[ ? ]
20/10/2018 12:22 am

Flokët, kujdes i veçantë, pamje ndryshe

Kush i ka flokët kaçurrela të dendur, për të luftuar efektin e fryrjes mund të aplikojë mbi flokë të lagur së bashku me xhelin apo shkumën dhe një vaj flokësh. Përziejini të dy përbërësit në dorë dhe aplikojini në flokë. Vaji përveçse kuron flokët i jep atyre një efekt të …

Më shumë

Fjalët e fundit të vrasësve më të njohur

Eshtë e vështirë për tu kuptuar mendja e një psikopati. Dhe akoma më e vështirë është të kuptohet çfarë i motivon ato që të marrin jetët e të tjerëve. A ndjejnë keqardhje për të këqijat që i kanë bërë? A janë penduar? Cdo rast është i ndryshëm, por fjalët e …

Më shumë

Atletja amerikane që u kthye në prostitutë luksi

47-vjeçarja ka publikuar biografinë e saj, ku shpjegon se në Lojrat Olimpike të vitit 2000 u rrëzua gjatë garës dhe që nga ai moment vendosi të niste një tjetër karrierë. “Kisha nisur si shoqëruese luksi dhe po më pëlqente gjithmonë e më shumë. Ai rrëzim bëri që t’i përkushtohesha krejtësisht …

Më shumë

Gabimi thelbësor që bëni kur vini antidjersën

A e dinit se antidjersa duhet vënë natën, para se të flini gjumë? Nëse e dinit, shumë mirë për ju, më shumë gjasa t’ju vijë erë ë mirë. Por edhe nëse nuk e dinit, mos u shqetësoni sepse nuk jeni të vetmit. Shumë njerez nuk e dinë që antidjersa të …

Më shumë

7 gjëra që trupi i bën pas vdekjes

Shumica prej nesh nuk duan as të mendojnë për atë se çfarë ndodh me trupin tonë pas vdekjes. Vdekja ndodh atëherë kur zemra ndalon së rrahuri, e me këtë ndalon edhe frymëmarrja. Së shpejti edhe truri ndalon së funksionuari për shkak të mungesës së gjakut dhe oksigjenit. Por, trupi nuk …

Më shumë

Këshilla nga viti 1933: Mos e dëgjoni mamanë!

Gazeta Reading Eagle në vitin 1933, ka publikuar rezultate nga hulumtimi i Universitetit të Çikagos, ku nga të anketuarit është kërkuar të tregojnë se çfarë është lumturia bashkëshortore. Çfarë mendoni, a thua këto këshilla ekzistojnë dhe se mund të ndryshojnë? 1-Sa më shumë vardiset, aq më e lumtur është martesa …

Më shumë

Cilat janë ato femra që ‘çmendin’ djemtë?

Zakonisht thuhet se femrat janë ato të cilat zgjedhin më shumë te meshkujt. Mirëpo realisht, meshkujt janë njëlloj zgjedhës të mëdhenj. Ekzistojnë disa lloje të femrave të cilat posedojnë karakter të veçantë të cilit meshkujt nuk mund t’i rezistojnë. Ja se cilat janë ato: 1. Femrat spontane Ky lloj i femrave …

Më shumë

Lidhjet e mëparshme tregojnë shumë për të

Zakonisht, lidhjet e mëparshme të dashurisë zbulojnë shumë gjëra për një person. Pa marrë parasysh nëse ndonjëra ia ka thyer zemrën, ai nuk mund të lidhet me ju ose dikush e ka tradhtuar atë, e kaluara e tij mund të flasë për detaje mjaft të dobishme të cilat duhet t’i …

Më shumë

Problemet shëndetësore që i sjell Wi-fi

Që nga zbulimi i vajëve Wireless, shkencëtarët kanë kryer shumë studime që t’i eksporojnë. Rezultatet janë shokuese – Wifi mund të ndikojë negativisht në shëndetin e trurit, sidomos te fëmijët. I kontribuon insomnisë Të fjeturit afër telefonit, në një shtëpi me Wi-fi, apo në një ndërtesë e cila mbizotërohet nga …

Më shumë

Disa këshilla grimi për vajzat me syze

Syzet mund të bëjnë shumë gjëra: ato mund t’ju japin një pamje sexy, t’ju bëjnë të dukeni inteligjente, ju kursejnë sikletin që ju shkaktojnë lentet e kontaktit,  zvogëlojnë problemet me shikimin, por fatkeqësisht ato mund të sjellin vëmendjen tek rrathët tuaj të zinj poshtë syve, e të ‘zhdukin’ tiparet e …

Më shumë

Po e karikoni telefonin tuaj ne menyre te gabuar!

Telefonat janë njëlloj të ndjeshëm si njerëzit ndaj ‘stresit’ dhe ky i fundit mund ta shkatërrojë baterinë e telefonit tuaj. Nëse dëshironi ta mbani baterinë e telefonit në kushte të mira dhe të jeni aktivë gjatë ditës pa e vrarë mendjen për jetëgjatësinë e baterisë, atëherë duhet të ndryshoni disa …

Më shumë