[ ? ]
20/10/2018 12:19 am

Beyonce me foto të reja,duket mahnitëse!

Menjëherë pas publikimit të fotografive që ju bënë në makinën private të saj,këngëtarja ka reaguar  duke postuar fotografi të tjera ku duket e mrekullueshme. Këngëtarj a e njohur Beyonce,ka postuar në Instagram disa fotografi,ku dukej tejet bukur,dhe pse do dhe pak fare kohë për të lindur.           …

Më shumë

Facebook,gjithmonë me të reja!

Facebook Spaces,është  një nga  mënyrat më  të reja për t’u lidhur me shoqërinë tuaj përmes VR, që do të lansohet në verison Beta për Oculus Rift dhe Touch. “Shpeznimi i kohës pranë shoqërisë dhe familjes krijon disa prej memorieve më kuptimplota për ne, por është e pamundur të jeni gjithmonë …

Më shumë

Maska më e mirë për njollat kafe në fytyrë!

Një nga maskat më efikase për heqjen e njollave kafe është me miell tërshërë dhe dy lugë kos natyral. Përzieni 1 lugë me miell  tërshëre dhe 2 luge gjelle kos natyral. Masazhoni fytyrën  dhe lëreni për të paktën 10 minuta që të veprojë maska . Në rast se keni lëkurë të yndyrshme, …

Më shumë

Pastroni mëlçinë vetëm me dy përbërës!

Për pastrimin e mëlçisë na duhen vetëm dy përbërës.Shumica e njerëzve thonë se kurat natyrale janë shumë herë më të mira se sa ilaqet që ata përdorin. Përbërësit që ju duhen për pastrimin janë vetëm dy dhe janë me një kosto të ulët,pasi jo të gjithë kanë një mundësi për …

Më shumë

Vdes lojtari Ugo Ehiogu!Një humbje e madhe për futbollin!

Ish mbrojtësi i Anglisë, Aston Villas, Ugo Ehiogu ka vdekur në moshën 44 vjeqare, pasi ka pësuar një arrest kardiak në qendren e trajnimit të Tottenham këtë të martë. Thonë se Ehiogu ka vdekur gjatë orëve të para të mëngjesit këtë të premtë në spital. “Fjalët nuk mund ta shprehin trishtimin që …

Më shumë

Projekti më i ri i Dua Lipës!

Këngëtarja e njohur me famë botërore e cila origjinen e ka nga Kosova ka qenë gjithmonë e suksesshme në mediat e huaja. Ajo numëron shumë hite të suksesshme ,si dhe duete me emra të njohur të muzikës së huaj. Projekti i saj ‘Lost in your light’ në duet me këngëtarin …

Më shumë

Victoria Beckham,nderohet nga Duka i Cambridge!

Emri i Victoria Beckham,padyshim është një nga emrat shumë të njohur,fillimisht  në muzikë dhe pastaj në botën e stilimit. Ajo së fundmi ka marrë titull nderi nga Princi William për shërbimet që ka bërë në industrinë e modës. Victoria Beckham, po e shoqëronin  prindërit dhe bashkëshorti i saj, teksa u …

Më shumë

Modelja e njohur në koleksionin e ri të “Puma”

Modelja e njohur e Kylie Jenner,është tejet aktive  në botën e modelingut.Ajo ka qenë shumë e suksesshme këtë fillim viti. Ajo ka pozuar koleksionin më të ri për femra të  markës “Puma”ku është shfaqur tejet në formë. Bukuroshja 19 vjeçare ,vazhdon të jetë pjesë e kompanive prestigjioze botërore,në xhirimet e reklamave që ajo …

Më shumë

Adriana Lima,tejet provokuese në tapetin e kuq!

Modelja e njohur Adriana Lima, ka shkëlqyer në tapetin e kuq në një mbrëmje Gala  që është mbajtur këtë të enjte në New York. Supermodelja e “Victoria’s Secret” kishte vendosur të vishte një fustan të ngushtë ngjyrë ari,ku dukej e mrekullueshme si një mbretëreshë e vertet.           …

Më shumë

Kourtney Kardashian,në drekë me motrat dhe mamanë e saj!

Ajo ndau një fotografi të pa përmbajtshme të sajën  në rrjetin social Instagram ,teksa po promovonte linjën e saj të xhinseve “Good American”. Por një ditë më vonë, Khloe Kardashian  u shfaq e veshur me një fustan të zi të ngushtë ku dukej e mrekullueshme në  në Los Anxhelos. 32-vjeçarja …

Më shumë

Disa kuriozitete shkencore!

– Të gjitha atomet e hidrogjenit në trupat tanë u krijuan rreth 12 bilion vjet më parë, gjatë Big Bang-ut. -Toka, Hëna dhe Dielli kanë 4.56 bilion vjet. -Merimangat e zeza, femra, hanë burrat e tyre pas çiftëzimit. -Struktura e DNA-se u determinua (?) fillimisht nga Watson dhe Crick në 1953. …

Më shumë

Bernardo Silva,i gatshëm për Premier Ligë!

Në një intervistë për  CNN mesfushorti Bernardo Silva ka thënë se është i gatshëm të luajë në Premier Ligë. Pas kësaj deklarate Bernardo  Silva thuhet se është drejt një transferimi të mundshëm në Man Utd. Pas spekulimeve  të shumta thuhet se Man Utd është e interesuar në sherbimet e 22 …

Më shumë