[ ? ]
16/10/2018 12:13 pm
Ballina / Sport (page 3)

Sport

Ja kush është trajneri i ri i La liga!

La Liga është bërë me trajner të ri anglez pasi ish mbrojtësi legjendar i Arsenalit, Tony Adams do të drejtojë atë deri në fund të stinorit skuadrën Granada. Zyrtarët e klubit kanë shkarkuar trajnerin e deri tanishëm Lucas Alcaraz pasi  nuk arriti rezultatet e pritshme, sidomos pas humbjes 1:3 nga …

Më shumë

Gerard Deulofeu i rikthehet Barcelonës!

Futbollisti , është huazuar nga Evertoni tek Milani në afatin kalimtar të janarit dhe deri më tani ai ka shkëlqyer me paraqitjet e tij . Barcelona duke parë paraqitjet e tij ka vendosur mundësinë për riblerjen e futbollistit. Deulofeu është shitur te Evertoni në vitin 2015 për 4 milionë funte, …

Më shumë

Dy futbollistët e njohur largohen nga City !

Dy lojtarët e njohur Pablo Zabaleta dhe Bacary Sagna do të largohen nga City.Në  fund të këtij  sezoni pritët që të dy futbollistët të largohen  pasi iu skadon kontrata e tyre. Siç thuhet nga burime të ndryshme  Guardiola nuk ka  ndërmend t’i ripërtërij kontratën keshtu që të dy futbollistët do …

Më shumë

Rodrigo Bentacur në Juventus!

Kampioni aktual i Serie A, Juventus ka siguruar shërbimet e mesfushorit të Boca Juniors, Rodrigo Bentacur. Duket se ylli i skuadrës argjentinase sot ka arritur në Torino dhe është duke  përfunduar testet mjekësore për të vazhduar më tej. Rodrigo Bentacur është një 19 vjeçar I cili dotë jetë futbollisti i …

Më shumë

Real Madrid,thyen rekord klikimesh!

Deklarata e publikuar nga ueb faqja e Real Madrid-it, thuhet klubi mbretëror është bërë klubi i parë sportiv që ka arritur 100 milionë pëlqime në Facebook. Real Madrid, u bë klubi iparë sportiv i cili arriti 100 milionë pëlqime në Facebook, raporton Anadolu Agency (AA). Ndërkohë, pas Real Madrid-it edhe Barcelona …

Më shumë

Mario Mandzukicin mund të transferohet në Marseille!

Sipas të përditshmes  franceze, L’Equipe, Patrice Evra po mundohet ta bindi që ti transferohet Marseille. Evra,është transferuar gjatë këtij dimri nga Juventusi te Marseille ku po mundohet ta transferoj dhe riprezentuesin kroat . Mandzukic, i cili ka të njëjtinmenaxher me Evran, ka kontratë me Juventusin deri në vitin 2019 dhe …

Më shumë

James Rodriguez mund të transferohet në Liverpool!

Lajmet e fundit nga sporti bëjnë të ditur  se futbollisti I njohur James Rodriguez mund të transferohet në Liverpool. Kolumbiani, James Rodriguez, pritet të ndahet nga  Real Madridi gjatë kësaj vere. Rodriguez, ka luajtur vetëm shtatë ndeshje në La Liga këtë sezon,dhe  mund të transferohet në Premierligë.Sipas “Mirror”, Liverpool ka …

Më shumë

Bastian Schweinsteiger largohet nga Manchester United!

Pas shumë të dhënave se mesfushori gjerman Bastian Schweinsteiger do të largohet nga Manchester United,kanë ardhur të dhënat zyrtare. Po,gjermani Bastian do të largohet nga Manchester Unitedh për tu transferuar në Chicago Fire. Lajmi është konfirmuar nga nga mediat angleze dhe  nga vet  mesfushori Bastian. Bastian Schweinsteiger është shprehurse është …

Më shumë

Lojtari Gianluigi Donnarumma “është një milanist”!

Lojtari Gianluigi Donnarumma pas  dashurisë që shfaqi për stemën e Milanit në San Siro, ja dhe fjalët  adoleshentit të rritur para kohe me fanellën kuqezi. “Unë shpresoj të qëndroj, sepse jam një milanist. Për rinovimin e kontratës do të mendojë menaxheri im”. Pikërisht këtu qëndron problemi, te menaxheri Mino Raiola, …

Më shumë

Mario Gotzes, jashtë fushës deri në sezonin e ardhshëm!

Borussia Dortmund ka konfirmuar se do të jetë jashtë fushës për së paku deri në fillim të sezonit të ardhshëm. Pasi reprezentuesi gjerman vuan nga një sëmundje në metabolizëm. Dhe, klubi nga Bundesliga ka bërë të ditur se ai nuk do të jetë në gjendje të luajë sërish në vazhdim …

Më shumë

Edinson Kavani zgjatje, kontrate!

Një nga lojtarët më të rëndësishëm të Paris Zhërmenit.futbollisti Edinson Kavani është shprehur i gatshëm për një zgjatje të kontratës së tij me parisienët. Edinson Kavani ështe duke kaluar mjaft mirë me kampionët e Ligës 1 në Francë dhe shpreson të qëndrojë gjatënë “Parc des Princes”. Kontrata e tij skadon …

Më shumë

Fernando Torres në gjendje të mirë shëndetsore!

Sulmuesi i madrilenëve Fernando Torres pësoi një dëmtim të rëndë në një dyluftim me një kundërshtar, por fatmirësisht është jashtë rrezikut. Përplasja ishte e fortë dhe Torres u shemb në fushë pa ndjenja. Futbollisti i Atletico u dërgua në spital dhe pas ekzaminimeve te hollesishme mjekesore e la atë paraditen …

Më shumë

Vdes legjenda e Real Madrid !

Vdes legjenda e futbollit, Raymond Kopa në moshën 85-vjeçare. Kopa ishte njëri nga yjet e skuadrës së Real Madridit që dominoi në futbollin evropian  gjatë viteve të 50’ta dhe gjatë kohës së tij në ‘Santiago Bernabeu’ fitoi tri Kupa të Evropës. Raymond Kopa fitoi gjithashtu Topin e Artë në vitin …

Më shumë

Trajneri i Barcelonës dha njoftimin për largim!

Luis Enrique trajneri i Barcelonës ka njoftuar se ky është sezoni i fundit në krye të katalanasve. Pas fitores tenistike, 6-1 ndaj Sporting Gijon, gazetarët pyetën Enriquen, nëse do të rinovonte kontratën që i përfundon në muajin qershor dhe trajneri u përgjigj: “Nuk do ta rinovoj”. Kishte kohë që qarkullonin …

Më shumë