[ ? ]
20/10/2018 12:13 am
Ballina / Kuriozitete / Ushtrimin me të cilin Jennifer Lopez “fryn” muskujt e barkut

Ushtrimin me të cilin Jennifer Lopez “fryn” muskujt e barkut

Trajneri i fitnesit i Jennifer Lopezit ka zbuluar se cilin ushtrim këngëtarja e famshme përdor për skalitje të muskujve të vet të barkut për të cilët shumica ia kanë lakmi. 

Trajneri i saj, David Kirsch, në një intervistë për revistën Allure ka zbuluar se me cilin ushtrim Jennifer arrin rezultate të tilla.

 

Fjala është për versionin e ushtrimeve të cilat quhen “the pike” – ngritja e vitheve në ajër krahas vendosjes horizontale të këmbëve.Diva e muzikës çdo ditë bën versionin “the pike”, i cili bëhet me topin e fitnesit dhe kështu ndihmon në forcimin e muskujve të barkut, por njëkohësisht edhe i forcon muskujt e tjerë.

Në galerinë e fotografive po ju sjellin kreacionet më interesante të Jennifer Lopezit nga tepihu i kuq, të cilat në plan të parë vënë muskujt e saj të fortë.

 

 

 

'
'

Të Ndryshme

Mamaja që po çmend rrjetin me foto provokuese!(FOTO)

Ildiko Ferenczi konsiderohet në botën e modës si “mami më seksi në botë”. Po të …