[ ? ]
16/10/2018 1:00 pm
Ballina / Sport (page 30)

Sport

Ish-gjyqtari Jareci: Vendimet e Aytekin, konform rregullave

Dy kartonë të kuq me Shqipërinë që e mbylli ndeshjen me Izraelin më 9 lojtarë. Dy 11-metërsha të akorduar për miqtë. Ajo që ndodhi në sfidën kualifikuese në Elbasan Arena duket e pabesueshme, megjithatë arbitri turko-gjerman, Aytekin nuk gaboi në asnjë moment. Në analizën e moviolës së dy episodeve që …

Më shumë

F1, Hamilton fitues në Brazil, 12 pikë larg kreut

Luis Hamilton ka dalë triumfues në Çmimin e Madh të Brazilit në një pistë të vështirë për shkak të reshjeve të dendura të shiut, për shkak të të cilit 5 makina e mbyllën garën që në xhirot e para. Me këtë fitore Hamilton e ka ngushtuar ndjeshëm diferencën me shokun …

Më shumë

Shkëndija i merr në prova dy kosovar

Diellon Dragusha është futbollist i ri nga Kosova i cili bashkë me Shkëlqim Memetin qëndrojnë disa ditë në provë te skuadra ‘kuqezi’. Dragusha shenoi edhe golin e vetëm ne ndeshjen miqesore me Fc Strugen kete jave , te cilet gjenden në prova disa ditore në Tetovë. LEXO:  postTitleDy futbollistë kosovarë …

Më shumë

F1, ndërpritet gara, tre pilotë aksidentohen

Tre pilotë kanë mbyllur garën në cirkuitin e Interlagos në Çmimin e Madh të Brazilit ende pa mbyllur 20 xhiro, ndërkohë që është vendosur ndërprerja momentale e garës. Pas aksidentit të Raikkonen në xhiron e 20, pak para vijës së finishit të xhiros, është vendosur ndërprerja momentale e garës deri …

Më shumë

Ndaj Izraelit, humbja më e thellë e De Biasit

Një moment për të rikuperuar forcat, për të reflektuar dhe për të provuar ringritjen. Kjo pavarësisht paraqitjes aspak të mirë ndaj Izraelit, rezervave për gjykimin dhe rezultatit 3-0, që është humbja më e thellë e Gianni De Biasit në 5 vitet që trajneri drejton stolin e Kombëtares. Në 46 ndeshjet …

Më shumë

De Biazi: Nuk merrem me gjyqtarin, edhe ne gabuam

Trajneri i Shqipërisë, Xhani de Biazi komentoi humbjen 0-3 të Kombëtares përballë Izraelit.  “Unë nuk dua të kapem pas vendimeve të arbitrit. E kisha thënë që në përpara që do të ishte një ndeshje e vështirë ndaj një kundërshtari shumë të fortë, por sigurisht ai gol i parë, pra penalltia …

Më shumë

Fitore me goleadë për Spanjën dhe Italinë

Spanja dhe Italia bëjnë detyrën, fitojnë me goleada ndeshjet e tyre respektive ndaj Maqedonisë dhe Lihtenshtejnit dhe vazhdojnë të bashkëkryesojnë grupin G tashmë me nga 10 pikë. Në Granada përfaqësuesja La Roja dominoi sfidën e saj ndaj Maqedonisë me Spanjën që arriti të fitonte me rezultatin 4-0 duke shtruar rrugën …

Më shumë

Izraeli mposht 3-0 Shqipërinë, kuqezinjtë e mbyllin me 9 lojtarë

Shqipëria ka humbur me rezultatin 3-0 përballë Izraelit. Ndeshja e zhvilluar në Elbasan Arena nisi me vrull për lojtarët kuqezi, por për fat të keq nuk shkoi mirë. Shqipëria i ka dhënë lamtumirën vendit të tretë në grup, por edhe shanseve për t’u kualifikuar në Botërorin e Rusisë. Kuqezinjtë zhvilluan …

Më shumë

Izraeli mposht 3-0 Shqipërinë, kuqezinjtë me 9 lojtarë

Shqipëria ka humbur me rezultatin 3-0 përballë Izraelit. Ndeshja e zhvilluar në Elbasan Arena nisi me vrull për lojtarët kuqezi, por për fat të keq nuk shkoi mirë. Shqipëria i ka dhënë lamtumirën vendit të tretë në grup, por edhe shanseve për t’u kualifikuar në Botërorin e Rusisë. Kuqezinjtë zhvilluan …

Më shumë

2 kartona të kuq për Shqipërinë, Izraeli udhëheq 0-3

Izraeli shënon sërish ndaj Shqipërisë, 0-3. Ndërsa skuadra jonë luan me 9 lojtarë, pas daljes edhe të portierit Berisha. Izraeli shenon golin e dyte ne minuten 66′ fale Einbinder. Në Elbasan Arena po luhet ndeshja Shqipëri-Izrael, e vlefshme për Botërorin Rusi 2016. Skuadra izraelite ka kaluar në avantazh ndaj Shqipërisë …

Më shumë

Humbja e tretë në grup, Kosova mposhtet nga Turqia 2-0

Tjetër humbje për Kosovën. Në një sfidë të nivelit të lartë të vështirësisë, përfaqësuesja më e re e kontinentit u mposht 2-0 nga Turqia në Antalya Arena, në një përballje ku dardanët dhanë sërish sinjale pozitive, edhe pse rezultati konfirmon se rruga drejt ngritjes në nivelet më të larta është …

Më shumë