[ ? ]
20/10/2018 12:14 am
Ballina / Këshilla+ / Maskë për duar të buta dhe të lëmuara.-Ja receta…

Maskë për duar të buta dhe të lëmuara.-Ja receta…

Përmisojeni gjendjen e lëkurës së brishtë të duarve tuaj vetëm me këtë maskë me kushte shtëpie për vetëm 5 min.

Receta e kësaj maske është shumë e thjesht për t’u përgatitur! Kjo maskë largon qelizat e lëkurës së vdekur dhe i bëjnë duart tuaja të buta dhe të lëmuara..

Përbërësit:

  • 1 lugë gjelle mjaltë
  • 1 lugë gjelle jogurt
  • 1 lugë gjelle lëng limoni

Kombinoni të gjithë këta përbërës derisa të krijoni një masë homogjene. Vendoseni këtë maskë në zonën e duarve në të cilën keni shenja ose rrudha dhe lëreni të qëndrojë për 15 minuta.

Më pas largojeni maskën sikur një shtresë. Preferohet që këtë procedurë ta bëni gjatë natës sepse pasi ta largoni maskën mund të keni skuqje të lehtë të lëkurës.

Këtë procedurë mos e përsëriteni më shpesh se dy herë ne jave.

'
'

Të Ndryshme

Ky është ritmi ideal i zemrës për moshën që keni!

Ritmi i zemrës është numri i rrahjes së zemrës në minutë. Ju mund të matni …