[ ? ]
16/10/2018 12:39 pm
Ballina / Sport (page 42)

Sport

Shkëlzen Gashi shpëton nderin e Kolorado Rapids

Shkëlzen Gashi sërish vendimtar për skuadrën e tij, Kolorado Rapids. Futbollisti shqiptar shënoi golin e barazimit në sfidën me Dynamo Houston, e cila në fakt vlente pak përsa i përket renditjes përfundimtare të sezonit të rregullt, pasi Rapids e kishin siguruar pjesëmarrjen në Play-Off, madje në cerekfinale, pasi kishin krijuar …

Më shumë

Murinjo nxehet me Konten pas humbjes me Çelsin

Në momentin e vërshëllimës finale, Hoze Murinjo dhe Antonio Konte shtrënguan duart por ajo që ngjalli më shumë kureshtje ishte fraza që “Special One” i tha në vesh kolegut të tij. Gjithsesi, mediat kanë këmbëngulur për të zbardhur bisedën mes të dyve dhe ia kanë dalë mbanë me sukses. “Mos …

Më shumë

F1, Hamilton triumfon në Çmimin e Madh të Amerikës

Fundjavë përfekte për Lewis Hamilton. Piloti britanik i Mercedes e kaloi i pari finishin cmimin e madh të Amerikës teksa e kaloi i pari finishin me një kohë gati 5 sekonda më të shpejtë se shoku u tij i skuadrës Nico Rosberg, duke e ngushtuar në vetëm 26 pikë. Gara …

Më shumë

Çelsi leksion Murinjos, 4-0 ndaj Mançester Junajted

Vetëm 29 sekonda, kaq i mjaftuan Çelsit të vendoste gurin e parë të themelit për të shtruar rrugën e suksesit në sfidën më të nxehtë të javës së 9 në Premier League. Jose Murinjos pëson një disfatë të rëndë në stadiumin ku fitoi famën në ishull pasi Mançester United u …

Më shumë

Çelsa leksion Murinjos, 4-0 ndaj Mançester Junajted

Vetëm 29 sekonda, kaq i mjaftuan Çelsit të vendoste gurin e parë të themelit për të shtruar rrugën e suksesit në sfidën më të nxehtë të javës së 9 në Premier League. Jose Murinjos pëson një disfatë të rëndë në stadiumin ku fitoi famën në ishull pasi Mançester United u …

Më shumë

Barcelona pa zemër ndaj Sitit, Mesi leksion Guardiolës

Barcelona siguron fitoren e tretë në po kaq ndeshje duke hedhur një hap të madh drejt fazës së 1/8-ave të UEFA Champions League edhe pse për të prerë matematikisht biletën i nevojitet vetëm një pikë. Skuadra katalanase kaloi pa shumë vështirësi 4-0 Manchester City në përballjën me të fortë të …

Më shumë

Pikè: Asnjë nuk më largoi nga Spanja, e bëra vetë

Gerard Piké pa kompromis. Mbrojtësi i Barcelonës foli rreth vendimit për t’u larguar nga përfaqësuesja e Spanjës. Një zgjedhje e bërë publike menjëherë pas fitores së “La Roja”-s në “Loro Boriçi” përballë Shqipërisë. Akuza se kishte prerë mëngët e fanellës në Shkodër për të hequr simbolet e vendit, edhe pse …

Më shumë

Ndahet nga jeta ish kapiteni i Partizanit, Safet Berisha

Futbolli shqiptar përjeton një tjetër humbje të dhimbshme. Pas një sëmundje të rëndë është ndarë nga jeta në moshën 66 vjecare në Itali ku banonte edhe vitet e fundit Safet Berisha, një nga figurat emblematike të ekipit të Partizanit dhe kombëtares në vitet 70-80. Ish kapiten i Partizanit, bashkëkohës i …

Më shumë

Rekord botëror në Toronto nga një 85-vjeçar!

Është 85 vjeç, por me siguri nuk i ndien vitet, e madje është i aftë të thyejë një rekord bote në maratonë. Kanadezi Ed Whitlock, në moshën 85-vjeçare theu rekordin botëror në 42 kilometra e 195 metra, natyrisht për kategorinë e tij, atë të moshës nga 85 në 90 vjeç, …

Më shumë

Juvja fiton me 10 lojtarë, Reali dhe B.Dortmund nuk zhgënjejnë

Ky është Juventus që bind edhe në Champions Leauge. Të besuarit e Massimiliano Allegrit hodhën një hap të sigurtë drejt kualifikimit në raundin e 1/8-ave falë fitores së vështirë në fushën e Olymique Lyon me rezultatin 0-1. Për të marrë fitoren e dytë në Grupin H dhe për t’u ngjitur …

Më shumë

Bayerni ndalet në Frankfurt, fiton Kolni i Mavrajt

Eintrahti i Frankfurtit ndali në barazim 2-2 Byernin e Mynihut në “Commerzbank-Arena”, duke i dhënë mundësi Kolnit që ta ngushtonte në vetëm dy pikë diferencën me bavarezët. Dy herë kaluan në avantazh kampionët në fuqi të Bundesligës, por po kaq herë barazuan vendasit në një sfidë të tensionuar ku u …

Më shumë

Chelsea super, Conte leksion Ranierit

Tre gola ndaj Leicester në një tjetër derbi italian të stolave në Premier League me Conten që triumfon ndaj Ranierit. Chelsea dominoi gjerë e gjatë ndaj kampionëve në fuqi të Anglisë, përfundoi 3-0 një ndeshje pa shumë histori si futboll, por një histori të bukur e dhuruan Diego Costa dhe …

Më shumë