[ ? ]
20/10/2018 12:28 am
Ballina / Gjurma-12 Gjurma (page 20)

Gjurma-12 Gjurma

Adele: U dobësova pasi lashë… çajin!

Ajo është rikthyer fuqishëm në botën e muzikës jo vetëm me një album, por edhe me një pamje të re. Në finalen e spektakli “X Factor UK” gjatë fundjavës, këngëtarja e famshme Adele u shfaq më e dobësuar. Pyetjes se çfarë po bën ajo për t’u dobësuar, ajo i është …

Më shumë

Midhjet Mbretëreshat e Vlerave !

Midhjet konsiderohen e ardhmja e industrisë së produkteve të detit në Shqipëri. Eksporti i këtyre produkteve pritet ta kthejë Butrintin në epiqendrën e prodhimit të midhjeve në mbarë Evropën. Disa ekspertë mendojnë se Butrinti ka potencial në prodhimin e mbi 10,000 ton midhje në vit. Shqipëria ka dy pika kryesore …

Më shumë

Qumështi i Bletës, Nektari i Perëndive!

Çdo pikë qumështi i bletës është jetë. Vlerësohet si nektari i perëndive për nga vlerat e jashtëzakonshme shëruese që ka për shëndetin. I njohur ndryshe me emrin “Xhelatina Mbretërore” qumështi i bletës është ndër më të kërkuarit në botë. Sot ai është shndërruar në një biznes fitimprurës për bletarët shqiptarë …

Më shumë

Lakra e Kuqe apo e Bardha!

E quajnë Lakra e Kuqe, por në të vërtetë ngjyra e saj është një vjollcë e thellë e ndezur, shija e së cilës të befason qiellzën. Lakra e kuqe është pjesë e tryezës sonë, jo vetëm për dekorim. Nëse mendoni që lakra e kuqe me lakrën e bardhë ndryshojnë vetëm …

Më shumë

Kurat me fruta kundër sëmundjeve!

Si të konsumoni ushqimet e duhura në mënyrë që të jeni sa më të shëndetshëm Ajo që është më e rëndësishme, mbi të cilën bien dakord, si Mjekësia Popullore, ashtu edhe ajo moderne e ditëve të sotme, lidhet me faktin se në tryezën tonë nuk duhet të mungojnë në asnjë …

Më shumë

Shkurte Gashi i hip motorit !

NË SEZONIN E VERËS KËNGËTARJA SHKURTE GASHI ËSHTË NË MESIN E ARTISTEVE MË TË ANGAZHUARA SI NË MBRËMJE MUZIKORE ASHTU EDHE NË AHENGJE FAMILJARE. Meqenëse sezonës pothuajse i ka ardhë fundi, Shkurta ka shfrytëzuar ditën e sotme të largohet pak nga angazhimet e përditshme, shkruan lajmi.net. Në rrjete sociale, Shkurta …

Më shumë

Çfarë i ndodhi Sofisë së Arian Çanit!?

ROMINA ALKU, E NJOHUR SI  SOPHIE HISTORIKE E ARIAN ÇANIT DUKET MË E LUMTUR SE KURRË. Largimi i saj në mënyrë të papritur nga Shqipëria zgjoi kureshtjen e të gjtihëve. Romina pjesën më të madeh të muajve të verës i kaloi në Shqipëri. Së fundmi ajo dhe partneri i saj …

Më shumë

Kështu Kim Kardhashian-in se keni parë kurrë!

Kim kardashian befason fansat me pamjen e sajë të re tanimë flokët nuk i ka kafe por ka bërë një ndryshim të madh duke i lyer me ngjyrë rozë. Ku Bukuroshja 36-vjeçare ka pozuar për CR Fashion Book dhe duket mahnitëse.  Ylli i televezioneve duket mahnitëse si kurrë më parrë!

Më shumë

Eni Koçi e “nxehtë” si asnjëherë më parë!

Këngëtarja Eni Koçi ka qenë shumë aktive në rejtet sociale këtë verë. Fillimisht ajo solli një projekt muzikor në bashkëpunim me Blake, këngën “Hold Up”, e cila u prit mirë nga publiku. Tash e një kohë po flitet për një lidhje të mundshme të saj me reperin Genc Prelvukaj, gjë …

Më shumë

Selena Gomez harron Justin Bieberin!

Këngëtarja e njohur Selena Gomez në fund është shfaqur me reperin The Weeknd. Duket se pas gjithë kësaj kohe, ajo ka arritur ta harrojë tashmë plotësisht Justin Bieberin, këngëtarin me të cilin ishte një kohë të gjatë në lidhje, dhe e kishte të vështirë ndarje nga ai por ajo duket …

Më shumë