[ ? ]
16/10/2018 12:12 pm
Ballina / Teknologji / Iphone 8 me ndryshe nga telefonat e tjerë!

Iphone 8 me ndryshe nga telefonat e tjerë!

Telefonat mjaft të kërkuar për të gjithë nga kompnaia Apple na  vijnë gjithmonë me të pa priturat e tyre.

E pra kompania Apple pret të lansojë telefonin e saj më të ri Iphone 8 ku  padyshim është një nga telefonat më ndryshe se të tjerët.
Sipas një raporti të ri nga  Koreja e Jugut thuhet se  se LG Innotek ka marrë urdhërin për të furnizuar Apple me kamer 3D e cila do përdoret për njohjen e fytyrës në iPhone 8.

Sipas analistit të KGI Securities Ming-Chi Kuo, kamerat “revolucionare” 3D do të ofrojnë njohje të fytyrës dhe gjithashtu një kombinim të realitetit të zmadhuar, realitetit virtual dhe realitetit të përzier.
iPhone 8 nuk do të jetë celulari i parë që vjen me veçorinë e njohjes së fytyrës, por do të jetë i pari që do të përdorë senzorët 3D për njohje të fytyrës

'
'

Të Ndryshme

Më të rejat nga iTunes!

Së shpejti  iTunes do të vijë  në dyqanin Windows Store,ku të gjithë e presin me padurim… …