[ ? ]
16/11/2018 1:59 pm
Ballina / Teknologji

Teknologji

Samsung Z4,së shpejti në treguan e Indisë!

Telefoni Samsung Z4 është i fokusuar në lehtësimin e përdorimit,ku ofron sistemin operativ  Tizen. Telefoni ka ekran 4.5 inç me rezolucion  prej 800 x 480 piksel. Ky telefon është i pajisur me harduer të thjeshtë, i cili përfshin procesorin me katër bërthamë 1.5GHz, 1GB RAM. Kamera para  është 5MP, dhe mbrapa …

Më shumë

Telefoni më i ri,me specifikime tejet interesante!

Një ekip kinez ka arritur të marri disa specifikime për telefonin Meizu pro 7,ku thuhet se do jenë disa specifikime tejet interesante. Në këto specifikeme, është  përfshirë edhe procesori Helio X30 dhe kamera ‘dual’, në pjesën e pasme të telefonit. Ky burim e liston kamerën Sony IMX386 (12MP) dhe kamerën Sony …

Më shumë

Të rejat nga Snapchat!Rritet numri i përdorueve!

Snapchat ra me 20% ditën e enjtë pasi kompania publikoi një raport të parë financiar zhgënjyes që kur doli në bursë para dy muajve. Kompania humbi pritshmëritë e analistëve jo vetëm në të ardhura por edhe në rritjen e numrit të përdoruesve . E pra Snapchat fitoi 8 milion përdorues të …

Më shumë

Më të rejat nga iTunes!

Së shpejti  iTunes do të vijë  në dyqanin Windows Store,ku të gjithë e presin me padurim… iTunes deri tani ka qenë një shkarkim i veçantë, të cilin e shkarkonim përmes  Apple. Sjellja e tij  në dyqanin online Windows Store , krijon një lehtësim për shumicën e njerëzve që përdorin Windows,në pajisjet e …

Më shumë

Iphone 8 me ndryshe nga telefonat e tjerë!

Telefonat mjaft të kërkuar për të gjithë nga kompnaia Apple na  vijnë gjithmonë me të pa priturat e tyre. E pra kompania Apple pret të lansojë telefonin e saj më të ri Iphone 8 ku  padyshim është një nga telefonat më ndryshe se të tjerët. Sipas një raporti të ri nga  Koreja …

Më shumë

Tableti më i ri nga Hp!

Kompania HP ka freskuar linjën e saj të tabletëve Windows Elite x2,duke vijuar me modele të reja. Tableti ka rezolucion të njëjtë të ekranit sikurse te Microsoft Surface Pro 4, mbështet procesorët Core dhe Kaby Lake-U, deri 16GB RAM- dhe 1TB hapësirë të brendshme. HP Elite x2 ka ekran 12.3 …

Më shumë

Arrihet marrëveshja e autoriteteve italiane me kompaninë Google!

Qarkulluan lajme të shumta se  autoritetet italiane ishin duke kërkuar nga Google rreth 200 milionë dollarë për taksa. Por kur këto  autoritete kishin deklaruar se Google ,kishtë shmangur pagesën e taksave në Itali, gjatë vitit  2008 deri 2013, duke lëvizur paratë e tyre përmes Irlandës. Tani kompania Google  ka arritur …

Më shumë

Të rejat e Facebook,nuk kanë të mbaruar!

Rjjeti social më popullor Facebook ka nisur shërbimin e tij  Express Wi-Fi,ku përmes tij  miliona banorë të shtetit të Indisë do të kenë internet me shpejtësi të mëdhe dhe me çmime të volitshme. Kompania ka instaluar 500 hot-spote, ndërkohë që pritet instalimi edhe i 20 mijë hot-spoteve tjera. Çmimi për qasje …

Më shumë

Opsioni më i ri për sigurinë e Gmail-it!

Të rejat e Google nuk mbarojnë asnjëherë.Së fundi Google ka filluar azhurnimin për aplikacionin e tij Gmail, për Android. Ky azhornim sjell  sjell opsionin më të  ri të sigurisë: anti-phishing për verifikim të sigurisë. “Kur të klikoni në linkun e dyshimtë në porosi, Gmail do të shfaqë vërejtjen, e cila …

Më shumë

Telefoni më i ri me katër kamera!

Thuhet se gjatë këtij muaji kompania Oukitel do të sjellë gjikantin më të ri U22,i cili do të jet telefoni i parë në botë me katër kamera. Kompania  do të nxjerrë në treg , pajisjen me dy kamera të përparme dhe dy të pasme. Ku kamera e parme do të kenë 5 MP …

Më shumë

Tani në messenger,ju mund të argëtoheni me lojra të ndryshme!

Facebook ka njoftuar se Messenger, tani ka  50 lojëra që përdoruesit mund të argëtohen duke luajtur në aplikacion Në këto lojëra përfshihet “Words and Friends” e cila ju lejon të gërmoni në një botë më plot fantazi për të gjetur fjalën që mungon. “Game bots”, “EverWing” “Sudoku”, “Cooking Mama”, “Batman” …

Më shumë