[ ? ]
16/10/2018 12:14 pm
Ballina / Sport (page 5)

Sport

Pep Guardiola rinovon me Cityn!

Pep Guardiola  per se paku pese vjet tek City.Ky eshte plani i trajnerit spanjoll i cili synon qe te krijoje nje skuader fituese,por per kete ai kerkon me shume kohe. Gjate veres ish trajnerit te Bayernit iu dha mundesia te shpenzonte shuma te medha parash ,plot 194 milione euro,ne menyre …

Më shumë

Motrat Williams ne finalen Australian Open 2017!

Motrat Williams, Venus dhe Serena, do te takohen ne finalen e Australian Open 2017. Kjo eshte hera e dyte qe takohen motrat Williams ne finale te Australian Open. Hera e pare dhe e vetme deri tash ka qene ajo e vitit 2013. Serena triumfoi kundcr Mirjana Lucic-Baronit me rezultat 2:0, …

Më shumë

Cristiano Ronaldo perfundon ne spital!

Dhe pse eshte nje nga futbollistet me te fuqishem fizikisht,duket se Cristiano Ronaldo vuan nga nje semundje. Ylli i Real Madrid ka  ndjere dhimbje te padurueshme te kyceve te duarve dhe nuk ka mundur me te drejtoje makinen e tij Lambroghini. Ai ka qene ne shoqerine e te dashures Georgina Rodriguez …

Më shumë

Niang po mendon per nje largim te mundshem nga Milani.

Trajneri Vincenzo Montella ka konfirmuar se sulmuesi M’Baye Niang eshte duke “konsideruar disa oferta per largim nga klubi” dhe se nuk do te ftohet per ndeshjen kunder Juventusit. Francezi eshte duke menduar seriozisht per nje oferte te Genoas dhe per kete do te lirohet per ndeshjen kunder Juventusit.“E verteta eshte …

Më shumë

Ja futbollisti qe i kthehet Anglise!

Fituesi i dyfishte i Premiereliges eshte ribashkuar me David Moyes, ndersa synojn ti shpetojne “macet e zeza nga lista”. Sunderland ka kompletuar transferimin e Joelon Lescott me nje akord deri ne fund te ketij edicioni. Anglezi ka qene pa skuader qekur u largua nga AEK i Athines ne nentor, dhe tash …

Më shumë

Vdes presidenti i klubit turk Gençlerbirliği .

Ka nderruar jete ne moshen 81 vjeçare Ilhan Cavcav presidenti i klubit Gençlerbirliği . Ai ishte president i klubit per 39 vite me radhe.Futbollit turk eshte ne zi. Cavcav kishte lindur me 1935 ne Hamamönü te Ankaras, dhe  ishte me prejardhje nga Kosova. Me saktesisht, babai i Ilhanit, Hasim ishte …

Më shumë

40 milione euro Messit per te vazhduar kontraten!

Barcelona po ben te pamunderen per te vazhduar kontraten me futbollistin Lionel Messin. Drejtuesit e Barcelones kane vazhduar me sukses kontraten me Neymarin dhe Suarezin, por deri me tani kane deshtuar te bejne te njejten gje me Messin. Sipas te perdetshmies sportive AS drejtuesit e ekipit nga Camp Nou  kane vendosur …

Më shumë

Paolo Dybala i afrohet pages se Higuainit.

Paolo Dybala, 23 vjec , eshte ne sezonin e tij te dyte me gjigantet italiane dhe eshte ne bisedime mbi nje marreveshje te re. Me zgjatjen e kontrates se re te Juventusit,Dybala do të përfitojë 5 milionë euro neto dhe 2 milionë euro të tjera në formë të bonuseve, duke …

Më shumë

Bayern Munich do të blej Kingsley Coman!

Karl-Heinz Rummenigge e ka konfirmuar se Bayern Munich do të blej kartonin e Kingsley Coman. Anësori francez Kingsley Coman është i huazuar në Bayern Munich deri në verën e këtij viti, me të drejtë blerje për 20 milionë euro. “Deri në prill do e kryejmë blerjen e Coman. Jemi të …

Më shumë

Makinat me te shitura ne bote…!

WORLD’S TOP 20 Makina më e shitur në vitin 2016 (SO FAR) Shitja e makinave eshte pershpejtuar në mbarë botën. Shifrat e leshuara për tremujorin e parë të vitit 2016 (janar-mars) tregojnë se 20.44 milionë makina janë shitur . Sipas analistëve globale të automjeteve, Jato Dynamics, shitjet  janë nxitur kryesisht nga …

Më shumë

Lojtaret me te vlefshem ne bote!

Vlerat e të gjithë lojtarëve të botës bazohen në disa faktorë, duke përfshirë moshën, kohëzgjatjen e kontratës aktuale, si dhe statistikat e bazuara në performancë. Që nga viti 2012, ekipi hulumtues CIES Football Observatory ka zhvilluar një qasje unike për të vlerësuar në baza shkencore vlerën e transferimit të lojtarëve …

Më shumë

Las Palmas në gjurmët e Rey Manaj

Pas konfirmimit se Rey Manaj kërkohet edhe në Spanjë, tashmë zbulohet emri i skuadrës së interesuar për shërbimet e sulmuesit të Kombëtares shqiptare. Në gjurmët e 19-vjeçarit, që do të largohet nga Pescara ku luajti i huazuar nga Interi, është vënë Las Palmasi. Skuadra e drejtuar nga Quique Setién, e …

Më shumë

IFFHS: Mesi “Playmaker”-i më i mirë për 2016-ën

Tjetër çmim për Lionel Mesin, këtë herë nga Instituti i Historisë dhe i Statistikave në Futboll. Futbollisti më i mirë i Barcelonës, është shpallur lojtari organizator më i mirë i 2016-ës, ndjeshëm i shkëputur nga ndjekësit më të afër. Edhe sezonin e kaluar, ylli i Barcelonës e fitoi këtë cmim …

Më shumë

Gashi: Refuzova miliona për MLS

Shkëlzen Gashi shijon aventurën në Major League Soccer. Për tu bërë pjesë e Colorado Rapids në kampionatin amerikan, sulmuesi i kombëtares shqiptare refuzoi oferta si në aspektin futbollistik ashtu edhe në atë ekonomik. Në një intervistë të dhënë për mediat zvicerane, Gashi ka folur për sezonin e tij të parë …

Më shumë