[ ? ]
18/10/2018 4:04 pm

Vitamina kundër plakjes?

Disa lloje vitaminash kanë efekt antioksidues. Po a mund të ndihmojnë ato edhe për të zgjatur jetën? Përse plaken njerëzit? Kjo është një pyetje me të cilën merren studiues në mbarë botën. Që në vitet ’50, ata zhvilluan një teori që përgjegjës për këtë janë radikalët e lirë në trupin …

Më shumë

Receta 800-vjeçare që kuron sëmundjet e zemrës!

Shumë njerëz vuajnë nga probleme të ndryshme të zemrës. Këto të fundit mund të trajtohen edhe vetë në shtëpi duke përdorur këtë kurë natyrale. Kjo recetë 800-vjeçare është përgatitur nga murgesha e famshme Hildegard von Bingen. Më vonë kura e saj u përdor edhe nga mjekë të njohur për trajtimin …

Më shumë

Pija natyrale që ndalon gërhitjen!

Personat që gërhasin nuk janë të vetmit që ballafaqohen me këtë problem, pasi që kjo çështje zakonisht ndikon më shumë në individët që flenë afër atyre. Megjithatë, ky problem i zakonshëm dhe bezdisës mund të zgjidhet shumë lehtë me ndihmën e një ilaçi natyral dhe të thjeshtë. Ky ilaç (lëng) …

Më shumë

Si të largoni ndjesinë e përzierjes në stomak!

Të përzierat dhe ndjesia e të vjellës më shumë sesa një sëmundje apo problem shëndetësor është një simptomë e helmimit nga ushqimi, dehidratimit, acidit refluks, medikamenteve të ndryshme etj. Si pasojë veç trajtimeve natyrale nuk ekzistojnë forma të tjera kurimi, shkruan Living. Më poshtë të gjithë përbërësit që lehtësojnë ndjesinë …

Më shumë

Val Mercado, modelja seksi fotografohet në Miami!

Nëse Kylie Jenner ende nuk ka gjetur ndonjë arsye për të xhelozuar, ja disa foto që mund të ndryshojë mendje. Modelja Val Mercado raportohet se është takuar me të dashurin e 18-vjeçares, reperin Tyga, dhe ka dëshmuar se ka një trup perfekt. 23-vjeçarja ka pushtuar revistat rozë me fotot e …

Më shumë