[ ? ]
16/10/2018 12:44 pm

8 arsye pse vetullat tuaja duken keq

Jeni duke vepruar gabimisht! Por mos u shqetësoni, ka shpresë. Vetullat tuaja formësojnë fytyrën dhe i japin asaj strukturë, kështuqë është e rëndësishme ti mbani ato në formë gjatë gjithë kohës. Jeni të shqetësuar se nuk janë si duhet? Kemi pyetur make up artisten Cyndle Komarovski se çfarë i bëjnë …

Më shumë

Gabime rreth grimit që ju plakin për 10 vite

Ajo se si visheni, çfarë arome mbani, si i rregulloni flokët dhe bëni makeup-in, të gjitha këto mund të ndryshojnë moshën tuaj. Të vishni diçka rinore apo ndonjë grim të kehtë nuk nënkupton se do të dukeni si gjashtëmbëdhjetë vjeçre. Është e rëndësishme që të vishni gjërat e duhura që …

Më shumë

Jeni fillestare me grimin? Përmirësohu me këto këshilla…

Makijazhi është një art në vete, njerëzit mund të rregullojnë fytyrat e tyre ashtu që do duken si dikush tjetër. Mirëpo për të bërë gjëra të tilla, për të përdorur makijazhin si mbulesë e të metave të fytyrës suaj, ju duhen aftësi që zakonisht kërkojnë njohuri dhe trajnim. Gjëja e …

Më shumë

Përfitimet nga stervitjet gjatë natën

Në të 20` e mia, shumica e të rinjve niseshin për klube nate, te dëfreheshin duke u alkoolizuar dhe duke lozur, ndërsa unë në atë kohë nisesha në një klub tjetër – atë të stërvitjeve. Shumica më thonin se nuk është mirë të stërvitem në atë kohë, se do kem …

Më shumë

Ushtrimet për të shmangur krahët e varura

A jeni e vetëdijshme për krahët e varura, çdoherë që përshëndesni me dorë dikë? Janë dy faktorë që sjellin krahët e varura, e para është mosha. Përderisa plakeni, lëkura bëhet e varur dhe e humb elasticitetin. Arsyeja e dytë është mbipesha, ndërsa humbja e peshës është çelësi i reduktimit të dhjamit …

Më shumë

8 mënyra se si të minimizoni rrudhat

8 mënyra se si të minimizoni rrudhat  Rrudhat janë një shenjë e sigurtë e mplakjes, e cila e bën lëkurën të humb elasticitetin dhe aftësinë të mbajë lagështinë, gjë që e bën lëkurën të jetë e thatë dhe e rrudhosur. Ne nuk mund të ndalojmë procesin e mpakjes mirëpo sigurisht …

Më shumë

Nuk ngacmova puçrrat për një javë, ajo që ndodhi më befasoi

Kur shikohem në pasqyrë natën, më vjen nevoja që të prek puçrrat, ti shtrydh poret. Konsideroj se një sasi e madhe e vetëbesimit më vjen nga lëkura, nuk i kushtoj shumë rëndësi flokëve, stilit apo paraqitjes fizike. Pamja ime nuk është ajo e modeleve, veshja ime nuk është ekstravagante dhe …

Më shumë

Rutina e lëkurës së yndyrshme

Qëllimi kryesor i kujdesit të lëkurës së yndyrshme është të largohet sebumi i tepërt nga lëkura. Një nga gabimet më të zakonshme është larja e shpeshtë e lëkurës dhe largimi i tërësishëm i yndyrës. Kujdesi ndaj lëkurës së yndyrshme nuk nënkupton eliminimin e tërësishëm të yndyrës, nëse e bëni lëkurën …

Më shumë

10 gjërat befasuese që mund t’i bëni me llak të thonjve

Nëse mendoni se llaku i thonjve mund të përdoret vetëm për t’i dhënë ngjyrë thonjve tuaj, jeni tërësisht gabim. Ka shumë gjëra tjera që mund të bëni me anë të llakut për thonjë. Më poshtë do t’ju paraqesim 10 mënyrat që mund të shfrytëzoni me zgjuarësi për manikyrin tuaj. 1. …

Më shumë

5 probleme shqetësuese të thonjve dhe si t’i rregulloni ato

Shkaqet e problemeve të ndryshme të thonjve shpesh i ngatërrojmë me diçka tjetër që në të vërtetë nuk ka fare të bëjë me atë. Thonjtë e krisur apo të care nuk nënkuptojnë mungesë të diçkaje apo dehidratim. Lynn Gray, menaxhere e shitjes për Mavala, tregon se çfarëdo problemi të thonjve që …

Më shumë

Ja pse kurrë nuk duhet të preni lëkurën përreth thonjve tuaj

Gishtërinjtë tuaj janë si një lule delicate, apo si një virgjëreshë në natën e matures, kështuqë ju do duhet të jeni i kujdesshëm. Asnjëherë nuk duhet të preni lëkurën përreth thonjve tuaj, vetëm ti shtyni prapa. Në vazhdim po ju paraqesim disa nga këshillat që thonjtë tuaj të duken sa …

Më shumë

Kujdesi për thonjtë, përdorni qumështin

Kujdesi ndaj duarve është mjaft i nevojshëm, duke vënë në zbatim kremrat e shumtë zbutës për lëkurën. Qumështi për thonjtë është mjaft i domosdoshëm dhe jep një efekt të shkëlqyer.Vetëm qumështi i cili përmban acid laktik mund të largojë paronychian, e cila është sëmundje e thonjve. Ndërkaq edhe qumështi i ëmbël …

Më shumë

Si të hiqni mjekrën e dyfishtë

Shkaku i mjekrrës së dyfishtë mund të jenë gjenet, obesiteti, mosha apo vetëm mbajtja e lëngjeve. Mund të na bëjë të dukemi më të shëndoshë se sa jemi dhe të na kufizojë me përdorimin e makijazhit dhe garderobës. Përdorimi i njërës apo përzierjes të këtyre truqeve të vogla për një …

Më shumë

Si të theksoni më mirë grimin në fytyrën tuaj

Kim Kardashian është një nga yjet e parë që zbuloi se sekreti i grimit të saj qëndron në theksimin e duhur të fytyrës.   Më pas edhe yjet tjerë kanë pranuar se në këtë mënyrë për disa sekonda mund të transformoni fytyrën tuaj me ndihmën e makeup-it. Është metodë shumë …

Më shumë

7 gabime të grimit që ju bëjnë të dukeni më të moshuara

Buzëkuq i errët Shumica e femrave vendosin buzëkuq me ngjyrë të errët, gjë që i bën buzët të duken më të vogla dhe të ftohta. Përdorni nuanca të ndryshme, vetëm sigurohuni që t’ju shkojnë për ftyrë – Molly R. Stern.7 gabime të grimit që ju bëjnë të dukeni më të …

Më shumë