[ ? ]
16/10/2018 12:57 pm
Ballina / Këshilla+ / Rrënje flokësh,thonjë të dobët! Filloni Konsumimin e këtyre ushqimeve….

Rrënje flokësh,thonjë të dobët! Filloni Konsumimin e këtyre ushqimeve….

Nuk keni nevojë për të konsumuar tableta për të qenë të shëndeshëm.E gjith ajo që duhet të bëni është të bëni “smoothie” pije natyrale dhe të merni pikërisht atë që keni nevojë… 

Gjurma.com ju ofron të mësoni disa receta për pije të shijshme dhe të shëndetshme,ku secila prej tyre përmban shumë vitamina dhe më e mira është se ju këtë pije mund ta bëni vetë me kushte shtëpie.

Receta nr 1: 

  • Arra amerikane
  • Majdanoz
  • Mjaltë
  • Rrush të thatë

Vendoni arrat amerikane dhe gjethe të thata majdanozi në një blender përzieni këto dy përbërës më pas shtoni mjaltin natyral, rrushin e thatë dhe xhenxhefilin.

Konsumoni këtë lëng përforcues për flokët dhe thonjtë- 2 ose 3 herë në javë.

Receta nr 2:

  • Luleshtrydhe
  • Bornonica
  • Banane
  • Nenexhik

Merrni 200 gr luleshtrydhe të ngrira, 150 gr boronica të ngrira, 2 banane, 1 gotë gjethe nenexhiku dhe 1 gotë ujë. Përzieni të gjitha këto përbërsit në blender dhe pini këtë lëng gjatë ditës.

 

 

'
'

Të Ndryshme

Ky është ritmi ideal i zemrës për moshën që keni!

Ritmi i zemrës është numri i rrahjes së zemrës në minutë. Ju mund të matni …