[ ? ]
18/10/2018 3:59 pm
Ballina / Teknologji (page 5)

Teknologji

Keni parë ndonjëherë valixhe lëvizëse!

Për personat që janë mësuar me udhëtime të shpeshta kemi një lajm shumë të rëndësishëm. Pasi jemi mësuar të udhëtojmë duke tërhequr valixhet gjithmonë dhe është një bezdisje mjaft e madhe. Së fundmi ka dal një shpikje e re që  u vjen në ndihmë të gjithëve atyre që bezdisen nga …

Më shumë

Telefoni më i ri nga Samsung!

Kompania Samsung pritet që të lansojë disa modele të reja të telefonëve në muajt e ardhshëm. Në muajin  prill pritet  që të lansohet Samsung Galaxy XCover 4 që do të jetë shumë  i veçantë për nga fortësia e tij.  Xcover 4 ka tre butonë  përpara, ndërsa qëllimi kryesor i tij …

Më shumë

Një dron i ri nga “Snap”!

Programuesit e një ndër rrjeteve më popullor sot në internet, “Snapchat”, janë duke zhvilluar një harduer të ri, por ende nuk është bërë zyrtare për pajisjen e re që pritet të dalë në treg së shpejti. E përditshmja  “New York Times”,  ka thënë se krijuesit e “Snapchat”, janë duke punuar …

Më shumë

LG nxjerr celularin më të ri!

Celulari më i ri nga firma e njogur LG ka një  kornizë të hollë përreth  ekranit me anë të rrumbullakosura, mbushje përmes wirles, një kamerë të dyfishtë dhe një trup të qëndrueshëm ndaj ujit . LG ka prezantuar të dielën  modelin G6 në Kongresin Botëror të Celularëve, i cili pritet të …

Më shumë

Instagram dhe Facebook të dyja me albume fotografish!

Përdoruesit e rrjetit social Instagram  nuk do të jenë më të detyruar të zgjedhin një foto për të postuar por deri në 10 foto dhe video. Pamjet mund të jenë modifi kuara , me filtra, tek e tek, ndërsa diçitura do të jetë një për të gjitha. Për momentin formati do …

Më shumë

Syzet Spectacles blini tek dyqani online i “Snap”!

Kompania Snap ,  pak kohë më parë ka lansuar një produkt mjaft interesant! Syzet Spectacles  mund të inçizojnë video 10-sekondëshe. Syzet Spectacles mund të blehen nga dyqani online i Snap, nga data 20 shkurt me një cmim prej 129.99 dollarë, dhe vijnë në tri ngjyra : korale, të zezë dhe …

Më shumë

Zbulohen imazhet e para të makinës “Sauber”!

Skuadra e Sauberit zbulon imazhet e para të makinës së saj C36, në prag të sezonit të ri në Formulën 1. Skuadra zvicerane këtë vit do të festojë 25-vjetorin e saj në këtë kampionat, një fakt ky që duket se është pasqyruar edhe në telajon e makinës së saj. Përveç kësaj, …

Më shumë

Telefoni i Hitlerit nxirret në ankand!

Telefoni i liderit nazist Adolf Hitler këtë fundjavë do të nxirret në ankand në SHBA, ku çmimi fillestar do të jetë 100 mijë dollarë.   Telefoni i cili ka marrë emrin “arma për shkatërrimin në masë” dhe  që ka vrarë mbi një milion njerëz. Thuhet se Hitleri e ka përdorur …

Më shumë

Facebook-u si gjithmonë na mahnit me lajme të reja!

Videot të cilat ruheshin automatikisht në Furnizuesin e Lajmeve në Facebook tashmë do të shoqërohen edhe nga audioja e tyre. Rrjeti social tha se ka filluar testimin e kësaj veçori me një numër të kufizuar përdoruesish dhe kishte marrë përshtypje pozitive.Nga kjo lëvizje do të kënaqën të gjithë publikuesit të …

Më shumë

Telefoni më i shitur në vitin 2000 ,rikthehet përsëri!

Telefoni i prodhuar ne vitin 2000 ,Nokia 3310 mund të rikthehet sërish në modë. Telefoni i cili u shit mbi 100 milionë njësi. Drejtori i agjensisë “VentureBeat”,Evan Blass tha se ““HMD-ja, marka që ka liçencën për shitjen e pajisjeve të kompanisë historike finlandeze, do të nxjerr një version të rishikuar …

Më shumë

Youtube me funksionin më të ri!

Youtube ka shtuar një tipar të ri për përdoruesit e iOS dhe Android. Përmes klikimit të dyfishtë, ju mund të kaloni para ose të ktheheni mbrapa në video, për dhjetë sekonda. Sipas Ubergizmo, versioni i fundit i YouTube në iOS dhe Android e përfshijnë këtë tipar, mirëpo tipari funksionon vetëm …

Më shumë

Samsung Galaxy s8 lansohet muajin e ardhshëm!

Per adhuruesit e Samsungut erdhi koha e tyre!   Më në fund do të prezantohet Samsung Galaxy s8 në një ngjarje të veçantë në Nju Jork. Celulari i ri do të tentojë të rregullojë dëmin e bërë nga celulari Galaxy Note 7, të cilin kompania u detyra ta tërhiqte pas …

Më shumë

Pajisja e re per selfie!

Shkopinjtë që përdoren për të realizuar një fotografi “Selfie” kanë qenë prej kohësh në treg, por tani ka një mënyrë të re për të fotografuar veten. Pajisja “SelfieFeet”vendoset në këmbë me anë të një magneti dhe komandohet me një telekomadë përmes Bluetooth. Ҫmimi i kësaj pajisje thuhet se për momentin …

Më shumë

Ja kush është telefoni më i shitur në botë!

Pajisjet elektronike veçanërisht telefonat celular tashmë janë bërë pjesë e pandashme nga jeta e të gjithë njerëzve. Në top dhjetëshen e interesimit të njerëzve për telefona celular qëndron Xiaomi Redmi Note 4(MediaTek). Lista më poshtë rendit të gjitha brendet e telefonave të cilat janë më të përdorur dhe më të kërkuar …

Më shumë

WhatsAppi më i sigurtë se kurrë ne dërgimin e mesazheve.

WhatsAppi pohon se është njëri nga  shërbimet më të sigurta për mesazhe sepse ofron enkriptimin “end-to-end”. Kjo do të thotë se nëse ndonjë mesazh përgjohet, nuk do të ketë ndonjë mënyrë për ta lexuar atë. Tani ky aplikacion i mesazheve ka prezantuar përditësimin më të madh të sigurisë, duke sjell …

Më shumë