[ ? ]
20/10/2018 12:12 am

Kështu Kim Kardhashian-in se keni parë kurrë!

Kim kardashian befason fansat me pamjen e sajë të re tanimë flokët nuk i ka kafe por ka bërë një ndryshim të madh duke i lyer me ngjyrë rozë. Ku Bukuroshja 36-vjeçare ka pozuar për CR Fashion Book dhe duket mahnitëse.  Ylli i televezioneve duket mahnitëse si kurrë më parrë!

Më shumë

Eni Koçi e “nxehtë” si asnjëherë më parë!

Këngëtarja Eni Koçi ka qenë shumë aktive në rejtet sociale këtë verë. Fillimisht ajo solli një projekt muzikor në bashkëpunim me Blake, këngën “Hold Up”, e cila u prit mirë nga publiku. Tash e një kohë po flitet për një lidhje të mundshme të saj me reperin Genc Prelvukaj, gjë …

Më shumë

Selena Gomez harron Justin Bieberin!

Këngëtarja e njohur Selena Gomez në fund është shfaqur me reperin The Weeknd. Duket se pas gjithë kësaj kohe, ajo ka arritur ta harrojë tashmë plotësisht Justin Bieberin, këngëtarin me të cilin ishte një kohë të gjatë në lidhje, dhe e kishte të vështirë ndarje nga ai por ajo duket …

Më shumë

Receta me aloe vera dhe mjalt kundër kancerit!

Një prift brazilian ka shpikur kurën që shëron kancerin. Për të nevojiten këta përbërës: 500 gramë mjaltë natyral 250 gramë aloe vera 6 gota alkool, (rum, whiskey, etj) Përgatitja Pastroni lëkurën e aloe verës dhe përzijeni bashkë me mjaltin dhe alkoolin. Përziejini mirë të gjithë këta përbërës, derisa të përftoni …

Më shumë

Sa janë të shëndetshme kokoshkat!

Vitin e kaluar, shitjet e kokoshkave u rritën me 38% në Britani dhe janë ngrënë më shumë se 12 milionë kilogramë sipas Grupit Kërkimor Konsumues, Mintel. Por nëse besoni se kokoshkat janë një mënyrë e mirë ushqyerje, gaboheni. Prodhuesit e kokoshkave i kanë rishpikur kokoshkat si një alternativë e re …

Më shumë

Sëmundjet që kuron bima Aloe Vera!

Aloe Vera është me të vërtetë një bimë mjaft e jashtëzakonshme. Ajo është një bimë e lëngshme dhe pjesë e familjes së zambakut (Liliaceae) – e njëjta familje ku bëjnë pjesë edhe hudhra e qepa. Pjesë të ndryshme të bimës përdoren për efekte të ndryshme në trupin tonë dhe Aloe …

Më shumë