[ ? ]
20/10/2018 12:12 am
Ballina / Këshilla+ / Hiqni njollat e zeza tek bërryli për vetëm 15 minuta!

Hiqni njollat e zeza tek bërryli për vetëm 15 minuta!

Njollat e mëdha e të zeza që shfaqen në qafë, tek pjesa e pasme e bërrylit dhe në zona të tjera janë një bezdi e madhe për shumë njerëz. Ato shaktohen nga një sërë faktorësh nga më të ndryshmet, si çekuilibrimi i hormoneve, diabeti etj.

Ndërkohë që ka një numër shumë të madh trajtimesh që supozohet t’i eliminojnë menjëherë këto shenja, në fakt shpëtimin do ta gjeni nga një metodë natyrale.

Çfarë ju duhet:

1 lugë gjelle vaj ulliri
1 lugë gjellë kripë

Përgatitja:

Përzieni bashkë përbërësit e mësipërm derisa të formohet një masë homogjene dhe më pas aplikojeni atë në zonat me njolla.
Lëreni të bëjë efektin për 20 minuta dhe më pas shpëlahuni me ujë të rrjedhshëm.

'
'

Të Ndryshme

Ky është ritmi ideal i zemrës për moshën që keni!

Ritmi i zemrës është numri i rrahjes së zemrës në minutë. Ju mund të matni …