[ ? ]
20/10/2018 12:22 am
Ballina / Teknologji / Tableti më i ri nga Hp!

Tableti më i ri nga Hp!

Kompania HP ka freskuar linjën e saj të tabletëve Windows Elite x2,duke vijuar me modele të reja.

Tableti ka rezolucion të njëjtë të ekranit sikurse te Microsoft Surface Pro 4, mbështet procesorët Core dhe Kaby Lake-U, deri 16GB RAM- dhe 1TB hapësirë të brendshme.

HP Elite x2 ka ekran 12.3 inç dhe kushton 1099 dollarë. Kjo pajisje do dali në shitje nga muaji korrik.

Kompania ka theksuar se tableti ka bateriprej 47Wh, e cila mund të punojë deri dhjetë orë ku karakterizohet nga teknologjia karikim të shpejtë, e cila mundëson që tableti të karikohet deri në 50% për gjysmë ore.

'
'

Të Ndryshme

Më të rejat nga iTunes!

Së shpejti  iTunes do të vijë  në dyqanin Windows Store,ku të gjithë e presin me padurim… …