[ ? ]
20/10/2018 12:12 am

9 gjërat që nuk i dinit për këtë pozitë…

1. Është mënyrë e mrekullueshme për të prekur pikën-G. Seksi nga pas është perfekt për penetrim të thellë me çka stimulohet pika-G, andaj është i preferuari i femrave që duan penetrim të thellë. Pika-G është një pikë që shumë shkencëtarë mendojnë se nuk ekziston ndërsa të tjerë thonë se është …

Më shumë

Sa është i rëndësishëm shkëmbimi i mesazheve erotike?

Qysh se kemi mbaruar me shkollën e mesme, ideja e dërgimit të mesazheve erotike na tmerron. Kjo ndodh ashtu sepse kemi mësuar se shumë njerëzve u është shkatërruar jeta me mesazhe dhe fotografi erotike private të cilat kanë “rrjedhur” në hapsirën kibernetike. Mirëpo studjuesit e Universitetit Dreksel nuk janë të …

Më shumë

10 gjërat që nuk duhet ti bëni pas një zënke

Është plotësisht normale për një lidhje nëse ziheni mes veti, ju jeni dy njerëz të ndryshëm dhe ndonjëherë keni mendime të kundërta. Ajo që nuk e kuptoni është reagimi që e bëni pas zënkës, sepse kjo gjë është e rëndësishme për lidhjen tuaj po sa fjalët që i keni thënë …

Më shumë

5 mënyra si të flirtoni më mirë

Një artikull për “sindromin Tinderella” dërgoi një mesazh të qartë, se femrat janë tepër të varura nga uebfaqet e takimeve online dhe nuk janë në gjendje t`i qasen meshkujve në jetë reale. Derisa disa njerëz propagandojnë se këto faqe ndjellin padurim dhe pasiguri, ekspertët tregojnë se këto faqe në fakt …

Më shumë

Çfarë është dashuria e vërtetë

Dashuria nuk është komplekse, njerëzit janë kompleks, dhe njerëzit dinë t`i komplikojnë edhe gjërat më të thjeshta. Dashuria nuk është koncept i rëndë për t`u kuptuar – të paktën jo në teori. Të dashurosh nënkupton të ndjehesh e lidhur, të kujdesesh, të kesh nevojë dhe të obsesionohesh pas dikujt. Përderisa …

Më shumë

Gjuha e dashurisë

A e kujtoni kohën kur jeni bërë bashkë për herë të parë me partnerin tuaj? Ajo periudhë e mbushur me energji, kohë të përbashkët dhe vëmendje për njëri tjetrin, përplot me ledhatime dhe ndjenja fisnike është periudha më e rëndësishme në jetën tuaj. Sipas një studimi, ju mund t`i ktheni …

Më shumë

Si të shmangni ngjyrën e verdhë në flokët tuaj bjonde?

Nëse diçka më së shumti i bezdis bjondet, është kur rrënjët e flokëve janë të verdhë, dhe dallohet nga pjesa tjetër e flokëve. Lexoni se çfarë ju duhet të bëni për të shmangur këtë problem. Përdorni ngjyrën dhe hidrogjenin nga i njejti prodhues. Është e vetmja mënyrë qe ju të …

Më shumë

4 hapa për gjallërimin e kaçurrelave

Dihet që floku i drejtë ka më shumë shkëlqim dhe gjallëri, por ekzistojnë disa truke që e bëjnë edhe flokun e dredhur t’i posedojë këto cilësi: 1. Edhe pse mendohet që larja shumë e shpeshtë e flokëve e thanë rrënjën, përdorja e mjeteve të përshtatshme gjithsesi e eviton këtë. 2. …

Më shumë

Si të trajtoni lëkurën dhe flokët e thata

Pyetja: Flokët dhe lëkurën i kam shumë të thata. Jam e lodhur me pagesa të mëdha për tretmane kozmetike që nuk kanë rezultate. A ekzistojnë alternativa natyrale që do mund të funksiononin? Përgjigja: Të kujdeseni për flokët dhe lëkurën tuaj nuk keni nevojë të harxhoni një pasuri të tërë. Shumë …

Më shumë

Rregulla për trajtimin e flokëve të yndyrshme

Përvec shamposë, regjeneratorit dhe shkumës për volum, flokun e yndyrshëm mund ta trajtoni edhe me një maskë të vecantë, por lajm i mirë është se të gjitha gjërat e nevojshme me siguri i keni në kuzhinën tuaj! Lexojini këshillat e ekspertëve për trajtimin e flokëve të yndyrshme. Kur flasim për …

Më shumë