[ ? ]
20/10/2018 12:44 am

Studimi zbulon femrën më seksi në botë!

Një studim i kryer nga Universiteti Ed në Teksas, SHBA ka dalë në përfundimin se Kelly Brook është një ndër femrat më seksi në botë.Ajo ka parametra perfekte. Sipas studimit që ka marrë në konsideratë parametrat universal të femrave për të përpunuar një algoritëm të bukurisë, 36-vjeçarja, cilësohet si femra …

Më shumë

Vildane Zeneli, vishu e zhvishu!

Vildane Zeneli pa dyshim që ka çfarë të tregojë nga vetja e saj. Modelja pozon çdo ditë në rrjete sociale foto nga më provokueset. Në një tjetër set fotografik, ajo nuk ka hezituar që të nxjerrë një pjesë të madhe të gjoksit të saj. Vildania së fundmi pozoi e veshur, …

Më shumë

Khloe Kardashian nudo për revistën Complex!

Në fillim ajo dukej në hezitim për të qenë pjesë e kopertinës së revistës Complex por më pas pranoi të pozonte nudo për të. 31-vjeçarja Khloe Kardashian, motra e madhe e Kim, pozoi komplet nudo për revistën ku duket me kurriz. Dhe më e bukura është fotot janë bërë nga …

Më shumë

Enca falënderon fansat duke zbuluar gjokset!

Këngëtarja Enca ka zgjedhur një mënyrë të ndryshme për të falënderuar fansat e shumtë në Instagram. E cilësuar si “Mbretëresha e Instagramit”, 20–vjeçarja ka zgjedhur të pozojë me dekolte të ekzagjeruar në llogarinë e saj në rrjetin social për të falënderuar plot 900 mijë ndjekës. Ajo duket shumë tërheqëse,ku me …

Më shumë

Adele: U dobësova pasi lashë… çajin!

Ajo është rikthyer fuqishëm në botën e muzikës jo vetëm me një album, por edhe me një pamje të re. Në finalen e spektakli “X Factor UK” gjatë fundjavës, këngëtarja e famshme Adele u shfaq më e dobësuar. Pyetjes se çfarë po bën ajo për t’u dobësuar, ajo i është …

Më shumë

Midhjet Mbretëreshat e Vlerave !

Midhjet konsiderohen e ardhmja e industrisë së produkteve të detit në Shqipëri. Eksporti i këtyre produkteve pritet ta kthejë Butrintin në epiqendrën e prodhimit të midhjeve në mbarë Evropën. Disa ekspertë mendojnë se Butrinti ka potencial në prodhimin e mbi 10,000 ton midhje në vit. Shqipëria ka dy pika kryesore …

Më shumë

Qumështi i Bletës, Nektari i Perëndive!

Çdo pikë qumështi i bletës është jetë. Vlerësohet si nektari i perëndive për nga vlerat e jashtëzakonshme shëruese që ka për shëndetin. I njohur ndryshe me emrin “Xhelatina Mbretërore” qumështi i bletës është ndër më të kërkuarit në botë. Sot ai është shndërruar në një biznes fitimprurës për bletarët shqiptarë …

Më shumë

Lakra e Kuqe apo e Bardha!

E quajnë Lakra e Kuqe, por në të vërtetë ngjyra e saj është një vjollcë e thellë e ndezur, shija e së cilës të befason qiellzën. Lakra e kuqe është pjesë e tryezës sonë, jo vetëm për dekorim. Nëse mendoni që lakra e kuqe me lakrën e bardhë ndryshojnë vetëm …

Më shumë

Kurat me fruta kundër sëmundjeve!

Si të konsumoni ushqimet e duhura në mënyrë që të jeni sa më të shëndetshëm Ajo që është më e rëndësishme, mbi të cilën bien dakord, si Mjekësia Popullore, ashtu edhe ajo moderne e ditëve të sotme, lidhet me faktin se në tryezën tonë nuk duhet të mungojnë në asnjë …

Më shumë

Shkurte Gashi i hip motorit !

NË SEZONIN E VERËS KËNGËTARJA SHKURTE GASHI ËSHTË NË MESIN E ARTISTEVE MË TË ANGAZHUARA SI NË MBRËMJE MUZIKORE ASHTU EDHE NË AHENGJE FAMILJARE. Meqenëse sezonës pothuajse i ka ardhë fundi, Shkurta ka shfrytëzuar ditën e sotme të largohet pak nga angazhimet e përditshme, shkruan lajmi.net. Në rrjete sociale, Shkurta …

Më shumë

Çfarë i ndodhi Sofisë së Arian Çanit!?

ROMINA ALKU, E NJOHUR SI  SOPHIE HISTORIKE E ARIAN ÇANIT DUKET MË E LUMTUR SE KURRË. Largimi i saj në mënyrë të papritur nga Shqipëria zgjoi kureshtjen e të gjtihëve. Romina pjesën më të madeh të muajve të verës i kaloi në Shqipëri. Së fundmi ajo dhe partneri i saj …

Më shumë