[ ? ]
16/11/2018 1:59 pm
Ballina / ShowBiz / Nderron jete kengetari anglez John Wetton!

Nderron jete kengetari anglez John Wetton!

Nderron jete  kengetari anglez John Wetton kete te marte ne moshen 67-vjeçare, pas nje beteje te gjate me kancerin.

Mes viteve 1970 dhe 1980, la gjurme te thelle ne muziken rok, duke qene pjese e grupeve King Crimson dhe Huriah Heep dhe duke arritur sukses boteror me grupin Asia.

Lajmi per vdekjen e tij u dha nga Geoff Downes, edhe ai anetar i grupit Asia, ne profilin zyrtar ne Twitter.

“Miq te dashur, jam i hidheruar qe do jape lajmin e trishte për mikun tim te shtrenjte, shokun dhe anetarin e grupit, John Wetton u nda nga jeta”, shkroi Downes, i cili bashke me Wetton ka qene pjese e grupit Asia qe nga viti 1981.

'
'

Të Ndryshme

Mamaja që po çmend rrjetin me foto provokuese!(FOTO)

Ildiko Ferenczi konsiderohet në botën e modës si “mami më seksi në botë”. Po të …