikohen në fazën e 1/8 të Uefa Champions, me jugorët që mundën të zënë vendin e parë në grup  pasi triumfuan 2-1 në “Da Luz”. Callejon dhe Mertens ishin protagonistët e jugorëve në këtë sukses, teksa realizuan të dy në pjesën e dytë …

Më shumë

Shokuese/ Messi 18 minuta larg vdekjes me avionin e tragjedisë

Daily Mail Daily Mail ka bërë publik një lajm shokues që mund të ishte një tragjedi për yllin argjentinas të Barcelonës, Lionel Messi. Lionel Messi ka qenë vetëm 18 minuta larg nga vdekja, kur ai fluturoi dy javë para me avionin bolivian që përjetoi tragjedinë ku humbën jetën 77 persona …

Më shumë

Fund karriere për CR7? Rrezikon 6 vite burgim për evazion

Cristiano Ronaldo rrezikon së paku 6 vite burgim. Kjo është të paktën deklarata e Sekretarit të Përgjithshëm të autoritetit të taksave në Spanjë. Jose Maria Mollinedo e bëri këtë koment shokues për radion “RAC1”, ku theksoi edhe ashpërsinë e akuzave për evazion fiskal. Gazeta “El Mundo” raportoi gjatë kësaj jave …

Më shumë

Partizani barazon me Kukësin, Tirana zhgënjen në Vlorë

Partizani nuk di të fitojë me rivalët direkt për titull. Të kuqtë u frenuan në barazim 0-0 në sfidën përballë Kukësit, duke treguar edhe një herë problematikën kryesore të këtij sezoni. Skuadra e Starovës vazhdon të prodhojë raste të panumërta, por vuan në finalizim.  Në kampin tjetër, për Kukësin mbetet …

Më shumë

“Mallkimi” i Tiranës, ikin dritat dhe në Vlorë

Sërish ikin dritat në një ndeshje ku luan Tirana. Pas ndërprerjes së energjisë elektrike në derbin ndaj Partizanit, probleme me ndriçimin e stadiumit pati edhe në Vlorë, 30 sekonda pas nisjes së takimit ndaj Flamurtarit. Fatmirësisht, pas 5 minutash ndërprerjeje, prozhektorët u ndezën sërish dhe ndeshja Flamurtari-Tirana vijoi normalisht. Ky …

Më shumë

Zyrtare: Lajm fantastik për Realin (FOTO)

eal Madridi ka publikuar listën e futbollistëve për ndeshjen ndaj Borussia Dortmundit. Lajm fantastik për trajnerin Zinedine Zidane, është kthimi i dy yjeve në skuadër. Bëhet fjalë për Toni Kroos dhe Alvaro Moratan, të cilët vuanin nga lëndimet e ndryshme. Real Madridi luan ndaj Borussia Dortmundit nesër me fillim prej …

Më shumë

Shtypi spanjoll: Ronaldo, fituesi i Topit të Artë

Cristiano Ronaldo është fituesi i “Topit të Artë”. Lajmin e bën të ditur gazeta spanjollë Mundo Deportivo, e cila në një artikull të saj shuan kureshtjen tifozëve. Sipas asaj që raporton kjo e përditshme, ylli portugez i Realit të Madridit është duke u përgatitur për të Enjten e ardhshme, për …

Më shumë