[ ? ]
16/10/2018 12:14 pm
Ballina / Sport (page 4)

Sport

Antoine Griezmann së shpejti në Manchester United!

Legjenda e futbollit francez , Emanuel Petit është i bindur se bashkëkombësi i tij Antoine Griezmann do të luajë për Manchester United në një të ardhme. Kohët e fundit  flitet se e ardhmja e Griezmann është e lidhur me klubin nga Old Trafford dhe Petit vetëm sa i shton spekulimet …

Më shumë

Futbollisti më i paguar!Merr ofertë nga Kina…!

Wayne Rooney mund të bëhet futbollisti më i paguar në botë. Sipas mediave angleze është gati një ofertë nga një ekip kinez e vlefshme si për Manchester United dhe natyrisht për sulmuesin. 46 milionë euro në vit për Rooney, një shumë e parezistueshme,ku futbollisti mund të bëhet më i paguari …

Më shumë

Vdes futbollisti Paul McCarthy !

Ka ndërruar jetë në moshën 45-vjeçare ish-mbrojtësi i Republikës së Irlandës,si pasojë e një ataku në zemër. Lajmi ka tronditur botën e futbollit pasi Paul McCarthy ka pasur një karrierë të suksesshme veçanërisht me klubin e Brightonit në Bnritainë e Madhe, shkruan tabloidi britanin”The Sun”.Mbrojtësi irlandez kaloi shtatë vite të …

Më shumë

Ja cili sulmues pritet ti kthehet Argjentinës!

Sulmuesi argjentinas Rodrigo Palacio ka marr një ofertë nga Argjentina. Rodrigo Palacio pritet të largohet nga Interi në fund të sezonit, atëherë edhe kur do t’i skadoj kontrata me Nerazzurrët. Sipas radio Ross&Closs ish sulmuesi i Genoas pritet të rikthehet në Argjentinë.

Më shumë

Lucas Leiva kthehet në vendlindje!

Lucas Leiva pritet të kthehet në vendlindje më saktësisht te ish-skuadra e tij Gremio. Mesfushori brazilian është duke kaluar  muajt e fundit në Anfield. Mesfushori 30-vjeçar ka humbur vendin në skuadrën e Jurgen Klopp, derisa gjatë afatit kalimtar të janarit ishte pranë kalimit te Interi në Serie A, por marrëveshja …

Më shumë

Fernando Alonso më i paguari në Formula 1!

Në Formula 1 janë tre pilotë që qëndrojnë shumë lart të tjerëve jo përsa i përket nivelit, por për të ardhurat që derdhin në llogarinë e tyre në fund të cdo viti. Fernando Alonso pavarësisht gjithckaje vazhdon të mbetet piloti më i paguar në këtë sport. Janë publikuar pagat që …

Më shumë

Hernanes largohet nga Juventusi!

Braziliani kishte lajmëruar largimin nga Italia, ndërsa nuk ishte ftuar në disa ndeshje radhazi të Juventusit. “Juventus Football Club ju njofton se ka arritur marrëveshje me Hebei China Fortune Football Club për transferimin e Hernanes”. “Ju njoftojmë se ai është larguar për 8 milionë euro, që do të paguhen brenda …

Më shumë

Akuzat e Realit drejt Celta Vigos!

Real Madrid ka reaguar pas deklarates se kryetarit te qytetit te Vigos, Abel Caballero, i cili tha se ndeshja ndaj Celta Vigos nuk u zhvillua per shkaqe sigurie. Madrilenet fillimisht kishin propozuar qe te rregullohej pjesa e demtuar stadiumit. Ideja e dyte ishte qe ne ate pjese te stadiumit mos …

Më shumë

Andi Zeqiri me fanellen e Juventus!

Sulmuesi shqiptar Andi Zeqiri , po shkelqen ne fanellen e Juventus U19 Andi Zeqiri po le gjurme te Juventusi. 17 vjeçari ishte hero i ‘Zonjes se Vjeter’ ne ndeshje ndaj Cremonese U19, ku arriti t’i shenoj dy gola. Ne minuten e 60-te, Zeqiri u tregua me i shpejte se portieri …

Më shumë

Arrestohet Lucas Hernandez.

Lucas Hernandez eshte arrestuar ne mbremjen e se enjtes me akuzat per abuzim ne familje kane thene mediat spanjolle. Qendermbrojtesi 20-vjeçar eshte akuzuar se eshte kthyer ne shtepi i dehur dhe u perfshi ne nje konfrontim te nxehte me të dashuren e tij – e cili me vone u dergua …

Më shumë

Denohet ylli i Bundesligas,Hakan Calhanoglu!

Eshte denuar me kater muaj dhe me nje gjobe  100 mije euro nga FIFA ylli i Bundesligas,Hakan Calhanoglu. Ylli i Bayer Leverkusen Hakan Calhanoglu eshte denuar me kater muaj dhe gjobitur me 100 mije euro nga FIFA per shkelje te kontrates ne vitin 2011. Hakan Calhanoglu, 100 mije euro do t’ia …

Më shumë

Portieri me i dobet ne “Premier Lige”.

Te dhenat e SmartBets, thone se portieri me i dobet ne Premier Lige eshte portieri , ku nga te gjithe portieret qe kane luajtur te pakten ne 10 ndeshjet e ketij sezoni askush nuk ka perqindje me te ulet te pritjeve per gol se portieri Claudio Bravo i Manchester Cityt. Ish-portieri i …

Më shumë

Pas tre ofertave refuzon prape Nainggolan!

Chelsea nuk arriti te nenshkruaje kontraten me  Nainggolan kete vit pas tri ofertave per te . Belgu ka qene i lidhur me nje kalim ne Londer veren qe shkoi, por qe nuk u be asnjehere realitet. Radja Nainggolan ka treguar se pse ka refuzuar Chelsean duke qendruar te Roma. -“Zgjodha stilin …

Më shumë

Riza Durmishi se shpejti ne Liverpool!

Futbollistet shqiptare jane bere  shume te famshem  ne mbare boten. Liverpool ka shtuar deshiren per mbrojtesin e majte te Betisit ,Riza Durmishi. Trajneri i Liverpoolit,Jurgen Kloop eshte ne kerkim te nje mbrojtesi te majte  pasi nuk ka besim me te spanjolli Albero Moreno.   Daily Mail shkruan se, Klopp e …

Më shumë