[ ? ]
18/10/2018 4:05 pm

Qumështi dhe shëndeti

Të pimë apo të mos pimë qumësht?! Ashtu siç ndodh shpesh, kur bëhet fjalë për ushqime të cilat përfshijnë aspekte etike ose besime pak a shumë të bazuara, rriten edhe dyshimet. Ja një listë me argumentet më të përhapura në favor dhe kundër përdorimit të këtij ushqimi me origjinë shtazore. …

Më shumë

BE i shpall luftë patateve të skuqura

Bashkimi Europian kërkon të ndalojë patatet e skuqura shumë, bukën me kore të zeza dhe kafenë e pjekur shumë. Një grup ekspertësh të Komisionit Europian dhe shteteve anëtare ka vendosur rregulla më të rrepta për ata që shërbejnë patate të skuqura, për prodhuesit e patatinave dhe për furrat e bukës. …

Më shumë

Ndikimi i vajit të kokosit tek dhëmbët!

Sipas një studimi të bërë nga shkencëtarët irlandez, vaji i kokosit ka aftësinë për të mbytur bakteret që shkaktojnë prishjen e dhëmbëve. Ata kanë testuar mostrat e vajit të kokosit në bakteret që janë përgjegjëse për erozionin dentar. Shkencëtarët rekomandojnë që vaji i kokosit duhet të jetë përbërësi kryesor në …

Më shumë

Arsyet pse duhet të konsumoni avokado!

Avokado është i pasur me yndyra të shëndetshme, anti-oksidues, vitamina dhe minerale, të cilat e bëjnë ushqimin kryesor që nuk duhet të mungojë në tavolinën tuaj. Ai është një prej produkteve më të çmuara për shëndetin, i cili ndihmon të rivendosni ekuilibrin hormonal, të humbni peshë dhe të mbroheni nga …

Më shumë

Leonora Poloska bëhet nënë!

Këngëtarja, Leonora Poloska është bërë nënë. Çifti Leonora dhe Andini janë bërë prindër për herë të parë. Familjes Randobrava i është shtuar edhe një princeshë. “Gruja jem e dashur Faleminderit që na e linde këtë Princeshë. Mirëserdhe qika babit zemra jem ma e mira nbotë”Ka thënë Andini. Siç mësojmë ata …

Më shumë

Kështu duket Luana pa grim dhe pa fotoshop!

Moderatorja dhe këngëtarja Luana Vjollca shquhet si një nga femrat më të bukura dhe tërheqëse të ekranit.  E bukura Luana është shumë aktive në rrjetet sociale me foto të ndryshme nga përditshmëria e saj. Në çdo paraqitje të saj e kemi parë të kuruar deri në detaje dhe në dukje …

Më shumë