[ ? ]
16/11/2018 2:28 pm
Ballina / eriera

eriera

Kuriozitete të shumta, që ju bëjnë vërtet kurioz!

-Femra që ka lindur më shumë fëmijë është një ukrainase e cila ka lindur 69 fëmijë. -Fëmija më i rëndë në botë është lindur në vitin 1954 i cili peshonte 10.2 kg -Bethoveni para se të kompozonte fuste kokën në ujë -Ajnshtajni derinë moshën 9 vjeç nuk fliste -Biblioteka më …

Më shumë

Rënia e flokëve,ja ushqimet që duhet të konsumoni!

Rënia e flokëve është një  nga problemet kryesore të njerëzve.Ky problem na shqetëson pa masë.Prandaj duhet  të kujdesemi sa më shumë për ushqimin që të kemi një flokë të shëndetshëm. Këto ushqime ju ndihmojnë shumë që të merni vitaminat e nevojshme që duhet për të pasur një flokë të shëndetshëm. …

Më shumë

Samsung Z4,së shpejti në treguan e Indisë!

Telefoni Samsung Z4 është i fokusuar në lehtësimin e përdorimit,ku ofron sistemin operativ  Tizen. Telefoni ka ekran 4.5 inç me rezolucion  prej 800 x 480 piksel. Ky telefon është i pajisur me harduer të thjeshtë, i cili përfshin procesorin me katër bërthamë 1.5GHz, 1GB RAM. Kamera para  është 5MP, dhe mbrapa …

Më shumë

Telefoni më i ri,me specifikime tejet interesante!

Një ekip kinez ka arritur të marri disa specifikime për telefonin Meizu pro 7,ku thuhet se do jenë disa specifikime tejet interesante. Në këto specifikeme, është  përfshirë edhe procesori Helio X30 dhe kamera ‘dual’, në pjesën e pasme të telefonit. Ky burim e liston kamerën Sony IMX386 (12MP) dhe kamerën Sony …

Më shumë

Bebe Rexha në bashkëpunim me reperin e njohur!

Kur është fjala pë bukuroshen Bebe Rexha,të papriturat janë gjithmonë për të. Këngëtarja e njohur me origjinë shqiptare, Bebe Rexha ka gati projektin e saj më të ri,ku sipas të dhënave bukuroshja është në bashkëpunim me një reper shumë të njohur. Kësaj radhe bukuroshja  do të vijë  në bashkëpunim me reperin …

Më shumë

Këngëtarja e njohur së shpejti me albumin e saj të ri!

Bukuroshja dhe këngëtarja e njohur Camila Cabello është gati për të nxjerr në treg albumin e saj më të ri solo. E për këtë Camila,ka vendosur të  zbuloi disa detaje rreth këngës,ku adhuruesit e saj po i presin me padurim. Albumi i saj quhet Hurting, Healing, Loving,i cili do të publikohet …

Më shumë

Maska me banane për heqjen e njollave!

Maska me banane është mjaft efikase për heqjen e njollave. Kjo maskë ka si përbërje lëng portokalli, e cila ka mjaft vitaminë C e cila na duhet mjaft për lëkurën,dhe heq njollat. Kosi  e bën lëkurën që të duket më e re dhe me shkëlqim. Përbërësit: -Banane -Kos -Lëng portokalli Shtypeni …

Më shumë

Të rejat nga Snapchat!Rritet numri i përdorueve!

Snapchat ra me 20% ditën e enjtë pasi kompania publikoi një raport të parë financiar zhgënjyes që kur doli në bursë para dy muajve. Kompania humbi pritshmëritë e analistëve jo vetëm në të ardhura por edhe në rritjen e numrit të përdoruesve . E pra Snapchat fitoi 8 milion përdorues të …

Më shumë

Çaji i turmenikut,mjaft i mirë për shëndetin!

Çaji i konsumuar për çdo ditë nga turmeniku  ka shumë efekte pozitive në sistemin  kardiovaskular. Pirja e këtij çaji është shumë e njohur dhe ka arsye të shumta për këtë. -Tumeriku ka një efek anti-mikrobial që shkatërron infeksionet bakteriale dhe virale. – Ai trajton në mënyrë efektive sëmundjet e frymëmarrjes. -Ai …

Më shumë

Sergio Aguero,nuk do të largohet nga Manchester City!

Sulmuesi argjentinas Sergio Aguero nuk do të largohet nga Manchester City. Thuhet se ai  ka probleme me Pep Guardiolan, por agjenti i tij, Hernanes Heguera ka bërë me dije se ai do të qëndroj në “Etihad Stadium”. “Aguero nuk do të largohet nga Manchester City, pasi ka kontratë me klubin dhe …

Më shumë

Douglas Costa,së shpejti do largohet nga Bayern Munich!

E Douglas Costa duket se është  duke luajtur ndeshjet e tij të fundit në Bayern Munich. Thuhet se  Costa tashmë ka njoftuar trajnerin Carlo Ancelotti se dëshiron të largohet nga Bayerni, për shkak të minutazhës së vogël që ka pasur këtë edicion. Thuhet se ai  dëshiron që të transferohet në Juventus, ku si …

Më shumë