[ ? ]
20/10/2018 12:51 am

Kujdes! Ja 10 gjërat që mund të jenë ngacmuese për lëkurën tuaj

Nëse jeni të ballafaquara me probleme shëndetësore dhe të përgjithshme të lëkurës suaj, hidhni një sy në listën e mëposhtme dhe kuptoje keqbërësin e mundshëm të lëkurës suaj.   Tonerët me bazë alkoolike Pasiqë janë të njohur se e thajnë lëkurën, përdorimi i vazhdueshëm i alkoolit është shkaku kryesor i …

Më shumë

6 këshilla të vjetra latine që vërtetë funksionojnë

A ju ka thënë ndonjëherë abuela jauj që të veni majonez në flokët tuaj? A vshtë betuar për vaj ulliri dhe uthull molle për të parandaluar zbokthin? Nëse ndonjëherë jeni përgjigjur me Po, atëherë nuk jeni të vetmit. Gjyshet latine dallohen për produkte shtëpiake të lëkurës dhe bukurisë për vite …

Më shumë

Pse gishtat e këmbëve dhe duarve ju rrudhen nga uji?

Pas një seance të gjatë dushi apo notimi, ju sigurisht keni vërejtur se si ju rrudhen gishtërinjtë. Ndërsa ato kthehen në normale pasi të dilni nga uji por prap pyesni veten se pse kjo ndodh. Kanali i YouTube SciShow ka zbuluar përgjigjen. Në fillim, shkencëtarët besonin se osmoza shkakton që …

Më shumë

Gabimet që nuk duhet t`i bëni nëse keni lëkurë të yndyrshme

Të gjithë kemi përjetuar probleme të lëkurës, mirëpo problemi më i madh me të cilin mund të përballemi është lëkura e yndyrshme. Kur keni kësisoj lëkure, nuk është vetëm hunda që ju shkëlqen por jeni më të prira të keni edhe puçrra, pikat e zeza, pore të bllokuara dhe shpërthime. …

Më shumë

Si të kemi duar të buta për më pak se një minutë

A e keni ditur se mund të keni duar më të buta dhe më të reja për më pak se një minutë? Tani do ju zbulojmë se si t`i transformoni duart duke përdorur një reçete të thjeshtë. Përbërësit: 1-2 lugë me sheqer 1-2 lugë me vaj ulliri Udhëzimet: Derdheni një …

Më shumë

Cilat llaqe për thonjë janë të rrezikshme për shtatzaninë

Gjatë kohë është zhvilluar luftë që të bëhet i njohur dëmi i këtyre kemikaljeve dhe u është apeluar prodhuesve që t’i heqin këto kemikalje nga përbërja e llaqeve për thonjë. Në këtë drejtim janë arritur përparime të rëndësishme. Çfarë është aq e rrezikshme Touleni, formaldehidi dhe ftalatet janë tre substancat …

Më shumë

Limoni dhe soda bikarbon i fshijnë njollat e verdha të thojnjve

Një mënyrë për t’i fshirë njollat e verdha të thonjve dhe për të parandaluar formimin e tyre janë: soda bikarbona, limoni dhe tabletat për fshiren e protezave të dhëmbëve. Duhani, xheli dhe lyerja e shpeshtë e thonjve me ngjyra të erëta mund të krijojnë njolla të verdha në ta. Këto …

Më shumë

5 truke fantastike për thonj dhe manikyr

Shumica e femrave I pëlqejnë thonjtë e bukur dhe të rregulluar mirë, por manikyri bart në vete edhe problem të caktuara. Mësoni se si tejkaloni ato përmes trukesh interesante. 1. Që llaku I thonjve të qëndrojë më shumë Që llaku t’u qëndrojë më shumë në thonj, shërbehuni me uthull të …

Më shumë

Zgjidhini problemet me thonjtë me ndihmën e natyrës

I keni thontë e ndjeshëm, të dobët, ju thyhen, ju qërohen? Keni problem me thonjtë? Me ndihmën disa metodave natyrale këto problem mund t’I takojnë së shkuarës. Ndonjëherë sëmundjet e thonjve janë serioze dhe nevojitet ndihmë mjekësore (bie fjala kur flitet për ndonjë infeksion të madh), por problemet ethjeshta mund …

Më shumë

6 hapa për të hequr qafe zakonet e këqija

Zakonet e këqija janë në forma të ndryshme dhe mund të jenë të bezdishme për njerëzit rreth teje. Shëndrro zakonet e këqija në të mira duke ndjekur këto hapa: 1.Identifiko zakonin. Prano që ke një problem,ky është hapi i pare që duhet të ndërmerrni. 2.Përfshij miqtë,familjen dhe kolegët. Tregoju atyre për planet …

Më shumë

5 truqe të korrektorit që çdo femër duhet ti dijë

1.Nëse përdorni bazë apo sherk, vendoseni së pari atë, dhe pastaj aplikoni korrektorin tuaj. Nëse aplikoni korrektorin së pari, atëherë përderisa vendosni sherkin, do të fshini një pjesë të madhe të saj. 2.Mënyra më e mirë për të aplikuar korrektorin është të vizatoni një trekëndësh me korrektor dhe në orientim …

Më shumë

5 truqet se si të bëni skuqësin tuaj të zgjasë tërë ditën

Nëse jeni e lodhur me aplikimin e një hije të bukur të skuqësit vetëm që më vonë të rrëshqasë nga fytyra juaj, ne jemi këtu për t`ju ndihmuar. Nëse lëkura juaj është natyrshëm me vaj, e thatë ose thjeshtë djersitëse provoni këto truqe të lehta. Së pari lagështojeni Nëse dëshironi …

Më shumë