[ ? ]
20/10/2018 12:13 am
Ballina / Gjurma-12 Gjurma (page 4)

Gjurma-12 Gjurma

Pija e “mrekullisë” që po trondit botën!

Personi që e bëri publike këtë recetë vuante nga kanceri në mushkëri,ku këtë pije ia këshilloi një botanist nga kina,kështuqë ai filloi ta konsumojë këtë pije për tre muaj rrjesht,tashmë shëndeti i tij është normalizuar dhe pastruar nga çdo e keqe,padyshim që me këtë pije kishte hequr qafe edhe kancerin! Pregatitja e …

Më shumë

Limoni, jo vetëm ushqim por edhe ilaç!

Limoni është e vërtetë se i bëjë më të shijshme ushqimet apo pijet. Por jo të gjithë e dinë se ai është i dobishëm edhe për të parandaluar gripin, ose për të pastruar organizmin tonë. Ja disa sugjerime se si ta përdorni më mirë limonin… Limoni është një “ilaç” i …

Më shumë

Kanceri i gjirit dhe shkaktarët e tij!

Trajtimi i kancerit bazohet në vrasjen ose kontrollimin e qelizave anormale kanceroze të cilat zhvillohen. Kanceret në organizëm emërohen në bazë të vendit ku kanceri ka filluar. Kanceri i cili fillon në gji gjithmonë do të quhet kanceri i gjirit, edhe nëse ai shpërndahet në vende të tjera si mëlçi, …

Më shumë

Thonjë dhe flokë të brishta? Ja zgjdhja!

Flokët janë gjysma e bukurisë dhe për ti mbajtur ato të shëndetshme duhet patjetër të kujdesemi për to! Për këtë gjë ju duhet të ushqeheni shëndetshëm kjo vlen edhe për thonjt,që pasiqë na thehen detyrohemi të vendosim thonjë artificial. Por është shumica e femrave që vuan nga ky problem prandaj Gjurma.com …

Më shumë

5 Shenjat që trupi juaj po kërkon ndihmë!

Trupi ynë është një mekanizëm i përsosur ku shumë gjëra ndodhin në të njëjtën kohë. Dhe nganjëherë na jep shenja se nevojitet ndihmë e cila, nëse shpërfillet, mund të çojë në çështje shëndetësore. Gjurma.com do të donte t’ju tregonte për disa sinjale që duhej të merrnim gjithmonë parasysh. 1. Pagjumësi, …

Më shumë

Pse varen gjokset dhe si shmanget ky problem!

Gjokset e varura janë temë e pa kënaqshme për shumicën e femrave të cilat urrejnë të kenë gjokse të varura. Sidoqoftë, pavarësisht se vazhdimisht provojnë ta parandalojnë këtë fenomen, gjinjtë e humbin elasticitetin dhe bëhen të varura me kohën. Gjurma.com  ju fton të njiheni me shkaktarët që do parandalojnë këtë …

Më shumë

Skandalet më të mëdha të VIP-ave!(FOTO)

skandalet nuk mungojnë asnjëherë ato sa herë vinë e shtohen Gjurma.com ju mundëson të shihni disa nga skandalet që ju kanë ndodhur VIP-ave…. E dhunuar! Yjet e muzikës Rihanna dhe Chris Brown ishin dikur çifti më i përkryer, zilia e tifozëve në të gjithë botën, deri në natën fatale të …

Më shumë

Kylie Jenner shtazshtatzënë pret fëmijën e parë!

Kylie Jenner është shtatzënë me fëmijën e Travis Scott, sipas raporteve të medias. TMZ ka raportuar shtatzëninë e Kylie, duke cituar ‘burime të shumëfishta’ si duke u thënë atyre se Kylie ka filluar t’u tregojë miqve të saj lajmin e mirë. Burimet thonë se Travis Scott, i dashuri i Kylie, …

Më shumë