[ ? ]
20/10/2018 12:47 am
Ballina / Këshilla+ / 7 arsye pse duhet të nisni të pini ujë trëndafili!

7 arsye pse duhet të nisni të pini ujë trëndafili!

Pirja e dy gotave në ditë ju sigurojnë këto benefite:

Ul stresin dhe ankthin. Pas në kohë ajo u përhap edhe në dasma për të simbolizuar ndërmjetësim dhe lutje. E bukur, apo jo?

Tonelata me vitamina. Ajo përmban vitaminë A / C / D / E, dhe madje edhe B3 të cilat mund të ulin kolesterolin.

Antioksidantë të cilat ndihmojnë me plakjen e lëkurës (si njolla të errëta dhe rrudhave) dhe pakësimin e poreve.

Ndihmon me tretje dhe kapsllëk. Fibrat mund t’i vëjnë gjërat në lëvizje.

Mban problemet e frymëmarrjes në kontroll. Ajo mund të ketë një efekt të bronkeve për të ndihmuar të luftoni një të ftohtë, gripin apo dhimbjen e fytit.

Zvogëlon fryrjen. Ajo përmban “flavonoid” të cilat ndihmojnë me inflamacionin.

Rrit humorin. Ajo mund të ngrejë humorin tuaj, kur ju jeni të mërzitur.

Ju mund ta përdorni atë në trupin tuaj për të ndihmuar me:

Hidratimin. Spërkateni në fytyrë për shkëlqim.

Rrathët e errët dhe sytë e fryrë. Vendoseni poshtë syve tuaj në mëngjes ose në mbrëmje.

Flokë me shkëlqim. Spërkateni në flokët tuaj për të rritur shkëlqimin.

Plagët. Vendoseni në lëkurën tuaj për të ndihmuar me shërimin.

Si ta realizoni:

-Mbushni një kavanoz me ujë të distiluar

-Shtoni një grusht me petale të pastra trëndafili në kavanoz

-Vendoseni në diell për dy ditë

-Hiqini petalet dhe kulloni ujin

'
'

Të Ndryshme

Ky është ritmi ideal i zemrës për moshën që keni!

Ritmi i zemrës është numri i rrahjes së zemrës në minutë. Ju mund të matni …