[ ? ]
20/10/2018 12:13 am

Të kuptojmë përmes fytyrës problemet me shëndetin!

Çdo zonë e fytyrës përfaqëson një organ në veçanti, të trupit tonë, sipas disa studimeve të mjekësisë kineze. Këtu ju paraqesim listën me shqetësimet për çdo pjesë të fytyrës dhe mënyrën si ta kurojmë. Shenjat si : aknet, puçrrat, ndryshimi i ngjyrës së lëkurës, skuqjet: Në ballë: Tregon probleme me …

Më shumë

8 Gjërat që nuk duhet ti bëni në palestër!

Nëse ke qenë ndonjëherë në një palestër, me siguri ke parë disa nga persona të cilët nuk ndjekin rregullat e duhura të palestrës dhe të bëjnë që ju të dëshironi të qëndroni në shtëpi. Ne në Gjurma kemi listuar 8 rregullat që duhet të ndjekni për të bërë përvojën e …

Më shumë

8 Sekretet e bukurisë që duhet ti dini!

A keni menduar ndonjëherë se si të famshëmit gjithmonë duken mahnitëse, pavarësisht nga mosha apo problemet? Ne në Gjurma rrëfejmë se po bëhemi pak xheloz për ta, por kuptojmë se kanë një ushtri të ekspertëve të bukurisë personale për të ndihmuar. Megjithatë, bazat e kujdesit efektiv janë të thjeshta dhe …

Më shumë

5 Njerëz simpatik me ngjyrë unike të lëkurës

Ne në Gjurma jemi të sigurt se çdo person ka veçoritë e tyre simpatike që i bëjnë ato unike. Njerëzit e përshkruar më poshtë kanë tërhequr të gjithë vëmendjen në mbarë botën falë ngjyrës së tyre të pazakontë të lëkurës. Ata nuk janë absolutisht të turpëruar për unitetin e tyre, …

Më shumë

7 sekretet e yjeve të filmave që si kemi ditur!

Jeta e yjeve të Hollivudit nuk është sekrete. Megjithatë, ka disa informata që rrëshqasin syrin e publikut. Gjurma zbuloi disa fakte emocionuese dhe madje të papritura për yjet e filmave tanë të dashur. 7. Sophie Turner është alergjik ndaj kuajve. Sipas aktores, ajo ka qenë gjithmonë alergjike ndaj kuajve. Ajo …

Më shumë