[ ? ]
16/10/2018 12:12 pm
Ballina / Teknologji (page 4)

Teknologji

Lajm i mirë për të gjithë përdoruesit e Android!

Google ka shtuar një sektor të ri në dyqanin online për Android. Ai titullohet “aplikacioni javor pa pagesë” ku shfaq një aplikacion pa pagesë për çdo javë,duke ja u bërë të mundur të gjithë përdëruesve shkarkimin e aplikacioneve pa pagesë. Për tu future te ky sektor ,duhet të shkoni në …

Më shumë

Ndalohet mbajtja e pajisjeve elektronike në bagazhe!

Administrata amerikane ka vendosur të ndalojë mbajtjen e pajisjeve elektronike në bagazhe për qytetarët që përdorin udhëtime në rrugë ajrore. Sipas burimeve, masa do të përfshijë pajisje si laptop, tableta me kamera, DVD dhe lojëra elektronike, por jo telefonat. Lista e linjave ajrore që preken nga kjo masë nuk është publikuar …

Më shumë

Risitë e Instagramit nuk kanë të mbaruar!

Pas thashethemeve të shumta, Instagram sjell  albumin e fotove për të gjithë përdoduesit e tij ,duke u bërë i ngjashëm me Facebook, pronarin e tij. Tani përdoruesit nuk do të jenë më të detyruar të zgjedhin një foto për të postuar por deri në 10 foto dhe video. Kjo do të jetë e …

Më shumë

Faqja më e klikuar në botë!

Faqja më e klikuar në botë është Google , sipas renditjes së Alexa, që del se klikohet nga 28 miliardë vizitorë brenda muajit. Kjo do të thotë se ajo prinë nga 1.1 miliard ueb faqe.Në vendin e dytë renditet You Tube, që mbledh 20.5 miliardë klikime në muaj. Kompania  nga …

Më shumë

Facebook kupjon Snapchat-in!

Tani storiet e Facebook-ut do të shfaqen në një hapësirë horizontale mbi ‘News Feed’, ngjashëm me Storiet e Instagram. Përveç Storieve, Facebook ka një seksion të ndarë të quajtur “Direct”, ngjashëm me atë të Snapchat. Storiet në Facebook përmbajnë gjithashtu edhe filtrat e stilit të Snapchat në kamerën, të cilën kompania …

Më shumë

Lajme fantastike nga Gmail!

Duke filluar nga sot, ju mund të dërgoni dhe të pranoni para përmes aplikacioni të Gmail për Android. Ky shërbim do të funksionojë përmes Google Wallet, ai dhe më parë ka qenë i gatshëm vetëm në versionin e uebit të Gmail. Për të përdorur Google Wallet për ti dërguar  para …

Më shumë

YouTube,ka lansuar aplikacionin më të ri!

“YouTube” lanson aplikacionin më të ri social eksperimental  “Uptime”.Ky aplikacion është i disponueshëm  fillimisht në iOS,ku përdoruesit mund të shohin video bashkë me miqtë. Gjatë kohës që shikoni një video, fotoja e profilit tuaj pulson mbi ekran. Përdoruesit mund të komentojë dhe të postojnë emoji mbi videon. Këto reagime shfaqen …

Më shumë

iPhone 8 me çmim shumë të lartë!

iPhone 8 do të jetë telefoni më i shtrenjtë deri më tani që  Apple ka nxjerrë në shitje. Sipas të përditshmes  më të madhe financiare në botë Nikkei, iPhone 8 do të jetë telefoni më i shtrenjtë që Apple ka lansuar ndonjëherë. Bazuar në një raport të KGI Securities  celulari …

Më shumë

5 vjet me Google Play!

Ka 5 vjet që Google kishte hapur dyqanin digjital për aplikacione, lojëra, filma, muzikë, e libra për të gjitha pajisjet me sistemin operativ Android. Për të festuar këtë pesëvjetor, Google ka krijuar listën e pesë gjërave më të kërkuara në të gjitha kategoritë. Lojërat më të instaluara ishin: •Candy Crush …

Më shumë

Modelimi më i ri i makinë së BMW-së!

Modeli më  i ri i BMW-së “5 Series Touring”, është një makinë gjysmë-autonome, që do të thotë se kjo makinë mund  të vetëdrejtohet, pa pasur nevojë intervenimin e shoferit. Ju mund të përdorni navigacionin apo edhe një sistem argëtues me gjeste duke mos përdorur butona, për t’i dhënë urdhër kësaj …

Më shumë

Lajmi më i mirë nga Youtube!

Lajme shumë të mira na vijnë nga Youtube.Pritet  që në fund të këtij viti Youtube, përkatësisht Google ta shtojë mundësinë e transmetimit të drejtpërdrejtë të programeve televizive në Youtube.Kanalet televizive do të jenë në dispozicion në këtë ueb-faqe për vetëm 35 dollarë në muaj. Kjo shumë mujore po ashtu mbulon …

Më shumë