[ ? ]
18/10/2018 4:05 pm
Ballina / Teknologji (page 3)

Teknologji

Ja si do të jetë iphone 8-ta!

Sipas zërave që janë duke  qarkulluarë iPhone 8 do të ketë një ekran Oled prej 5.8 polsh, por me përmasa të njëjta si iPhone7, me një kornizë shumë të hollë, vetëm 4 mm. Butoni “Home” virtual, do të jetë i integruar në ekran, ashtu si dhe fotokamera e përparme, që …

Më shumë

WhatsApp jo më si më parë!

Sipas një njoftimi nga Facebook Messenger thuhet WhatsApp aplikacioni shumë popullor nuk është më në majë ashtu si jemi mësuar ta shohim. Messenger konfirmoi këtë javë se ka 1.2 miliardë përdorues aktiv, duke e bërë një nga mjetet e komunikimit me rritje më të shpejtë të të gjitha kohërave. Kjo …

Më shumë

Lajme të reja nga kompania Huawei!

Kompania e Huawei solli të dhëna të reja mbi suksesin  pajisjes Mate 9. Sipas kompanisë, Mate 9 ka menaxhuar të shitet në 5 milionë njësi në katër muajt e parë të lansimit. Nuk është cekur specifikisht, mirëpo mund të supozohet se shitjet janë totali i të gjithë varianteve të Mate …

Më shumë

Shuma marramendëse e Bugatti Veyron të boksierit të famshëm!

Floyd Mayweather, legjenda e boksit në pesha të rënda ka vendosur ta shesi makinën e tij me një çmim marramendës. Kush ka një rezervë prej   3.2 milion euro  mund ta bëjë tijën  këtë makinë  të Floyd Mayweather-së 2015 Bugatti Veyron. Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse krenohet me një shpejtësi maksimale …

Më shumë

Samsung Galaxy S8+fillon të shitet në Korenë e Jugut!

Kompania e madhe Samsung ka filluar të marrë porositë e para për Galaxy S8 dhe S8+ në Korenë Jugore. Të gjithë konsumatorët  mund të porosisin modelin me 4GB RAM dhe poashtu versionin Midnight Black Galaxy S8+ me 6GB RAM .Ky version do të kushtojë 957 euro. Telefonat  Galaxy S8+ 6GB/128GB …

Më shumë

Fotografitë e para ,të Peugeot së rifreskuar!

Kompania e madhe  Peugeot ,ka përgatitur  prezantimin e modelit të rifreskuar të 308.Por tani në internet kanë dalë dhe fotografitë e para zyrtare , që zbulojn pamjen e tij. Modeli i ri do të jetë me motor turbo-dizel, 1,5 litra BlueHDI në versionet 100 dhe 120 kuaj fuqi. Modeli pritet …

Më shumë

Tani dhe me “Youtube tv”!

Lajmet më të mira në fushën e teknologjisë kanë arritur. Është bërë e ditur se Youtube TV ka nisur shërbimine tij  sot. Aktualisht Youtube tv do të jetë i qasshëm në vetëm pesë tregje të SHBA-ve. Për të gjithë para paguesit e shërbimit YouTube TV janë siguruar transmetimet e shumë …

Më shumë

Shkarkoni video dhe nëse jeni offline me “Youtube go”!

YouTube Go është duke u munduar të përmirësoj përvojën e shikimit të videove në regjionet me internet më të ngadalshëm,për tëgjithë ata që nuk kanë një internet të shpejt ky aplikacion ju vjen në ndihmë. Aplikacioni është i ngjashëmme aplikacioninYouTube për Android, përveçse versioni “Go” mundëson shkarkimin e videove për …

Më shumë

Facebook ,gjithmonë me të reja.

Facebook na surpizon gjithmonë me të rejat e fundit ,por kompania tani është duke testuar një tjetër aplikacion, i cili quhet Phone. Ky aplikacion thuhet se do të rivalizojë  aplikacionin Truecaller. Ky aplikacion i cili do t informacione mbi telefonuesin dhe do të bllokojë automatikisht telefonatat e padëshirueshme. Emri i aplikacionit, Phone, tregon se …

Më shumë

Facebook me risinë më të fundit!

Facebook,rrjeti më I madh social I cili është shumë I ndjekur nga të gjithë ne ka ardhur me risinë më të fundit. Risia e fundit nga ky rrjet është  mënyrae re për të postuar statuse. Mjafton të shkruani diçka në  kutinë e “What’s on your mind?” dhe do t’ju shfaqet …

Më shumë

Të rejat nga “Messenger”!

Aplikacioni Messenger  i Facebook, të cilin e përdorim për të shkëmbyer mesazhe me njëri-tjetrin do dalë jashtë përdorimit në disa telefona celularë që kanë si sistem operimi Microsoft Windows. Ky shërbim që ofron Messenger, nuk do funksionojë në ata smartphone që përdorin sistemin 8.1 të Windows ose versione më të …

Më shumë

Faqet më të klikuara në botë!

Të navigojmë në internet është bërë një nga zakonet e përditshme e shumicës së njerëzve.Përditshmëria jonë na bënë që të kërkojmë çdo gjë që na duhet nëpërmjet internetit. Google është një nga faqet që e klikojmë shumë shpesh dhe për çdo gjë që na duhet,keshtu që është klasifikuar dhe si …

Më shumë

Snapchat,gjithmonë një hap para Facebook dhe Instagramit!

Pas shumë ngjashmërive të shumta që Facebook dhe Instagram, filluan të kishin me rrjetin më të madh social Snapchat ,ky I fundit ka arritur të dali në avantazh ,duke shtuar një veçori tjetër më shumë se Facebook dhe Instagram. Snapchat  shtoi veçorinë e tij të “kërkimit të historive”çka e bënë …

Më shumë

Facebook me risi të reja!Por Facebook po kopjon Snapchat-in!

Rrjeti shumë I njohur social “Facebook” vazhdon ta kopjoj për ditë e më shumë Snapchat-in! Kompania e Mark Zuckenberg, njoftoi ditën e martë se gjigandi i rrjeteve sociale prezantoi tre veçori të reja , atë të: Camera, Stories, dhe Direct. Camera imiton plotësisht faqen e “Snapchat”, me ikona dhe një …

Më shumë