[ ? ]
18/10/2018 3:57 pm
Ballina / Teknologji (page 2)

Teknologji

Të rejat nga T-Mobile!

Kompania e T-Mobile ka dëshirë që të marrë kryesimin në rrjetin e  5G . Kompania telekomunikacionit, e cila mban vend të tretë si më e madhja  në botë, ka zbuluar planin e saj për gjeneratën e re të rrjetit Wireless duke blerë radio valët nga qeveritë. Ky rrjet nuk ka për …

Më shumë

BMW me modelin më të ri!

Kompania e BMW-së është duke dyfishuar modelet 5-Series M duke  sjell model të ri me naftë të quajtur M550d xDrive. Kompania ka përmirësuar modelin e kaluar M550d që kishte tri turbo në motorin 3.0-litërsh, ku inxhinierët e BMW kanë shtuar një turbo të katërt për të krijuar njësinë më tëfuqishme të …

Më shumë

Twitter,me të rejat më të fundit!

Rrjeti i madh  social, Twitter  vazhdon të jetë në hap me konkurrentët e tjerë,rrjetet sociale. Pasi  Twitter e ka mundësuar përzgjedhjen e “emojit” në një mundësi tjetër. Te profili i Twitter  është vendosur mundësia e kërkimit ku ju mund të zgjedhni me një fjalë kërkuese një “emoji” të cilin e …

Më shumë

Mikrofoni më i ri kundër ujit!

Logitech ka prezantuar mikrofonin më të ri  rezistues ndaj ujit me emrin UE WONDERBOOM. Mikrofoni vjen me dizajn cilindrik i cili është i pajisur me tastierë kontrolli në majë. Ai ka certifikatën IPX7, e cila nënkupton se mikrofoni është i mbrojtur nga shiu dhe uji.Gjithashtu ky mikrofon  mund të qëndrojë në ujë …

Më shumë

Instagram,gjithmonë me risi të reja!

Për përdoruesit e platformës Android,rrjeti Instagram ka lajme mjaft të mira për ta. Për të gjithë përdoruesit të cilët janë offline,Instagram bën të mundur që ata të shohin përmbajtjen e mëparshme në News Feed,po ashtu ata mund të lënë dhe komente dhe të bëjnë pëlqime. Sigurisht,që komentet dhe pëlqimet do të …

Më shumë

LinkedIn me 500 milionë ndjekës!

LinkedIn,është rrjet social në pronësi të Microsoft, ku këtë të martë ka njoftuar se posedon mbi 500 milionë ndjekës. Rrjeti social LinkedIn vazhdon të rritet çdo vit dhe me këtë ka arritur të forcojë pozicionin e tij . LinkedIn prej 500 milionë anëtarëve prezanton më shumë se dhjetë milionë punë …

Më shumë

Shifra marramendëse të pordoruesve të Instagram-it!

Rrjeti social i cili është shumë i njohur për të gjithë ka arritur shifër marramendëse të përdoruesve të saj. Instagram tani  ka arritur të ketë  700 milionë përdorues,çka e bën konkurente me rrjetet e tjera sociale. Këtë  njoftim e ka bërë të ditur pronari i Facebook dhe i Instagramit Mark …

Më shumë

Së shpejti telefoni më i ri nga Motorola!

Kompania e telefonave celular Motorola sapo ka publikuar telefonin e saj të lirë Moto C.Por nuk kanë munguar as thashethemet për  Z2, i cili është një model i shumë pritur për të gjithë. Vizualisht Z2 Play do të jetë shumë i ngjashëm me paraardhësin e tij, përveç dizajnit të butonit “Home”. …

Më shumë

Telefoni më i ri nga Htc!

Të gjithë janë  në dijeni se HTC do të prezantojë telefonin më të  ri, i cili do të quhet HTC U  brenda këtij muaji.   Fotografinë e parë të telefonit e ka publikuar Evan Blaz në llogarinë e tij të popullarizuar @evleaks. Telefoni ka çip-set Snapdragon 835, ekran 5,5 inç QHD, …

Më shumë

Facebook,gjithmonë me të reja!

Facebook Spaces,është  një nga  mënyrat më  të reja për t’u lidhur me shoqërinë tuaj përmes VR, që do të lansohet në verison Beta për Oculus Rift dhe Touch. “Shpeznimi i kohës pranë shoqërisë dhe familjes krijon disa prej memorieve më kuptimplota për ne, por është e pamundur të jeni gjithmonë …

Më shumë

Makina më e re nga Alfa Romeo!

Prodhuesi  më i madh italian Alfa Romeo, sjellë gjithmonë makina në të cilat ndërthurë luksin dhe  aftësitë sportiveqë ato kanë. Ajo është duke sjell në treg makinën më të veçantë që është parë ndonjëherë.Makina gjigante me shumë hapje, si dhe boshllëqet pas dyerve që i shtojnë aerodinamikën, i ndihmojnë shumë …

Më shumë

Lajmet e reja nga Google!

Google ka njoftuar të gjithë  se do të zbulojë një version të ri të Google Earth, gjatë ngjarjes në muzeun Whitney në New York, më 18 prill. Nuk janë bërë të ditura akoma  detajet shtesë nga Googlese si do të funksionojë shërbimi i ri, mirëpo ka  versioni i ri mund …

Më shumë