[ ? ]
20/10/2018 12:12 am

5 mënyra si të ndjeheni më rehat në bikini

Në shoqërinë e sotme, duket sikur femrat përfshijnë një spektër të gjërë të gjërave: tërheqëse, seksi, qesharake, të qetë, të sigurtë, të nënshtruar dhe në thelb, çdo gjë kontradiktore që ju mund të imagjinoni. Në krye të kësaj, kur vera fillon, ne i paramendojmë trupat tanë si flutura dhe ndjehemi …

Më shumë

Si të visheni sikur të jeni milionerë

Nëse dimë që me kujdes të zgjedhim dhe të kombinojmë veshjet tona, edhe me pak para të shpenzuara ne do dukemi bukur dhe me shije. Veshje të uniformuara. Mund të bleni një fustan të zi të papërshkrueshëm, qepje ngjyrë kremi dhe xhinse të errëta. Posedimi i disa copëve klasike në dollap …

Më shumë

Çfarë të veshni nëse jeni thatanike

Përderisa shumë persona ju xhelozojnë për trupin tuaj, vajzat thatanike e kanë të veshtirë të vishen si dëshirojnë. Shpesh duket se të gjitha femrat dëshirojnë të jenë të dobëta, mirëpo nëse jeni të lindur natyrisht me një trup thatanik, ju e dini më shumë se çdokush tjetër sa vështirë mund …

Më shumë

Çfarë duhet të vishni nëse keni këmbë të shkurtra

Nëse nuk jeni bekuar me këmbë shumë të gjata dhe nuk mund të imagjinoni jetën me take të larta, atëherë nuk ka vend për panikë. Vetëm sepse keni këmbë të shkurtra nuk do të thotë se secili duhet ta dijë! Nëse e dini se çfarë duhet të vishni, ju mund …

Më shumë

Çfarë të vishni gjatë kësaj jave…

Të dashura lexuese nga këto fotografi do mund të kuptoni trendet e fundit të modes, si dhe të lehtësoni vendimin për mënyrën se si do të dukeni gjatë ditëve të ardhshme. Po ashtu ide dhe propozime për kombinime të ndryshme që do mund të bëni me rrobat që keni në …

Më shumë

Dieta me oriz, me pak kalori dhe e shëndetshme!

Kjo dietë zgjat tri javë përgjatë të cilave do të duhej të humbisni 15 kilogramë. “Dieta me oriz” për herë të parë është paraqitur në vitin 1937, dhe e ka zbuluar fiziologu gjerman Walter Kepner gjatë studimit të pacientëve me presion të lartë të gjakut dhe diabetit. Pas studimit më …

Më shumë

Dietë tre-ditore

Kjo dietë për një kohë të shkurtër jep rezultate të mira, por kjo është arsyeja pse ajo duhet të zbatohet me kujdes. Besohet se kjo dietë shumë e famshme vjen nga vitet e tetëdhjeta, kur qarkullonte nga një përdorues deri te tjetri me faks, ashtuqë është e njohur edhe me …

Më shumë

9 mënyrat se si humbja e peshës mund të ju vrasë

Disa njerëz nuk duhet të humbasin peshë pasiqë do mund të vdesin duke provuar. Nëse keni arsye të vërtetë mjekësore për të humbur peshën, ja disa gjëra të cilave duhet shmangur nëse dëshironi të jetoni: Përcjellja e një programi diete me kalori të ulëta në ekstrem. Një 34 vjeçare humbi …

Më shumë

6 arsyet pse jeni duke shtuar peshë

Humbja e peshës nuk është shetitje në park por është përkushtim ndaj stilit të shëndetshëm jetësor. Kemi pyetur disa nutricionistë dhe një trajner për këshillat e tyre se si të mirëmbajmë figurën e mirë trupore. Metabolizmi ju është ngadalësuar por nuk e vëreni Numër më i vogël në shkallën e …

Më shumë

Pas stërvitjeve, duhet ti shtrini këmbët!

Këmbët tuaja janë themeli i gjithë trupit tuaj, kur këmbët nuk ndjehen mirë i tërë organizmi vuan- gjunjtë, ijet madje edhe shpina dhe supet. Shtrirja e këmbëve tua në të njejtën mënyrë siç shtrini pjesët tjera të trupit, është esenciale. Shputa e këmbës është vendi ku mund të liroheni më …

Më shumë

Kur humbni kilogramët, ku shkojnë ato?

Më së shumti e nxjerrim me frymëmarrje!! Një studim tregon se kur humbin kilogramët, 84% e tyre shëndrrohen në dioksid karbon the largohet nga trupi nëpërmjet mushkërive. 16 % të mbetura bëhet ujë dhe largohet nga trupi nëpërmjet djersitjes, lotëve dhe urinës. Ky nuk është ndonjë fakt që është botërisht …

Më shumë

7 lëvizjet e seksit që meshkujt i pëlqejnë

Meshkujt shpesh bëjnë shaka se çdo seks është seks i mirë, ndërsa çdo shaka ka të vërtetë. Ata janë bilogjikisht të dizajnuar të kënaqen më tepër në shtrat dhe më me lehtësi se femrat. Lëvizje të caktuara gjatë seksit i bëjnë të çmenden në mënyrën më tëmirë të mundshme, ndërsa …

Më shumë