[ ? ]
16/11/2018 2:01 pm
Ballina / Këshilla+ / Rënia e flokëve,ja ushqimet që duhet të konsumoni!

Rënia e flokëve,ja ushqimet që duhet të konsumoni!

Rënia e flokëve është një  nga problemet kryesore të njerëzve.Ky problem na shqetëson pa masë.Prandaj duhet  të kujdesemi sa më shumë për ushqimin që të kemi një flokë të shëndetshëm.

Këto ushqime ju ndihmojnë shumë që të merni vitaminat e nevojshme që duhet për të pasur një flokë të shëndetshëm.

-Spinaqi -është i pasur me vitamina, minerale, potassium, calcium, hekur dhe acide yndyrore të shëndetshme.

Të gjitha këto janë shumë të mira për shëndetin e flokëve duke përmirësuar  qarkullimin e gjakut.

Salmoni-acidet yndyrore omega 3 të  cilat gjenden me  shumicë tek salmoni, trajtojnë rënien e flokëve që  në qelizat e saj,duke hidratuar skalpin dhe rrënjën e flokëve.

Bishtajoret-janë të  pasura me proteina të cilat  ushqejnë rrënjët e flokëve dhe parandalojnë elektrizimin e flokëve.

'
'

Të Ndryshme

Ky është ritmi ideal i zemrës për moshën që keni!

Ritmi i zemrës është numri i rrahjes së zemrës në minutë. Ju mund të matni …