[ ? ]
20/10/2018 12:13 am

Për çfarë femre ëndërrojnë meshkujt?

Çfarë do të thotë kur ai fantazon për ndonjë aktore, manekene apo aktore e pornos? Besoni ose jo, psikologët tregojnë se kjo gjë zbulon shumë për psikologjinë mashkullore. Në fakt, fantazitë seksuale gjithmonë kanë ndonjë kuptim të fshehtë. Pikërisht për këtë, të gjithë meshkujt në dhomën e gjumit nxiten nga …

Më shumë

7 mënyra si të bëheni “mollë e ndaluar” për meshkujt

Çelsi i çdo lidhjeje është të qëndroni vetja juaj. Prandaj, e gjithë e vërtata është se nëse bëheni ‘mollë e ndaluar’ për meshkujt do ta lehtësoni jetën tuaj. Nuk po themi që duhet të bëheni sikur nuk jeni të interesuara për gjininë mashkullore, por të jeni pakëz të padisponueshme pa …

Më shumë

Arsyet përse nuk ju rriten flokët

Jeni përpjekur që t’i rrisni flokët por nuk keni pasur sukses? Ndodh tek shumica prej nesh, dhe jo gjithmonë për shkaqe gjenetike. Është e vështirë të keni flokë të shëndetshëm. Arsyet se përse ata nuk ju rriten janë të përshkruara më poshtë. Mungesa e hekurit Sigurohuni që po merrni sasinë …

Më shumë

Si të ndaloni puçrrat pas depilimit të fytyrës

Të gjithë femrat e dinë krizën e puçrrave që kaplon menjëherë pas depilimit të fytyrës. Në vend që t’i gëzoheni fytyrës së pastër, ju tani duhet të merreni me puçrrat që janë shfaqur. Por, ekzistojnë disa hapa fare të thjeshtë që ndihmojnë në parandalimin e paraqitjes së puçrrave në fytyrë …

Më shumë

Si ta lini duhanin?

Nuk është lehtë të hiqet dorë nga duhani. Një studim i bërë nga Fondi Britanik i Zemrës ka bërë të ditur se madje 82 përqind e duhanpirësve kanë dështuar në përpjekjen e tyre për të hequr dorë nga duhani në fazën e parë, ndërkaq, 40 përqind e duhanpirësve kanë arritur …

Më shumë

Kur jemi të dashuruar?

Te gjithe biejme ne dashuri, por jo te gjithe e dijme se cfare ndryshimesh ndodhin ne organizmin tone dhe cfare zjarri ndezet brenda nesh. Ne vazhdim  ju paraqesim 8 gjera te cuditshme qe ndodhin tek ne: Truri juaj sillet sikur te jete nen ndikim te droges Studimet kane treguar se …

Më shumë

Një detaj i lidhur me gjumin tregon se kush tradhton më shumë!

Një studim britanik i psikologëve të Harvard University, tregon se kush zgjohet shpejt në mëngjes, priret të ketë një sjellje më pak të moralshme në darkë. Sipas studiuesve, zgjedhjet etike lidhen ngushtësisht me orën biologjike të zgjimit. Duke mbajtur një grup prej 200 personash në vëzhgim, u zbulua se në …

Më shumë

Mënyra koreane për lëkurë të përkryer

Masazhojeni fytyrën tuaj Edhe masazhimi i fytyrës ndihmon në qarkullimin e gjakut duke mundësuar pasurimin e lëkurës me vlerat që i nevojiten. Me mollëzat e gishtave të mëdhenj, ushtroni presion të lehtë në cepin ku vetullat bashkohen me hundën per 3 sekonda. Kjo ndihmon rifreskimin e lëkurës përreth syve. Për …

Më shumë

4 këshilla që manikyri të rezistojë më gjatë

Edhe pse sot janë krijuar lloje të ndryshme manikyri dhe ka produkte pa fund, sërish është e vështirë që manikyri të qëndrojë gjatë. Lexoni 4 këshillat më poshtë të cilat do t’ju ndihmojnë t’ia dilni mbanë pa u munduar shumë. Para së gjithash duhet të bëni një progamim të ditës …

Më shumë

Maska natyrale kunder rënies së flokëve

  Rënia e flokëve i ndodh çdokujt, në çdo moshë! Shkaqet e rënies së tyre mund të jenë nga më të ndryshmet, duke nisur nga stresi, kushtet klimatike, gjenetika, shtatzënia etj. Por, pak rëndësi ka arsyeja pasiqë kur fillojnë të bien flokët tuaja, nuk ju lënë shumë kohë për të …

Më shumë

Gjëra që nuk duhet t’i bëni për një mashkull

Të qenurit e dashuruar është një ndjesi e shkëlqyer. Por asnjëherë nuk guxoni tu lejoni “fluturave në bark” që t’ua marrin mendjen dhe ta humbisni veten tuaj. Ja disa gjëra që nuk guxoni t’i bëni në emër të dashurisë: # Gjithmonë ju jeni iniciatorja e takimeve Natyrisht që kjo nuk …

Më shumë